Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Apródon eladtam egy winchester...

Apródon eladtam egy winchestert 2 hónapja. Állítása szerint nem működik. Igényli vissza a pénzt. Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés
Apródon eladtam egy winchestert 8000 Ft-ért aminél én álltam a postaköltséget. Itthon működött, nem volt vele probléma. Kb. két hónapja történt az adásvétel postai úton. és most írt egy SMS-t a vevő, hogy ha egy héten belül nem fizetem neki vissza, akkor jogi útra tereli a dolgot... Biztosan nem fogom visszafizetni a pénzt, mert 2 hónapja történt a dolog, és egy szóval nem mondtam neki, hogy garanciát is vállalok a termékemre. Lehet ennek valami következménye?

2013. nov. 11. 16:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet. Ennyi erővel amint elromlik a sajátod, eladhatod használtként, mint működő. Lesz szakértői vélemény, aki megállapítja, mikor történt a hiba. Ha még több, mint 2 hónapja, akkor megszívtad, tiéd a bírósági költség + szakértői + ügyvédi + eljárás díj + kártérítés.
2013. nov. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Semmi következménye nem lesz, nem is fogja jogi útra terelni az ügyet. Csak megpróbálja visszaszerezni a pénzt, hátha vagy olyan ijedős, hogy visszaküldöd. Ha nem vállaltál garanciát, akkor így járt, és ezt ő is tudja. Mindenesetre szar érzés lehet, hogy hamar tönkrement.
2013. nov. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Írd meg neki, hogy szép őszi napokat kívánsz neki, és hogy "viszlát, találkozunk a bíróságon"...


NEKI KELL BIZONYÍTANIA, HOGY A HIBA MÁR A VÁSÁRLÁSKOR FENNÁLLT. Nehéz lesz ezt 2 hónap után...

2013. nov. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!