Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Boldogabb ember az, akinek...

Boldogabb ember az, akinek nagyon sok pénze van?

Figyelt kérdés
Nem úgy értem, hogy jól keres, hanem hogy pl annyira gazdag, hogy akár dolgoznia sem kell, mégis luxusszinten meg tud élni.
2008. júl. 7. 08:49
1 2
 1/20 anonim válasza:
97%
Nem véletlenül mondják, hogy a pénz nem boldogít. Csomó dolognak csak akkor van értéke ha keményen megdolgoztunk/megszenvedtünk érte. Mondjuk tény hogy aki gazdag az sokmindent megtehet amit más nem, többek közt sok olyat ami örömet szerez neki, és ezzel akár boldog is lehet. Érthető példával élve mondjuk szívesen elmennék 1szer egy trópusi szigetre, nemtom valaha összejön-e, egy gazdag meg bármikor megteheti. (De ugyanezért lehet hogy nem is jelent számára akkora örömet)
2008. júl. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
61%

ez attol függ mi teszi öt boldoggá. van olyan ember aki a pusztán azért mert sokat vásárolhat mindent megvehet boldog, még ha mellette rosszul bánnak vele vagy rengeteg problémája van.

aztán van olyan akit az tesz bolldoggá hogy pénzért hatalmat vehet. aztán van akit maga a pénz nem tezs boldoggá, de kialakított egy olyan környezetet maga körül hogy boldog benne (pl család)


ez csak is egyén függö.


pl én nem a pénztöl vagyok boldog hanem az anyagi biztonságtol.

a családom egész gyerekkoromba mindent biztosított nekem. nem voltunk gazdagok de nem fájt a fejem hogy mit eszünk, és mindeig kaptam szépruhákat külföldre is eljutottunk többször nyaralni-


aztán férjhezmentem egy férfihoz akit elöször szerettem de rákellett jönnöm hogy nem tudja azt az anyagi feltételt megteremteni nekem amit a szüleim adtak. nem volt ambiziózus, nem akart több lenni, neki elég volt hogy panelben lakik és szakmunkásként másnak dolgozik. (én többet kerestem mint ö)

és ez egyre kiábránitóbb volt, egyre éreztem hogy nekem ez nem kell, nem akarok állandó pénzbeli gondot, én utazni akarok, olyan életet ami gyerekkoromban is megvolt.


erre jött a mostani párom fehér lovon és könnyedén elrabolt. ö sem gazdag, de 28 éves korára közép vezetö egy multi IT cégnél, és vannak ambiziói. egy évig míg nem találtam magát simán eltartott semmi gond nélkül 8most már én is dolgozok) de ö rá feltudok nézni büszke tudok rá lenni. tudom ha gyerekeink születnek akkor ö meg tudja adni nekik azt amit én megkaptam. hogy nem kell azon aggódnunk mit fogunk enni és évente egyszer nyaralásra is jut. ez tesz engem boldoggá. sokan a vállásomkor azt mondták mert mekkora köcsög vagyok mert csak a pénz miatt hagyom el a férjem. de bennem a pénztelenség kiölte a szeretetet is. a mostani páromat nagyon szeretem és mindig olyan büszke vagyok rá (2 év után is).

2008. júl. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%
Lehet, hogy boldogabb is, de hogy jóval könnyebb az élete az biztos. Pl. gondolj bele, hogy egy súlyos betegség ne adj isten, mekkora összegeket felemészt egy család életében, ebben az extrém esetben biztos boldogabb. Boldogabb lehet azért, hogy mindent megengedhet magának, amit szeretne, viszont fogalma sincs arról, hogy mi az , megdolgozni valamiért, és ha megvan, úgy boldognak lenn és örülni neki, vagy milyen az, vágyakozni valami után, ami nem lehet az övé....
2008. júl. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
97%

Manapság MINDENHEZ pénz kell. Gondolj bele. Azt mondjuk, nem baj, ha nincs pénzünk, egészség legyen, meg szeretet. A súlyos pénzhiányra hamar rámegy az ember egészsége, jönnek a gondok, a befizetetlen számlák, nincs pénz kezelésre, gyógyszerre..erre aztán a családi kapcsolatok is megromlanak, veszekedések a pénz miatt.. Úgyhogy szerintem mindenképp boldogít a pénz. Nem maga a bankjegy, hanem az, amihez jutunk általa.


Ebben élek, tudom, miről van szó.

2008. júl. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
96%

Én azt gondolom, a pénz által megszerezhető dolgoktól csak akkor leszel boldogabb, ha megtapasztaltad, milyen, amikor nem tudod megszerezni. Ha utána mégis sikerül, lesz sok pénzed és ebből megveheted, amit szerettél volna, akkor boldogabb leszel. De ha beleszülettél a pénzbe és mindig megvolt minden, amit akartál, akkor nem érzed, mekkora dolog, akkor nem leszel boldogabb, mert megvettél valamit.

Csak akkor vagy boldogabb a pénztől, ha átélted, hogy nincs és ezért érzed az értékét. Ha mindig volt, akkor számodra nincs értéke.

De szvsz ez a mai anyagias világunk miatt van így. Nemrég olvastam egy családról, akiknek született egy down-kóros kisfiuk, néhány évig velük élt, majd meghalt. Ők azt mondják, átértékelődött minden az életükben, ettől a fogyatékos kisfiútól megtanulták, hogy nem a birtoklás a fontos az életben, hanem a szeretet. Ő nem hisztizett, ha elvették a játékát, de hihetetlenül boldog volt, ha átölelte valaki. Nem jelentett neki semmit, ha drága játékot, vagy ruhát kapott, csak az, hogy együtt lehet azokkal, akiket szeret.

Én úgy érzem: ha ezt képesek lennénk megtanulni valakitől, akit mi kevésbé okosnak -fogyatékosnak- tartunk, akkor mi is boldogabbak lennénk.

2008. júl. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
97%
Nekem nem volt pénzem, majd egyszer szerencsém lett egy állással és rövid időn belül lett ház, autó meg minden, amire vágytam. Aztán rájöttem , hogy álmodni ezekről sokkal édesebb volt, mint a valóság. Most kiléptem abból a munkából, kevesebb lett a pénzem, de most vagyok a legboldogabb. Az igazi boldogságnak nem a pénz a mércéje. Nap mint nap érzem, hogy sok gazdag irigyem van. :)
2008. júl. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
96%

Amint meghal valaki olyan, akit nagyon szeretsz, rájössz, hogy a pénz csak papír. pénzen nem kapsz igazán fontos dolgokat.

lehet, hogy egészséget még úgy-ahogy, de életet vissza már soha többet... odaadnám az összes pénzemet, ha még egyszer átölelhetném a nagyikámat :(((

2008. júl. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
94%
Sajnos, saját tapasztalatból erre a kérdésre nem tudok válaszolni!
2008. júl. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
95%
A pénz nem boldogít, bár nekem nem ezért nincs... :-)
2008. júl. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
94%
Jó ha van pénz, de nem boldogít szerintem!
2008. júl. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!