Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Amway-esek figyelem! Mit kell...

Amway-esek figyelem! Mit kell tudni az üzletről?

Figyelt kérdés

Annyit olvastam már az interneten a különböző MLM rendszerben értékesítő cégekről. Ezek a fórum témák mindig akkora veszekedésekbe torkollottak, hogy soha ki nem derült semmi érdekes. Általában szidják az Amway-t is, mert szerintük csak nagyon sok munkával lehet valaki gyémánt, átlagos minőségű termékeket árulnak túlzottan magas áron, a befektetett kezdőtőke csak nagyon lassan térül meg.

Aztán jönnek az értékesítők és nekilátnak a cég jóhírének védelmezésének. Csak sajnos soha nem derül ki semmi konkrét dolog. Mindig átcsap a beszélgetés személyeskedésbe, elvakult sárdobálásba(az antik részéről a termék és a beszervezés kritizálása megy, míg az értékesítők azzal érvelnek, hogy aki nem ismeri a rendszert, az ne szólja le)


Most én nem azért teszem fel a kérdést, hogy ugyanezeket a köröket végigjárjam. Csak Amway-el foglalkozók véleményére vagyok kíváncsi.


Ti mennyivel szálltatok be az üzletbe?

Mennyi időt szántatok az Amway-re az első pár hétben és mennyit most?

Tényleg nem muszáj megvásárolni a termékeket értékesítőként?

Ti is vennétek a termékeket?

Mekkora jutalékot kapsz mondjuk egy 2500 ft-os tisztítószer után? Itt konkrét számra lennék kíváncsi.

Tényleg behozható a befektetett tőke?

Tényleg hátradőlhetsz egy idő után?


Azért a GyK-n tettem fel a kérdést, mert itt teljesen névtelenül el lehet mondani a gondolataitokat az Amway-ről.


Nem fogadom el a következő válaszokat:

Nem Amway tagok személyes véleménye

"Olvass utána"

"Menj el az előadásr" (ott úgysem mondják el a negatív dolgokat)

"Privátban válaszolok"

Bármilyen ködösítés arról, hogy "ha érzel magadban vállalkozókedvet" meg "mindenhol meg kell dolgozni a pénzért", stb. Most úgysem fogok egyből belépni, ha belépek is, akkor nem az egyik válaszoló alá úgysem.

Bármilyen utalás arra, hogy próbáljam ki. Pont ezért teszem fel a kérdést. Légyszives győzzetek meg, konkrét számokkal, közvetlen tapasztalatokkal! És kérlek, ne ugyanazokkal az ezeréves MLM igazságokkal, amelyek érvényesek mindegyikre, hanem a személyes.véleményetekkel, tapasztalataitokkal!


Előre is köszönöm


Péter



2013. okt. 14. 20:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%

Ti mennyivel szálltatok be az üzletbe?

Vásárlóként kezdtem, tehát fokozatosan lett meg mindenem. A kérdés így nem értelmezhető. Amikor elkezdtem, a teljes háztartásomban már ezek a termékek voltak.


Mennyi időt szántatok az Amway-re az első pár hétben és mennyit most?

Először azt hittem, szerencsével fel lehet építeni, tehát havi 1-2 órát foglalkoztam vele. Nulla sikerrel. Most napi 1-2 óra.


Tényleg nem muszáj megvásárolni a termékeket értékesítőként?

Semmit nem muszáj. Viszont nulla értékesítői tapasztalattal hogy akarsz eladni bármit, amiről még személyes tapasztalatod sincs?


Ti is vennétek a termékeket?

Ha nem tartanád jónak, nem tudnád eladni. Arra csak a profi értékesítők képesek, mi nem vagyunk azok.


Mekkora jutalékot kapsz mondjuk egy 2500 ft-os tisztítószer után?

Üzleti szintedtől függ. Alapesetben kapsz 30% árrést, kaphatsz 7%-nyi kupont, és üzleti szintedtől függően 0-21% bónuszt.


Tényleg behozható a befektetett tőke?

Eladod a terméket, máris megtérült. Alapesetben te veszed meg magadtól, tehát máris el van adva. Ez a tevékenység a nulladik perctől profitot termel.


Tényleg hátradőlhetsz egy idő után?

Bármikor hátradőlhetsz... Ha nem akarod, hogy visszaessen a jövedelmed, érdemes akkor hátradőlnöd, amikor már kineveltél olyan vezetőket, akik nélküled is elég motiváltak ahhoz, hogy tovább építsék a saját üzletüket.

2013. okt. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
ANYWAY?
2013. okt. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

"Menj el az előadásr" (ott úgysem mondják el a negatív dolgokat)"


Ebben az egyben nagyon tévedsz, ebből látszik, hogy még sosem voltál előadáson és te is felültél azon emberek okoskodásainak akik még szintén nem voltak sosem előadáson és azt állítják, hogy ott csak a jót meg a szépet mondják el.


Én nem építek hálózatot "csak" törzsvásárló vagyok. Viszont sokszor megyek előadásokra és ezeket mind ott hallottam:

- Az emberek kb 75-80%-át amikor megkeresed nem érdekli a dolog

- Megbeszéltük, hogy egy hét múlva Balatonakármin tartunk egy bemutatót. Elmentem és senki nem volt ott, amikor felhívtam nem is emlékezett, hogy miről beszéltünk és valahol máshol volt. Tehát levezettem 300km-t a semmiért. Veled is elő fog ilyen fordulni, minden profi átéli ezt.

- Sokszor hulla fáradtan estem be este az ágyba, mert annyi bemutatót tartottam, amik nagyon lefárasztottak estére.

- Éjjel 3-kor értem haza és reggel megint kelni kellett

- Sokszor majdnem feladtam amikor sorozatosan csak a "NEM-ek" jöttek

- Itt nincsenek hétvégék, akkor is menni kell és csinálni, ahogy egy hagyományos vállalkozásnál is.

- stb


Ezeket mind azokból az előadásokból mazsoláztam amiket láttam. És egyik sem túl pozitív.


Annál hitelesebbet, mint amit egy-egy előadáson elmondanak vagy utána amit egy személyes beszélgetésen megtudhatsz, annál jobb nincs.

2013. okt. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

"Légyszives győzzetek meg, konkrét számokkal, közvetlen tapasztalatokkal!"


Két dologban biztos lehetsz. Nem tudunk, és nem akarunk meggyőzni arról, hogy neked érdemes belevágnod ebbe az üzletbe. Mégcsak közünk sincs hozzá, hisz jelezted, hogy nem velünk szeretnél dolgozni, hanem ha esetleg belevágnál, feltejetően van valaki ismerősöd... Ez amúgy nem meglepő. Bárki, aki hirtelen ötlettől vezérelve kiírja a Facebook üzenőfalára, hogy "Amway-üzletet szeretnék építeni, szponzort keresek", garantáltan 7-8 vagy több ismerősétől fog üzenetet kapni. Többségében olyanoktól, akikről pont nem gondolta volna... :)


A kérdéseidre szívesen válaszolok, de ebben semmi meggyőzés nem lesz. Ahhoz, hogy meglásd ebben az üzletben az értéket, nem elég megismerned a kérdéseidre a válaszokat. Érdemesebb inkább utánajárnod, mik lennének a megfelelő kérdések.



"Ti mennyivel szálltatok be az üzletbe? "

12.500Ft-tal, (ma 8100-ba kerül ugyanez). Megvettem mellé egy akkor kis kedvezménnyel 33.500 Ft-ba kerülő termékcsomagot, amiről nehéz eldönteni, hogy beszállás költsegeként kell-e elszámolni. Fizikailag ki kellett fizetnem, természetesen, de a benne levő termékek megfelelőire valamikor máskor amúgy is elköltöttem volna azt a pénzt, talán többet is.


"Mennyi időt szántatok az Amway-re az első pár hétben és mennyit most?"

Első pár hét:

Még kétszer találkoztam a szponzorommal, és háromszor beszéltünk telefonon az első másfél hónapban. Ezenkívül majdnem minden nap megnéztem az áruházam, hogy kik léptek be a csoportomba.

Most:

Napi 24 órát, de úgy, hogy közben mást is csinálok ettől függetlenül. Az üzlet folyamatosan ott van a fejemben. Ha kell, előhozom bármikor.


"Tényleg nem muszáj megvásárolni a termékeket értékesítőként?"

Tényleg nem muszáj.

Azonban készülj fel rá, hogy bármilyen szponzorvonalon kezdesz is dolgozni, ha komoly pénzt szeretnél ebből az üzletből kivenni, azt fogják neked tanácsolni, hogy állítsd át a teljes háztartásod. Ne vegyél semmit máshol, aminek a megfelelője kapható itt. Anélkül nem leszel hiteles. Ez nem kötelező, csak egy tanács, de a lehető legjobb tanács.


"Ti is vennétek a termékeket?"

Igen. Eleve betartom a fenti elvet, így nincs feltételes mód. Azonban ha valamiért el lennék tiltva a hálózatépítéstől, akkor is kizárólag ezeket a termékeket használnám, mert megtapasztaltam a minőségüket, és a környezet védelme is fontos számomra. Akkor is ezeket használnám, ha csak küzsősként vásárolhatnám.


"Mekkora jutalékot kapsz mondjuk egy 2500 ft-os tisztítószer után? Itt konkrét számra lennék kíváncsi."

Ez nem pont jutalék. Egy kicsit részletesebb választ kell, hogy adjak.

Az ajánlott árrés (amit be is szoktunk tartani) 30%. Így ha ez a 2500 ft a beszerzési ár, akkor 750 ft-ot keresek. Ha ez az eladási ár, akkor 23%-ot, azaz kb. 550-600 ft-ot (a forintban számolt árak az áruházban ésszerű módon kerekített értékek).

A jutalék, amit még az Amway ezenfelül kifizet üzleti szinttől függ 0-23%, de ha pont ennek a segítségével lép át valaki egy bónuszszintet, akkor rengeteg pénzt is érhet. Ehhez át kéne beszélnünk az üzleti tervet.


"Tényleg behozható a befektetett tőke?"

Igen. Amúgy vállalkozói szinten, ez nem igazán tekinthető befektetésnek.


"Tényleg hátradőlhetsz egy idő után?"

Amennyiben elvégezted a munkát, és nem akarsz többet, mint, amit elértél. :)


Remélem, tudtam segíteni.

2013. okt. 18. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Kiegészítés az előző válaszomhoz:

Gondolom nem nehéz kiolvasni belőle, hogy elégedett vagyok azzal az üzleti lehetőséggel, amit az Amway (és a Network21) számomra nyújt, így eleve nem keresek másik lehetőséget. Ha keresnék, akkor sem a GYK-t használnám erre. Ezt az oldalt nem erre találták ki. Mindezt szeretném megüzenni peter_69 nevű felhasználónak, akit egyidejűleg letiltottam, miután különböző topikokhoz írt 6 MLM-témájú válaszomra is reagálva elküldte pár perc különbséggel ajánlatát. Az ilyen hülyegyerekek viselkedése az egyik oka annak, hogy sokan azt képzelik, hogy az MLM egy baromság. Nem az, de amit peter_69 csinált, az nagyon is. (Ja, és a linkre nem kattintottam rá).

2013. okt. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

ma 00:56

Teljesen egyet értek. Én is megkaptam azt az értelmetlen semmitmondó levelet. Ezzel csak lejáratja az egész szakmát.

2013. okt. 19. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
59%

Kedves Kérdező!

Leírom az én tapaszatlataimat ami több éves tapasztalat és abszolúte nem elfogult. Megpróbálok tárgyilagos lenni és objektív.

Azt gyorsan szögezzük le hogy az Amway és a Network21 az teljesen külön cég, hiába hangozatják ennek az ellenkezőjét. Te is ellenőrizheted: Nézz meg bármilyen HIVATALOS Amway kiadványt, sehol sem esik benne szó a Network21-ről. Anno a 90' es évek első harmadában összemosták ezt a kettő dolgot, na akkor kezdett mélyzuhanásba az Amway, köszi, N21:) És azoknak akik illegálisan Ukrajnába, Akkor még Jugoszláviába, Romániába hordták át hatalmas tételekben a szajrét, minden etikai gát nélkül. Miért rossz az Amway híre? Mert anno mindenki meg akart gazdagodni belőle 2 hónap alatt, orrba-szájba léptették be az arra, amúgy tök alkalmatlan embereket. Az ügynökök nem voltak szakmailag felkészülve sem etikából, sem árúismeretből és így a racionális érvelést felváltotta a tukmálás, ráerőszakolás, stb.

Az Amwaynak van egy saját "Fast Track" programja ezt csak azért mondom, hogy a Network21 szemináriumokra, könyvekre, cd-kre ne költs egy büdös vasat se! Azt a pénzt inkább fordítsd az üzleted, termékek beajánlására, stb.

Na de nem untatlak:)

Kérdeztél, válaszolok:

Én mennyivel szálltam be az üzletbe:

1: 8100 Ft, ezért kapsz egy netes felületet, regisztrációt, stb. Ebben termék egy darab sincs.

2: Vettem sok szórólapot, több terméket, termékmintáknak, kiszerelve. Sokkal jobb, ha a terméket a vevőjelölt ki tudja próbálni az otthonában, ezerszer jobb reklám mint a tukmálás, hidd el. Erre azonban költeni kell.

Én kb. 15 ezret költöttem el ebben a 8100 is benne van.

Mennyi időt szánok rá? Kb napi 2-3 órát, de ennyit a TV-előtt is elábrándozik az ember.

A terméket mindenképpen megveszed, különben nem is tudod eladni:) Terméket vehetsz persze magadnak is, vagy egyéb célokra (kitermékmintázni,stb) Számlát adj, főleg idegennek. Nem kell vállalkozói, elég egy 7-es adószám T101-es nyomtatvány, a'la NAV. Ez eseti eladásokhoz jó és kell is. Ha van főállásod akkor IS!

Vennék e terméket? Veszek is: L.O.C, Dish Droops, Autósampon (car wash) plusz egyéb, pl: flakonok, mérőkupakok, termékmatricák, szórólapok, katalógusok, árjegyzékek, stb. Ebből ajándéknak is rakok be a megrendelés mellé, pl. rendelnek mosogatószert, stb, stb. Akkor mellé berakok pl. egy adagolóflakont, mérőkupakot, ilyenek. Ezek pár száz forintos tételek, de nem elég megszerezni a vevőt, meg is kell tartani! Ki ne örülne plusz cuccnak, főleg hogy azér tkülön nem kell fizetnie.

A termékek összességében JÓK. De nem olcsók.

De hidd el van egy réteg aki KERESI. Nekem több stabil vevőm van, akik másnak is ajánlják. Szoktam is mondani, adok engedményt, egy a feltétel, ajánld másoknak is, mutasd meg, stb. És megteszik. A vevő hozza a vevőt nekem ez az elvem, nekem működik.

Jutalék. egy 2500 forintos tétel után nem sok ami nálad marad. de a példánál maradva 33%-os árréssel számolva (Amway ajánlás) az 825 forint ami NEKED megmarad. Van a beszerzési ár, arra jön az árrés. Te döntöd el mennyi. Én sosem 33% ot teszek rá, csak 25-28% -ot, nem kell mohónak lenni, inkább többször keveset. A vevőid meg kell TARTANI.

Nem az egyszeri "kaszálás" a cél. Hanem hogy a vevőid meg legyenek elégedve.

Behozható e a befektetett tőke. Szerintem IGEN, a saját nevemben tudok csak nyilatkozni, nekem bőven behozta az árát. Nem ebből élek csak, van főállásom, ez nekem egy jó keresetkiegészítés, az IGAZ, hogy én a "hasznot" nem verem el Network21-es szemináriumokra, stb.

Én a hálóztépítés felével NEM foglalkozom, arról nyilatkozni NEM tudok.

Hátradőlhetsz e? IGEN, ha megnyered a lottó 5-öst! Amúgy NEM! De ez minden munkával így van. Persze lesz aki majd ír ide "gyémántokról" stb, hogy milliókat kaszálnak, stb. Van olyan, persze. De én azt mondom, apró lépésekkel építsd ezt fel, ne azt gondold hogy ebből mindenki húdefaszán megél. Egy komoly üzlet az 4-6 év KEMÉNY munkája! Fogd úgy fel mint egy stratégiai játékot.

Nekem az a véleményem, hogy először vevőket kell szerezned, akik vásárolnak és így az árrésen keresel. Valamint megismerik a termékeket is. Amíg nincsenek vásárlóid, addig hálót sem tudsz igazán építeni, hiába a N21 es rizsa.

Egy idő után generálja magát a dolog. Én tehát azt javaslom, ha belevágnál, először CSAK az eladásra, prezentációra fókuszálj. Szerezz be szórólapokat, kis üvegcséket termékmintáknak, stb. stb. Jelenj meg komplett kínálattal, ismerd meg a termékeket, hogy el tudd mondani szerinted mi éri meg. Csak egy példa: SOSEM mondom, hogy vegyenek SA8 Premium mosópor koncentrátumot! Miért? Mert az igazán a fehér ruhákhoz jó, én azt mondom vegyen SA8 Color mosópor koncentrátumot és azzal a színes és a fehér ruhákat is ki tudja jól mosni. Ezért is vannak meg a vevőim, mert elmondom a "praktikákat" hogy tud spórolni IS.

Az mlm-es rizsákat meg felejtsd el. Abból nem lesz egy vasad sem. Csak a pénzed viszi.

Termékeladásra rendezkedj be.

Persze jönnek mindjárt és megmagyarázzák, miért is nincs igazam:))))) De igazam van, nekem régóta működik ÍGY.

Bőven visszahozta és visszahozza amit visszaforgatok prezentációkra, stb. Ez is egy vállalkozás, áldozni kell rá, nemcsak időt. Pénzt is. Sokan elhiszik, hogyha nem tesznek bele egy fazékba SEMMIT, akkor onnan bármit ki tudnak venni:)))) Ez nem igaz. Ennyi.

Sok sikert az üzletedhez!

2014. máj. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Előző...

Remekül leírod a véleményedet, ami persze egyáltalán nem tárgyilagos és objektív, de ez nyilván nem várható el. Az a baj vele, hogy míg leírod, neked hogyan sikerült egy havi párezret, pártízezret hozó kisker üzletet kialakítanod, a hálózatépítés részéről butaságokat írsz.


Eleve le kell szögezni, hogy az MLM az NEM értékesítés. Ha valaki kiskerrel szeretne foglalkozni, azzal, amivel te is, akkor sokkal jobban tenné, ha nem párszáz forintos mosogatószerrel, hanem ingatlannal, autóval, vagy más olyan magas árú dologgal foglalkozna, ami egységnyi belefektetett energiával többet hoz a konyhára. Legyen az mondjuk drága étrendkiegészítő, ha elfogyó terméket akarok említeni.


Tehát az Amway tipikus termékpalettája NEM az általad felépített, kisker vállalkozásokra lett optimalizálva.


Az Amwayjel hálózatot sokkal érdemesebb építeni. (Az amerikai álom is csak azzal valósulhat meg. :) A hálózatépítést meg lehet csinálni egy millió féle képpen. A N21 módszer a millió közül egy, viszont ez legalább bizonyítottan működik. A módszer ellen beszélni emiatt butaság. Legalábbis úgy, ahogyan tetted.


Ha hozzád hasonlóan egy kezdő elkezd oktatásra egy "büdös vasat" sem költeni, ott fog kikötni, ahol te. Valószínűleg. Ha profi hálózatépítő akar lenni valaki, akkor viszont profit kell meghallgatnia, nem téged.


Hozzáteszem, én hálózatot építek, de NEM vagyok a N21 hálózat tagja, tehát NEM hazabeszélek.


Annyiban még korrigálnálak, hogy a 2500 forintos eladási árú tétel beszerzési ára 1950 forint. Az árrésed tehát nem 825 forint, hanem 550 forint. Furcsa azt látni, hogy Te, aki saját elmondásod szerint ha a hálózatépítéssel nem is, de a kiskerrel aktívan foglalkozol, ilyet nem tudsz. Arról nem is beszélve, hogy 33%-os árrés nincs, 30% általános árrés van, 35%-os artistry és 33.3%-os beautycycle.. Legalábbis legutóbb, amikor néztem... :) Hogy tehát te az 550 forintos árrésből hogyan csináltál 825-öt, az rejtély... Főleg, hogy állítólag *kisebb*, 25-28%-kal számolsz...


"Csak egy példa: SOSEM mondom, hogy vegyenek SA8 Premium mosópor koncentrátumot! Miért? Mert az igazán a fehér ruhákhoz jó, én azt mondom vegyen SA8 Color mosópor koncentrátumot és azzal a színes és a fehér ruhákat is ki tudja jól mosni. Ezért is vannak meg a vevőim, mert elmondom a "praktikákat" hogy tud spórolni IS. "


Ja, nagyon jó. A Premium univerzális, jó tehát a színesekhez is. (Nézd meg a dobozán, milyen színű ruhákat látsz...) A color kimondottan színesekhez ajánlott. (Nézd meg annak is a dobozát!) A color ráadásul drágább. Ezekről tudnál, ha igénybe vennéd bármelyik képző cég, mondjuk a N21 oktatási rendezvényeit, vagy akár elolvasnád a termékkézikönyveket. Nos, tehát te ajánlasz a vevőidnek egy drágább terméket, és szembe mész a cég hivatalos ajánlásával. Ezt biztos bölcs dolognak tartod?


"De igazam van, nekem régóta működik ÍGY."

Így van, igazad van. De másnak meg ÚGY működik régóta, és megél belőle, nincs szüksége másik munkahelyre. Miért van szükséged erre az önigazolásra, hogy hangoztasd, csak az a jó, amit te gondolsz?

2014. máj. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Kedves Előző:)

A "tízezrek"-hez nyugodt szívvel írj egy számjegyet még és akkor körübelül érzékeled, hogy mennyit keresek ezzel:)

De volt olyan hetem is hogy a 70 rugóm simán megvolt.

Na látod ezért nem foglalkozom igazán háló építéssel:) Aki akar persze beléphet, érdekli is őket, mert látják, hogy működik.

Akinek az N21 -es fele bejön a dolgoknak, csinálja bátran. Mindenki saját sorsának kovácsa.

2014. máj. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
jajaja... csak közben nem tudod az amway ajánlott árrés értékét, számításának módját, és az egyik alaptermék, a mosópor ajánlott felhasználási módját... Amúgy nyugi, én persze elhiszem, amit írsz...
2014. máj. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!