Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Zálogosítás. Most akkor mit...

Zálogosítás. Most akkor mit kel tennem?

Figyelt kérdés

Egy fülbevalómat, amit sosem hordtam zálogosítottam, kaptam érte 4000 forintot.

A szabályzatban ez áll: "az adós köteles a kölcsön összegét a szerződés szerint egy összegben a határidő lejárta előtt befizetni" " a határidő lejárta után az adós tudomásul veszi, hogy a zálogtárgyakat a hitelező maga értékesítheti."


Akkor most nem kell visszafizetnem, kiváltanom ugye?

Először csináltam ilyet, mert sajnos rákényszerültem, de nincs szándékomban kiváltani vagy bármi ilyesmi.

Ha nem akarom akkor nem kell kiváltanom?

Előre is köszönöm.



2013. okt. 30. 16:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha azt akarod, hogy a fülbevaló újra a te birtokodban legyen, esetleg később ha újra rászorulnál megint beadhasd a zaciba akkor ki kell váltanod. Akkor kifizeted a 4000 forintot és + kamatot.

Ha úgy döntesz, hogy neked nincs szükséged a fülbevalóra, és nem kell neked, akkor akár el is tépheted a zaciszelvényét. Nem kell kiváltanod, de a kiváltás lejárata után nem tudsz reklamálni hogy mégiscsak kell. Onnantól kezdve nincs többé fülbevaló..


Egy jó tanács: A helyedben kiváltanám, és eladnám. Jobban jársz.

2013. okt. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2013. okt. 30. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!