Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tényleg van valami olyasmi,...

Tényleg van valami olyasmi, hogy a munkavállaló "szavazhat" vagy nem tudom pontosan mit kell tennie, azzal kapcsolatban hogy a fizetését készpénzben vagy a kártyájára kéri-e?

Figyelt kérdés

Apukám hallott valami ilyesmit a hír24-en, de már neki se rémlik pontosan a hír (annyira ő sem figyelt) és megkért h keressek rá a neten, de nem találtam semmit ezzel kapcsolatban :/.

Előre is köszi a válaszokat.



2013. okt. 23. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, a munkavállaló kérheti a készpénzes fizetést.
2013. okt. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A munkáltatódnak kell jelezni, hogy nem számlára, hanem készpénzben kéred a fizetésedet. Emiatt nem érhet hátrány, nem rúghatnak ki. A munkáltatónak kicsit macerásabb az utalásnál, mert a bankban készpénzt kell felvennie és ez drágább, mint az utalâs. Ha komolyan gondolod, állj össze néhány munkatársaddal és együtt kérjétek. Így biztosabb a siker.
2013. okt. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A munka törvénykönyve előírása szerint a munkabért készpénzben vagy a munkavállaló által meghatározott fizetési számlára utalással kell kifizetni. Ennek megfelelően a felek megállapodásától függ, hogy a munkabér készpénzben vagy bankszámlára utalással kerül-e kifizetésre. A banki átutalásról a készpénzes kifizetésre történő váltás is a felek megállapodása alapján lehetséges.


[link]

2013. okt. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt azért hozzátenném, hogy ha ez a dolog a munkaszerződésben van lefixálva, akkor hiába is kéred készpénzben, ha a munkáltató nem megy bele. Ha nincs ilyen kikötés a munkaszerződésben, akkor kérheted.

Többnyire beleíratták a szerződésekbe, pont azért, hogy ne tudjon a munkavállaló idővel "váltani" bankról-készpénzre...

2013. okt. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de ez apukámat érinti. Én még tanuló vagyok. Majd megmondom neki.

Még egyszer köszönöm mindenkinek a választ.

2013. okt. 24. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!