Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kell-e az önkormányzatnak...

Kell-e az önkormányzatnak csökkenteni bérlői felé aszemétdijat vegyes tulajdonú házban?

Figyelt kérdés
Vegyes tulajdonú 253 lakásos társasháztömbben lakom, ahol az önkormányzat 42 albetét tulajdonosa, tehát bérlői vannak. A kormány csökkentette ez év júliusától a szemétdíjat, de az önkormányzat a mai napig nem. Én megpanaszoltam ezt, és azt a választ kaptam, hogy az önkormányzat annyi szemétdíjat számláz a bérlői felé, amilyen számlázást az önkormányzatnak küld a Társasház. Ez nagyon érdekes, mert ha a szemétdíj esetén ez a helyzet, ezt miért nem alkalmazzák a közös költségre is? Ugyanis a közös költség a már fent említett társasházban 10.700 forint a szemétdíjjal együtt, ezzel szemben én az Önkormányzatnak 21.000 forint bérleti díjat, + 4500 forint szemétszállítási díjat fizetek. A Társasház egészen biztos, hogy 10.700 forintot számláz az önkormányzatnak közös költség és szemétdíj címén, akkor az Önkormányzat miért szedi be, már hosszú évek óta a dupla költséget, egy olyan lakás bérleti és szemétszállítási díjaként, amelyért tulajdonképpen semmit nem tesz. Mivel ha problémám van azt mondják forduljak a társasházhoz, a társasház viszont elutasít azzal, hogy nincs pénze a háznak. Ugyan ki védi meg a bérlőket, azokat akik rendesen fizetik évtizedek óta a bérleti díjat? Nekünk nincs érdekképviseletünk? Nekünk csak tűrni kell. Mint azt is, hogy az önkormányzat mint tulajdonos belement abba, hogy átalánydíjat fizessünk a távfűtésért egy olyan kft-nek, aki azt igérte 2009-ben, hogy felújítja a házat, azóta szedik be a távfűtési díjat télen nyáron ha van fütés, ha nincs, de nyújtani még nem nyújtottak érte semmit sem. Ezáltal természetesen nem részesültünk a távfűtési díj csökkentésében sem, mert hiába kapta meg a ház a csökkentett összeget, azt nem közvetítették a lakók felé és ez a jövő hónaptól már 21 %-ot tesz ki, ami bizony elég jelentős összeg, és a bérlők valószínűleg azért nem vásárolták meg a lakásukat mert kis keresetűek, vagy éppen idős emberek, akiknek sokat jelentene az a 21%. Ezt is elutasították azzal, hogy a közösség (a bérlők helyett az önkormányzat) elfogadta, szerződésbe foglalta, hogy 15 évig ezt az összeget fogják fizetni, ami csak akkor emelhető, ha nő az infláció, vagy ha emel a szolgáltató. Azt azonban senki nem foglalta a szerződésbe, hogy ha csökkentenek a szolgáltatók, vagy csökken az infláció, akkor a fizetési kötelezettségnek is csökkennie kell. Megköszönném, ha megírnátok, hogy a Ti kerületetekben csökkentették-e a szemétdíjat? Én a XIII. kerületről írtam.

2013. okt. 15. 21:03
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!