Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tényleg kell ezt fizetniük a...

Tényleg kell ezt fizetniük a munkáltatóknak, a veszélyes terhességgel betegállományba vett munkavállaló után?

Figyelt kérdés
Veszélyeztetett terhesség miatt táppénzre kellett mennem január 10.-én. (9-es kóddal) Nemrég megérkezett a az első folyósítás, ezzel egy időben a főnöknőm is kapott az egészségbiztosítási pénztártól egy Határozatot, amiben az áll hogy a bruttó táppénzem 1/3-át neki kell fizetni. Nem vonom kétségbe hogy erre szükség van hagyományos RÖVID IDEJŰ betegség esetén, de mivel hónapokig nem dolgozom, nekik ez idő alatt miért kell kifizetniük ennyi pénzt? Hiszen én 12 évig fizettem/fizettünk minden járulékot becsületesen, nekik viszont ez hatalmas összeg amit ki kell fizetniük egészen a szülésemig, vagyis amíg megkezdem a Tgyást. Ez sok százezer ft, igazságtalannak tartom, nem 2 hétre betegedtem le.
2013. márc. 12. 17:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Pedig ez van.


Ez gondolom megmagyarázza, hogy miért nem vesznek fel szívesen nőket (pláne nem szülés közeli korban lévőket) a munkaadók, illetve azt is, hogy mikor kiderül, hogy valaki terhes a kevésbé jófej munkaadók miért rúgják ki azonnal a nőket :(

2013. márc. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ez az 1/3 igazságtalan szerintem. Néha sajnálom a munkaadókat is.
2013. márc. 13. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!