Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Alkalmi munkaválallóként...

Alkalmi munkaválallóként dolgoztam x napot, törvényes, hogy nem kaptam meg az aláírt szerződést és a kifizetésről a nyugtát? Létezik, hogy majd postázzák? Kell ez valahova?

Figyelt kérdés

2013. nov. 7. 10:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Alkalmi munkavállalásnál nem kötelező szerződést írni.

Kifizetési jegyzéket kellett volna kapnod, ha készpénzben fizettek azonnal, ha utaltak, akkor postázhatják is.

Ha nem kapod meg, kérd, hogy pótolják.

Adóbevalláshoz szükséged lehet rá. Munkanélkülinél jogosító idő, FHTnál beszámít a 30 napba.

2013. nov. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

A szerződést aláírtam, igaz nem úgy nézett ki, mint a neten fellelhető minták, utána mondták, hogy majd hó végén postázzák. A kifizetés kp-ben történt munkavégzés után, szintén aláírtam, de abból sem kaptam, itt már nem volt szó postázásról. Így visszagondolva lett hiányérzetem, hogy jelenleg semmivel nem tudom igazolni az ott töltött időmet.

Ezek szerint, ha legközelebb jelenésem van a munkaügyiben, be kellene mutatom?

2013. nov. 7. 12:44
 3/4 anonim ***** válasza:

A munkaügyiben akkor kell bemutatnod amikor összegyűlik annyi időd, hogy álláskeresési járadékot igényelhess.

Ha ebben a hónapban dolgoztál, akkor decemberben jelentést küld a munkáltató rólad (is) a NAVnak.

Ügyfélkapun keresztül ezt meg tudod majd nézni (januárban, de lehet, hogy csak februárban) a járulékadat kivonatnál.

2013. nov. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az még messze van, hogy járadékot igényelhessek, kiestem egy időre a munka világából, a nyáron járt le a gyesem, most megörültem, hogy végre valahova hívnak, de hülye voltam, rá kellett volna kérdeznem, miért nem adnak a kifizetésről egy példányt.

Ügyfélkapum nincs.

2013. nov. 7. 21:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!