Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Úgy vállalhatok majd nyári...

INTK kérdése:

Úgy vállalhatok majd nyári munkát, hogy csak szeptemberben töltöm be a 15-öt, vagy az úgy illegális?

Figyelt kérdés
(Tudom, hogy kicsit korai a kérdés :) )

2013. nov. 9. 19:26
 1/8 anonim válasza:
hát nem is találsz 16 év alatt semmit, de a leggyakoribb a 18 éves korhatár
2013. nov. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Első kivette a szót a számból. Ez valahol le van fektetve hogy 15. életév utána vállalhatsz suliszünetekbe munkát, de gyakorlatilag minden munkához oda írják a legalább 16+-t. Ha te meg szeptemberbe leszel 15 akkor teljesen magától értetődő hogy július, június, augusztusba nem adhatnak neked munkát, mert ezt mondja ki a törvény.
2013. nov. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

16-tól dolgozhatsz, illetve iskolai szünetekben 15 felett.

Kivéve gyámhatósági engedéllyel, azt lehet ennél korábban, sport, kulturális, művészeti és hirdetési tevékenység esetén.

Egyébként a Munka törvénykönyve szabályozza.

2013. nov. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm:)

És egyébként, családoknál, gyerekekre vigyázni lehet, vagy az sem törvényszerű? Ahhoz is van korhatár? Vagy a kutyasétáltatáshoz?

2013. nov. 9. 23:26
 5/8 anonim válasza:
Senki nem fogja rád bízni a gyerekét, bármilyen megbízható vagy, de még te is gyerek vagy a gyerekvigyázáshoz. Olyanról meg még nem hallottam, hogy bárki odaadná a kutyáját, hogy vidd el sétálni.
2013. nov. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

... végülis ebben van igazság is

de attól még nem muszáj ennyire cinikusnak lenni

azért kösz

2013. nov. 12. 19:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Az utóbbi kérdésedre válaszolva az sem törvényszerű. Persze nem fog az adóhatóság utánad kutatni, hogy miután Marika néni adott egy kis pénzt, mert össze söpörted a kertjét, adóztál-e utána belőle. De teljesen lepapírozva szerintem egy gyerekfelvigyázáshoz magánvállalkozónak kellene lenni, agy olyan közvetítőnél lenni, ahol gyerekfelvigyázókat közvetítenek ki. De ott is biztos kell valamilyen végzettség hozzá, bár nem hiszem hogy sok ilyen van M.O.-n.


Diákmunka 15 éves kortól iskola szünetekben. Kész pasz. Ez az egyetlen legális út amit abban a korban lehet vállalni.

2013. nov. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
és melyik része volt cinikus?
2013. nov. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!