Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek mit kéne tennem?...

Szerintetek mit kéne tennem? Esetleg valami más esély? Kihez kéne forduljak?

Figyelt kérdés

Szeretnék megvásárolni egy önkormányzati telket ami a házam mellett közvetlenül fekszik. Nem nagy telek 65 nm-es, 3 fa található rajta.

Levelekkel tudok bizonyítani mindent. Tehát elsősorban megérdeklődtem, hogy hajlandóak-e eladni nekem. A válaszuk igen volt. Ezután illetékeket kellett fizetnem ami 63 ezer forint volt Januárban. Ez belefoglalja az adminisztrálást, térképezést és méretezést. Ezután kaptam egy levelet amiben az áll, hogy mindenki elfogadta a kérvényemet és nincs akadály a vételben.

Problémáim adódtak a méretezésben, szerintük 146 nm, ami nem fedi a valóságot mert tulajdonképpen egy kis telek ami 65 nm. Továbbá szerintük nagyon fontos látképet ad a környezetnek ami szintén vétózható, mert derékig érő gaz és szemét található a telken. A környékbeli emberek szemétledobóként használják, oda hordják a szemetet. Temérdek fa található a telken: 3 db fa található, volt több is de egy úriember kivágta tüzelőnek. Az én telkemen pontosan 11 kifejlett fák találhatóak. (szerintem beleszámolták a saját fáimat)

Mivel ez önkormányzati elkerített kis telek ami közterületként van feltüntetve az önkormányzatnál ezért kérnek még 133 ezer forintot, hogy átírják közterületről kerti övezetre.

Tulajdonképpen itt megálltam, mivel nem kaptam korrekt méretet és térképezést, nem voltam biztos benne, hogy "normális" úton folynak a dolgok. Úgy érzem, hogy valami nem stimmel, mert ha megvásárolom akkor az én kötelességem átíratni a telket és hozzá csatoltatni a sajátoméhoz a vétel után nem előtte. Szándékomat és kérésemet jeleztem az önkormányzat felé, akik ezek után nem hajlandóak folytatni az eladást. Egy "hölgy" az önkormányzaton mosolyogva közölte velem, hogy ne parázzak a kivágott fák vissza fognak nőni!

Fogalmam sincs, hogy kihez fordulhatnék ilyen ügyben. Pontos választ, hogy miért nem folytatják az eladást nem kaptam. Az idáig befizetett illetékeim bánták ezek szerint.

Esetleg van ötletetek, hogy hova vagy kihez fordulhatnék ilyen esetben?

Szeretném hozzátenni, hogy a reklamációm után az önkormányzat kimondottan elém helyeztetett el egy buszmegállót amivel igen megvan a gondom és bajom. Ez miatt még egy kocsibeállót se tudunk csinálni. Nem tudom, hogy ilyen esetben is mik a követelmények vagy eljárások, mert meg sem kérdeztek és a buszmegálló kukáját is az én kerítésemhez láncolták ki. Már nem csak a mellettem lévő önkormányzati telken van szemétledobó, de már a buszmegálló miatt is az emberek szétdobálják a szemetet és folyton takarítanom kell a kertemet a sok szeméttől.

Kérlek szépen benneteket ha esetleg van ötletetek, hogy hova fordulhatnék ilyen ügyben, ha tán volt valaki hasonló esetben kérem ossza meg velem.



2013. okt. 18. 09:48
 1/3 Sayrux ***** válasza:

Üdvözlöm!


Egy részére tudok válaszolni. Földmérő vagyok így már találkoztam pár esettel. Az Öné kicsit keszekusza. A következő szokott történni ha az önkori elad egy részt a közterületből. A tulajdonos megkér egy földmérőt, hogy állapítsa meg mennyi az a terület amit megszeretne venni, vagy ha az önkirinak van róla adata akkor megmondják ők. Én még nem halottam hogy a terület nagyságának a megállapításáért pénzt kértek volna. Kivéve ha ők bérlik a földmérő. De ilyenbe nem szabad bele menni mert az összeg ilyenkor csillagos ég is lehet. 63 ezer forintot azért elkérni, hogy megállapítsák a megvásárolandó terület nagyságát, elég sok.

A következő 133 forintos tétel nincs. Egy vázrajzot kell készítettni (a két terület összevonásáról) szintén egy földmérővel, csatolva sz Önök adásvételi szerződését és akkor megváltozik a művelési ága mivel össze lesz vonva az Ön területével (a művelési ág marad ami az Ön területének a művelési ága, csak x nm nagyobb lesz a terült). Ez a vázrajz összege lehet már 133 ezere de ennek a végén a terület már az Öné lesz. Nem kell megváltoztatni a megvásárolandó külön terület művelési ágát.Ez csak egy felesleges lépés ebben a folyamatban és pénz kidobás.

Ez már jog kérdés persze de az autó bejárást biztosítani kell a önkirinak a telekre. Tehát ha a buszmegállót úgy helyezi el, hogy az nem megoldott akkor alternatívát kell, hogy adjon.Erélyesnek kell lenni az ilyen szervekkel és igenis jogi útra kell terelni a dolgot. Sajnos sok probléma de máshogy nem oldhatók meg bizonyos dolog.


Üdvözlettel:

Halász Zsolt

Földmérő

2013. okt. 20. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Üdvözlöm kedves Halász Zsolt!


El se hinné mennyire örülök az Ön válaszának! Sajnos nem sok mindenkinek van ötlete ez látszik a kommentekből is :)

Igen így van, szerintem is így lenne a helyes.

Sajnos azóta az történt, hogy mivel hiába próbáltam kapcsolatba lépni azokkal az önkormányzati tervezési osztállyal akik intézték nekem ezt a vásárlást. Kb. 2 hete sikerült, hogy végre felvegyék azt a telefont, de sajnos azok akik intézték nekem a nagy semmit már nem dolgoznak az önkormányzaton "azonnali hatállyal elmentek". Többet nem mondhat.. Most ez olyan kétértelmű szerintem!..

Sajnos a hölgy NEM TALÁLT MINKET! Nagy nehezen több órás várakozás után visszahívott és közölte velem, hogy ő nem érti, hogy miért fizettem ki az illetékeket ha már az elején az önkormányzat közölte velem, hogy NEM ADJÁK EL A TELKET! Hiába bizonygattam, hogy attól a volt önkormányzatis hölgytől kapott levelekben és email-ekben más van feltüntetve! Nagyon sajnálja!

Megmondom őszintén, hogy én akkor úgy kiborultam, hogy ordítottam a telefonban! Persze szerintem nem ő tehet róla..

Most mit tegyek vagy mit tehetnék? Kifizetették velem az illetékeket azzal a hitben voltam és olyan hitet kaptam tőlük, hogy eladják nekem.

Nem nagy területről van szó, csupán 65 nm, amit még a "volt" alkalmazott állított, hogy 146 nm az hazugság.

Ön szerint kedves Zsolt mit tegyek? Vigyem a dolgot ügyvéd elé? Már csak azért is mert szerintem átvertek! Valami vagy valaki nem volt korrekt..


Válaszát előre is köszönöm

2013. okt. 31. 10:15
 3/3 Sayrux ***** válasza:

Üdvözlöm!


Elnézést, hogy csak most válaszolok.

Sajnos ez már jogi kérdés. Valamit sejtet, hogy akikkel Ön beszélt már nem dolgoznak ott. Sajnos mivel nem túl megbízható emberekkel tárgyalt így kérdéses, hogy eladhat-e az Önkormányzat területet. Én az Ön helyébe a polgármesterrel vagy nagyobb beosztású illetővel beszélnék és személyesen. Sajnos vannak települések, ahol kevés tulajdonú területtel rendelkeznek és nem adhatnak el belőle mert a törvény szabályozza. Ha mondjuk van bármilyen hivatalos papír arról a szándékról, hogy az önkori eladná a területet, talán lehetne érdeklődni egy ügyvédnél. Persze gondolom a befizetett illetéket a Önkormányzat köteles visszafizetni.

Sajnos ez ügyben többet nem tudok javasolni. De remélem tudtam segíteni.


Üdvözlettel:

Halász Zsolt

Földmérő

2013. dec. 29. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!