Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Erkölcsi bizonyítvány. Mi ez...

Erkölcsi bizonyítvány. Mi ez és honnan lehet kérni és mennyi idő ameddig megkapom?

Figyelt kérdés

22 évesen friss diplomáskén munkát keresek és az álláshírdetésben kérnek erkölcsi bizonyítványt, amit csatolni kell a pályázathoz. Honnan kérhetek ilyet, és mennyi idő múlva kapok és mennyibe kerül?


Egyébként eddig semmi rendőrségi ügyem nem volt, leszámítva pár igazoltatást mikor razzia volt a kocsmában ahol voltam, de 18 éves elmúltam már akkor.


2008. júl. 9. 12:11
1 2
 11/19 Petite curieuse válasza:
Valaki megtudná mondani, hogy ha már 3!!!!! hete nem jön meg a kért erkölcsi bizonyítvány akkor kinek kell szóljak... hogy miért nem érkezik és érkezzen már mert fontos!!!!! (nekem még le is kéne fordítanom és határidőre kell!!) Kérlek titeket ha tudtok valamit írjatok!! Köszönöm szépen.
2012. jan. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
Bp.Vaskapu utca 30/a ide bemész elveszel az asztalról egy 1700ft-os csekket azzal elballagsz a postára. Ott 120 forintért vásárolsz egy erkölcsi bizonyítványhoz tartozó formanyomtatványt és a befizetett csekkekkel illetve a kitöltött lappal visszamész oda és 3 perc alatt megcsinálják. Ennyi.
2012. febr. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 zoli17 ***** válasza:

napi 2 nél többet ne igényelj belebolondulnak!


:) 3 hónapig érvényes, ha fedezve akarsz lenni 3 havonta kéred.

én éjjel adtam be ügyfélkapun keresztül, 2-3 napra számítok mire megjön. és még én is meglepődök, ha tartalmaz bejegyzést :) de történtek már furcsa dolgok.

2012. máj. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Ignis Subdialis ***** válasza:

2012. december:

Postán megvásároltam a kérelmező nyomtatványt (150Ft), helyben kitöltöttem, befizettem a 3100Ft-os csekket, feladtam ajánlottan, de nem elsőbbségivel (345Ft). Végösszeg 3595 Ft. Kereken 7 munkanappal később átvehettem a tértivevényes küldeményt a postán. (A feladási dátum 2 nappal korábbi volt, ergo a beérkezéstől számított 3 napon belül megcsinálták és postára adták. Az igénylőlapon 8 munkanapot írtak, mint elkészítési határidő, plusz amíg a posta kiviszi.)

Ugyanez, ha az ember sürgősségivel csináltatja, így fest: megnézed az interneten, hogy mi Budapesten a Vaskapu utcai ügyfélszolgálat nyitvatartása. Odamész, magadhoz veszel egy (most) 1300Ft-os sürgősségi csekket, elmész a legközelebbi postára a Soroksári úton, ott befizeted, veszel egy erkölcsi biz. igénylő nyomtatványt 150Ft-ért, kitöltöd, befizeted a benne található 3100Ft-os csekket, majd mindezzel visszamész az ügyfélszolgálatra, sorszámot húzol, kivárod az 50 embert előtted, s amikor sorra kerülsz, 5 perc alatt megcsinálják. Esetleg alkudozhatsz az őrrel, hogy húzhass sorszámot a posta előtt. Végösszeg: 4550 Ft. Különbség időben 5-6 óra - függően ki hol lakik Budapesten, pénzben 955 Ft.

955-ben volt a végzetes augsburgi csata.

2012. dec. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Ignis Subdialis ***** válasza:
Ja és 2013-tól az ügyintézés (gondolom a normál, postai úton történő) gyorsulását ígérik.
2012. dec. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:

Sziasztok,


Tudnátok abban segíteni, hogy a munkáltatóm kért a nevemben (a belegyezésemmel persze) erkölcsi bizonyítványt, ami meg is jött a címemre. Nagy meglepetésemre tapasztaltam, hogy van benne bejegyzés: Büntetlen előéletű, hátrányos jogköv. alatt álló vagyok :S Több mint 4 éve történt egy incidens (ittas járművezetés) melynek a nyoma annak ellenére megtalálható az erkölcsimben, hogy a Törvény értelmében azt a mentesítéstől számított 3 éven belül ki kellett volna törölni. (Mivel törvényi mentesítést kaptam) Ergo bár jogilag "tiszta" az erkölcsim, még is feltüntetik benne fiatalkori botlásomat, a munkáltató kérése pedig bejegyzés mentes erkölcsi bizonyítvány. Mit tegyek most? Ha van benne bejegyzés ami elévült (és benne van a törvényben h a hátrányos jogköv. emiatt nem érhet) ennek ellenére lehet hogy megszüntetik az állásom???? Nagyon parázok...

2013. febr. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:

A legfrissebb árak (tegnap csináltattam):

csomag (űrlap+csekk) a postán 150 Ft,

csekken befizetni 3100 Ft (eljárási díj, ez a csekk a postai csomagban van),

ha pedig azonnal meg akarod kapni a bizonyítványt, akkor a Vaskapu utcában a portásfülkénél vannak kirakva a csekkek, ezt is postán kell befizetni (1300 Ft).

2013. márc. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 zoli17 ***** válasza:

pár hete már nem az ügyfél kapun kell beadni.


[link]


itt kitöltögeted, gyors, netbankon küldtem zsét, reggelre jött válasz megkapták nyomják... pár nap és jön ~hét.


a megfogalmazáson is változtattak, megfordult a mondat szerkezet :DDD


eddig: eltiltás hatálya alatt nem áll!

most: nem áll eltiltás alatt

:DD

kölföldre adtam le, ahogy kibontotta kiszúrta az ügyintéző és kérdezte miért változott meg.

2013. márc. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 zoli17 ***** válasza:

friss adat: csüt megrendeltem az erkölcsit- éjjel utaltam- pénteken megkapták- kedden postázták, péntekre ért ide.

az utalás napján nyomtatták, csak 1 hét mire ide ért :D

2014. nov. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!