Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ebay eladó átver az "újraküldö...

Ebay eladó átver az "újraküldöm csak zárd be az ügyet" szöveggel? Nem jött semmi

Figyelt kérdés
Rendeltem ruhákat és volt 3 ami nem jött meg, mikor írtam nekik kérdezték mit szeretnék küldjék újra vagy fizessék vissza? írtam hogy küldjék újra... Az egyik azt mondta másnap már küldi is adjak 5 csillagot én megtettem és két nap múlva ráírtam hogy más színbe lehet-e erre azt írta aznap küldi.... ez megint több mint egy hónapja volt

2013. nov. 11. 16:26
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
Hát ezért nem rendelek netről! Most pont a te eseted a példa. Mit tudsz csinálni a fogyasztóvédőkhöz fordulsz? It nincs semmire sem biztosíték, hogy valóban megkapod az árut, ez az átverés legegyszerűbb formája!
2013. nov. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Erre sajnos csak azt tudom mondani, hogy teljes mértékben a te hibád.

A paypall-t nem véletlenül találták ki, az első szabály, hogy addig nem értékelünk, még nincs nálunk a csomag...


Az első válaszolónak meg üzenem, hogy 40 rendelésem volt külföldről, minden megérkezett és minden rendben volt...

Csak épp tudni kell. hogy-hogy kell rendelni és mit szabad mit nem, akkor szinte 100%-osan biztonságos.



Ui: van tracking számod? még elképzelhető, hogy megkapod, nekem jött csomagom 45 napra a feladásra...

2013. nov. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szia :) Azért nem vagyok annyira kezdő a vásárlásban, már csináltam egy ideje csak eddig nem fordult elő hogy nem érkezett meg időben. Igazából azért adtam meg a pozitív visszajelzést mert ez volt a feltétele ami így utólag tényleg nem volt okos dolog máskor nem teszem. Egyébként felháborító, hogy ebay mindig kioktat nézzük az értékelését z eladónak, míg ők csak akkor üzletelnek, ha te pozitívat adsz... Ha nem jó a megérkezett csomagom minősége mindig akkor lehet rávenni őket a visszafizetésre, ha cserébe te pozitív visszajelzést hagysz... nem is tudom
2013. nov. 11. 20:21
 4/10 A kérdező kommentje:
(és nincs... szinte sosem adnak, mivel "olcsóbb" dolgokat veszek)
2013. nov. 11. 20:44
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként felháborító, hogy ebay mindig kioktat nézzük az értékelését z eladónak, míg ők csak akkor üzletelnek, ha te pozitívat adsz ??? mi vaaaan?

Mi az hogy bekemenyit az elado, hogy csak akkor kuldi a cuccot, ha visszavonod az ugyet, meg adsz pozitiv ertekelest??

En ilyenrol meg nem hallottam.

Itt nincs jopofizas. Vannak szabalyok, a szerint kell eljarni es akkor nincs gond.


Megvan az estimated delivery date, pl. Nov 10. Nem jon a cucc. Nov 11-en irok az eladonak, hogy "where's my stuff?" es adok neki 72 orat, hogy valaszoljon.


Ha valaszol es elfogadhato a valasz, pl. "bocsi, kuldom vissza a penzt, kuldok ujat, stb" akkor ennyi. Ha nem tettszik a valasz, feljebbviszem az ugyet az eBay fele. Nincs alkudozas, hogy lecci lecci adjal 5* es ezt csinalok azt csinalok! VAgy kuldi vissza a penzt, amit Paypalon tudok ellonirzi, vagy kuldi az uj cuccot, uj tracking szammal!


Nekem mar kb. 140 rendelesem volt az elmult kb. 8 evben. 98%os eladoim meg sosem csinaltak ilyet.


Amugy ha valaki nem 100%os, mindig elolvasom a negativ ertekeleseket, mert abbol sok kiderul es az ilyen sunyi uzleteloket ki lehet szurni!


Ne hagyd magad, vedd fel az eBayel a kapcsolatot ha nem jon meg a cucc!

2013. nov. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
utolsó köszönöm:) Nálam minden eladó ezt csinálja:O furcsa hogy nálad nem próbálkoztak még. És ebay mindig neked ítéli meg az ügyet végül?
2013. nov. 13. 22:03
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Eddig az alabbi "problemaim" voltak eBayen:


Rendeltem valamit beige szinben. Az elado feheret kuldott. Csinaltam egy kepet es elkuldtem neki, kerdezven, ez neked beige? Bocsanatot kert es megkerdezte kuldjon ujat, vagy kuldje a penzt? Mivel nem akartam ujabb honapot varni a Kinabol jovo cuccra, mondtam kuldje a penzt.


Rendeltem valamit, ami X-napra volt igerve. Nem jott meg. Akartam irni az eladonak, de mar torolte a regisztraciojat. Irtam az eBaynek. Visszakaptam a penzt. Ezutan kb. 2-3 hetre ra vegulis megjott a cucc (kb. a rendelestol szamitott 2 honap mulva). Ha akartam sem tudtam volna ujra fizetni az eladonak, mert mar nem "letezett".


De mar eladokent is volt "problemam", de a vasarloval meg tudtuk targyalni az ugyet es visszaadtam neki a penzt es o annak ellenere, hogy nem kapott termeket, pozitiv ertekelest hagyott.


Ilyenrol meg nem is hallottam, hogy 5*-ot kernek cserebe valamiert.


Ha nem segitokeszek es csak sumakolnak, irj az eBaynek nyugodtan. Az eBay altalaban a vasarlot vedi! ;)

2013. nov. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Megtudod mondani kérlek hogyan írhatok az ebaynek? akkor lehet írok nekik hátha tesznek valamit. köszönöm! :)) +1
2013. nov. 15. 16:36
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Van ebay protection, ami visszafizeti a pénzed ha átbasz az eladó
2013. nov. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
2013. nov. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!