Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szeretnék árulni a piacon...

Szeretnék árulni a piacon saját készítésű szaloncukrot. Milyen vállalkozási forma kell hozzá?

Figyelt kérdés
Az alapanyagokat elszámolhatom? Őstermelő? Ti hogyan kezdenétek hozzá? Más élelmiszerben is gondolkodom, pl ízesített méz. de a mézet én is vennem. Ez már kiskereskedelem? Ha otthon én ízesítem és ugy adom el?

2013. okt. 21. 17:12
 1/4 anonim ***** válasza:

ÁNTSZ


vedd fel velük a kapcsolatot. Ők elmondják milyen engedélyekre lesz szükséged

2013. okt. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
már eleve a szaloncukor készítéséhez is engedély kell, lévén élelmiszer, így szigorúak a szabályok, hogy hol, milyen helyiségben készíthetsz, milyen terméket, szabványok betartása. Itt nem az áruláshoz kell csak engedély, a készítéshez jóval több, időigényesebb engedélyek, szabvány helyiség kell, stb.
2013. okt. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt inkább felejtsd el,mert nagyon sok minden kell hozzá.
2013. okt. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyéni vállalkozás, vagy társas is lehet (pl. kft, de jövő évtől már 3 milliós törzstőke kell hozzá..),őstermelő semmiképp, mert minimum kakaóbabot kellene hozzá termesztened..


De összességében tényleg költséges dolog, a HACCP maga több tízezer (70-80 ezer)+ évenkénti felülvizsgálat, ÁNTSZ-nél csak a tisztítószerek online bejelentése 8.000 Ft, + külön termelő, külön csomagoló és raktárhelyiség, gépek, berendezések, egyéb engedélyek (üzemorvosi szerződés, rágcsáló írtás, tűz-és érintésvédelem) + NAV-os pénztárgép jövő évtől 150-200 ezer.


És az állandó költségként bér-járulék, könyvelés, adminisztrációs ktg.-ek, bank, stb. ha van bevétel, ha nincs.


Ráadásul szezonális termékről van szó, hosszú lenne a megtérülési idő, pláne egy "100 Ft-os bolt"os árversennyel szemben árérzékeny piacon... Ez max. kiegészítő tevékenységnek jó szerintem, ha van szabad kapacitásod hozzá.

2013. okt. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!