Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Amway-esek figyelem! Mit kell...

Amway-esek figyelem! Mit kell tudni az üzletről?

Figyelt kérdés

Annyit olvastam már az interneten a különböző MLM rendszerben értékesítő cégekről. Ezek a fórum témák mindig akkora veszekedésekbe torkollottak, hogy soha ki nem derült semmi érdekes. Általában szidják az Amway-t is, mert szerintük csak nagyon sok munkával lehet valaki gyémánt, átlagos minőségű termékeket árulnak túlzottan magas áron, a befektetett kezdőtőke csak nagyon lassan térül meg.

Aztán jönnek az értékesítők és nekilátnak a cég jóhírének védelmezésének. Csak sajnos soha nem derül ki semmi konkrét dolog. Mindig átcsap a beszélgetés személyeskedésbe, elvakult sárdobálásba(az antik részéről a termék és a beszervezés kritizálása megy, míg az értékesítők azzal érvelnek, hogy aki nem ismeri a rendszert, az ne szólja le)


Most én nem azért teszem fel a kérdést, hogy ugyanezeket a köröket végigjárjam. Csak Amway-el foglalkozók véleményére vagyok kíváncsi.


Ti mennyivel szálltatok be az üzletbe?

Mennyi időt szántatok az Amway-re az első pár hétben és mennyit most?

Tényleg nem muszáj megvásárolni a termékeket értékesítőként?

Ti is vennétek a termékeket?

Mekkora jutalékot kapsz mondjuk egy 2500 ft-os tisztítószer után? Itt konkrét számra lennék kíváncsi.

Tényleg behozható a befektetett tőke?

Tényleg hátradőlhetsz egy idő után?


Azért a GyK-n tettem fel a kérdést, mert itt teljesen névtelenül el lehet mondani a gondolataitokat az Amway-ről.


Nem fogadom el a következő válaszokat:

Nem Amway tagok személyes véleménye

"Olvass utána"

"Menj el az előadásr" (ott úgysem mondják el a negatív dolgokat)

"Privátban válaszolok"

Bármilyen ködösítés arról, hogy "ha érzel magadban vállalkozókedvet" meg "mindenhol meg kell dolgozni a pénzért", stb. Most úgysem fogok egyből belépni, ha belépek is, akkor nem az egyik válaszoló alá úgysem.

Bármilyen utalás arra, hogy próbáljam ki. Pont ezért teszem fel a kérdést. Légyszives győzzetek meg, konkrét számokkal, közvetlen tapasztalatokkal! És kérlek, ne ugyanazokkal az ezeréves MLM igazságokkal, amelyek érvényesek mindegyikre, hanem a személyes.véleményetekkel, tapasztalataitokkal!


Előre is köszönöm


Péter



2013. okt. 14. 20:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Kedves Előző!


Teljesen mindegy mit hiszel, vagy nem hiszel. A Nap attól még úgyanúgy felkel holnap is mint eddig. A hatalmas N21 technikával nem kerestél még egy vasat sem? Az a te hibád! Milyen Network21-es padavan vagy te??? Megmondták a hétvégi szemináriumokon, hogy meg tudod csinániiiiiiiiii!!!!!!!!! Na, akkor ne pampogj, hanem menj pénzt keresni katona!!!

2014. máj. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
53%

Nagyon okos vagy, de én mondtam valahol is, hogy van közöm a N21-hez? Nem? Na, hát akkor honnan veszed, hogy van?!? (Amúgy nincs is, de ez nem érdekes...)


Teee kiskerzseni! 33%-os ajánlott árréssel 825,- mi? Jól van... 30% és 550 forint az ajánlott árrés a 2500-as terméken. Leülhetsz, egyes!

2014. máj. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

2500 30%-a ebben a Galaxisban mindenhol 750

A másik, ha akkora vérprofi lennél, akkor tudnád, hogy az Amway-nek: AJÁNLOTT árrései vannak. Tudod mit jelent ez? Vagy kibontsam? Ha meg annyira hangoztatod, hogy TE nem N21-es guru vagy, akkor honnan tudod milyen az N21?

A másik amit szintén nem tudsz, bizonyos % szint után változik a beszerzési ár, így az eladási ár is. SA8 PREMIUM 3kg: 8600 Ft. SA8 COLOR 3Kg: 7400 Ft. Én a SA8 COLOR-t ajánlom a vevőimnek mert az az OLCSÓBB. Máskor jobban tájékozódj, mielőtt kinyilatkoztatsz:) Maradj ülve, továbbra is egyes!

2014. máj. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
47%

"2500 30%-a ebben a Galaxisban mindenhol 750"


Az igaz. Viszont az árrést az Amway a beszerzési ár százalékában állapítja meg, nem pedig az eladási áréban. Jó reggelt kívánok! Ezt a kívülállók (és te) nem tudják csak. Tehát az 1950 forintos beszerzési árú termék ajánlott árrése az 1950 forint ~30%-a, 550 forint, így lesz a termék ajánlott eladási ára 2500.


"akkor honnan tudod milyen az N21?"

Leírtam... "A N21 módszer a millió közül egy, viszont ez legalább bizonyítottan működik." Tehát az EREDMÉNYEI alapján tudom.


"A másik amit szintén nem tudsz, bizonyos % szint után változik a beszerzési ár, így az eladási ár is."

Az eladási ár változik? HAhhhahahahahhahahahahahhaaaa! :D ROTFL! Amúgy ha olvasni is tudnál, láthatnád, hogy tudom, amiről azt gondolod, hogy nem... Itt leírtam: "Mekkora jutalékot kapsz mondjuk egy 2500 ft-os tisztítószer után?

Üzleti szintedtől függ. Alapesetben kapsz 30% árrést, kaphatsz 7%-nyi kupont, és üzleti szintedtől függően 0-21% bónuszt."


"SA8 PREMIUM 3kg: 8600 Ft. SA8 COLOR 3Kg: 7400 Ft. Én a SA8 COLOR-t ajánlom a vevőimnek mert az az OLCSÓBB."

Azt meg, hogy (közepes szennyezettségű ruha, közepes keménységű víz esetén) a COLORból csak 48x tudnak mosni, a PREMIUMból meg 72x, azt nem mondod el nekik, ugye? Tehát hogy ugyanannyi mosás a COLORból 8600*72/48=11100, míg a premiumból csak 8600, azt elhallgatod? Te átvered a vevőidet! A hülyeséged miatt a vevőid 30%-kal drágábban mosnak, mint az szükséges lenne! Szégyent hozol a cégre, azt kell, hogy mondjam... De szerintem az egész kamu.. Neked egy vevőd sincs. Az árakkal sem, az árrésekkel sem vagy tisztában.. Aztán amikor szembesítenek ezzel, besértődsz és mondasz valami még nagyobb hülyeséget. OK, leültem, egyes. Csak ne kelljen tovább olvasni az agymenésedet!

2014. máj. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!


A meddő vitát lezártnak tekintem. Pont.

2014. máj. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
25. évvel ezelőtt,1991.-ben a magyar piacnyitást Marianne és Max Schwarz indították el az amerikai Amway központ felkérésére. Ők már akkor Koronás követek voltak Németországban és Dupla Gyémántok a szomszédos Ausztriában. Ők egyedüliként megkapták a lehetőséget, hogy Magyarországon közvetlenül az Amway céghez regisztráljanak, és gyakorlatilag a teljes magyar üzlet hozzájuk került. Közvetlenül hozzájuk, vagy a csoportjukba, de gyakorlatilag mindenki az Ő vonalaikra regisztrált. A legsikeresebb vonaluk Magyarországon Hans és Éva Nusshold akik az amerikai Jim Dornan Net 21 módszerét alkalmazzák. Azonban közvetlen szponzoraik Magyarországon a Schwarz család. ( Forrás Amagram újság). Nussholdékhoz csatlakozott 1991.-ben Magyarországon az Ausztráliából hazatelepült Vágyi Jenő James ( Forrás: Amagram újság), aki 2002.-ben a Diamond Alliance képzési rendszert megalapította. Max Schwarz lényegében a teljes magyar üzlet felső vonala. Marianne Schwarz 1997.-ben leukémiában elhunyt. Hans és Eva Nusshold már osztrák üzletüket is a Schwarz házaspár közvetlen vonalaiként indították el 1985. ben. Ugyanígy Schwarz vonalként folytatták 1990.-ben, amikor a kelet-német piacot indították el a két Németország egyesülése következtében. Magyarországon 1991.-ben, Lengyelországban 1992.-ben szintén a Schwarz házaspár közvetlen üzlettársaiként regisztráltak.( Források a korabeli magyar és külföldi Amagram újságok.) Aztán bár Nussholdék megmaradtak Schwarz vonalnak, 1994-ben úgy döntöttek, hogy amerikai Jim Dornan Net 21 módszerét, képzési rendszerét alkalmazzák. Bár Jim Dornan időközben meghalt, a Net 21 képzési rendszer Európában a Nusshold házaspár vezetésével tovább működik. Vágyi Jenő James aki Európában Nussholdék csoportjának a tagja, úgy döntött, hogy képzés szempontjából Önállósítja magát, és megalkotta a Diamond Alliance( Gyémánt Szövetség) képzési rendszert 2002-ben. A különböző képzési rendszerek ellenére a szponzorvonalak megmaradtak eredeti állapotukba. Hiszen senki nem mondott le a csoportjáról azért mert azok képzési rendszer váltottak. 1991.-ben amerikai Amway központ a Jugoszláv piacot akarta megnyitni, azonban az ottani politikai helyzet miatt elmaradt a piacnyitás Jugoszláviában. Akkor az Amway a magyar piac megnyitásáról döntött. Az amerikai koronás követek azonban túl kockázatosnak ítélték ezt meg: Magyarország egy kis piac, nemrég még kommunista diktatúra volt, a szomszédos Jugoszláviában háborús helyzet. Tehát az amerikai koronás követek nem törték magukat a magyar piac megnyitásáért. Végül a német koronás követ házaspár Marianne és Max Schwarz vállalták a piacnyitást az Amwayal együttműködve. Jutalmul egyedüliként megkapták azt a lehetőséget, hogy Magyarországon közvetlenül az Amwayhoz csatlakozhattak, és így a teljes magyar üzlet az Ő csoportjukba került, és jelenleg is a teljes magyar üzlet felső vonala a Schwarz család. A legelső Amway tihanyi szemináriumokat, a teljes magyar üzletnek, tehát mindenki számára 1991.-1994. között Max és Marianne Schwarz tartották, abban az időszakban mindenkinek Ők tartották Tihanyban a szemináriumokat. Jelenleg Schwarz hálózat három féle képzési rendszerben van az országban: Net 21, Schwarz Global, Diamond Alliance. Ezek a képzési rendszerek egymástól függetlenül működnek. (Források: a korabeli Amagramok és korabeli kazetták.) Az Amway elmúlt 25. évben teljesen le lett járatva Magyarországon.
2017. márc. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!