Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Másnak is elege van a Magyar...

Másnak is elege van a Magyar Postából?! Mi a legdurvább sztorid?

Figyelt kérdés

Ma kemény 1 órányi telefonálgatás, várakozás (sokszor félretették a kagylót) és veszekedés után tudtam elérni, hogy kegyeskedjenek kihozni egy olyan csomagot, ami már 4 napja ott csücsült a postán! Hát eldobom az agyam, komolyan, ráadásul elsőbbségi csomag volt, az ügyintézők olyan ráérősen ügyintéztek a telefonban és úgy adták a hül.yét, hogy csak na. Már úgy voltam vele, hogy a rosseb bemegyek érte én, de akkor meg kiderült, hogy mégsincs a postán, nem tudják, hol van (akkor ki a rák tudja?!!!). Nem ez volt az első eset. Kaptam már teljesen eláztatott, felhullámosodott hivatalos (!) iratot, volt már postaládába begyömöszölt csomag (!)... Rendszeresen hazudoznak, hogy nem tudták kézbesíteni, mert nem voltam otthon, holott otthon voltam. A csúcs az volt, mikor eltűnt egy nekem címzett ajánlott levél. A posta azt mondja x. hónap x. napján bedobták a postaládába, holott fizikai képtelenség, hogy beférjen!!! (Egy műszerről volt szó.)


Nyugtassatok meg, hogy nem csak én szívok az ilyen trehányságok miatt.



2012. nov. 9. 23:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
69%

Egy miniparfümöt küldtem valakinek ajánlott, elsőbbségi levélben, és sose kapta meg. Pótolhatatlan volt a parfüm, boltban nem lehet megvásárolni. Ő pénzt utalt át érte, amit vissza kellett utalnom, én rajta vesztettem a parfümöt.

Hepi az endben, hogy kártérítést kaptam, ami a parfüm értékét fedezte, de sajnos nem tudtam másikat küldeni az illetőnek a fent említett ok miatt.

2012. nov. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Antimod ***** válasza:
69%
Jövőre jön a nagy liberalizáció, gondolom jópár szereplő belép a piacra.
2012. nov. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%

Így van, jövőre jön a piacnyitás, akkor majd lehet mást is szidni, nem csak a magyar postát.


Mindez, amit kedvesen letetszett írni, nem csak a postánál fordul elő. Trehányul végzi a munkáját akkor ezek alapján az okmányiroda, az xyz bank, az xyz telefonszolgáltató, az xyz biztosító és a bkv, meg a máv.


Ez a mai Magyarország:


- Nálam 1 hónap volt mire átkötöttek egy internetet, 300 méterrel arrébb... (ez nem trehányság?)


- Az egyik biztosítónak eddig 3-szor küldtem el az elmúlt fél évben a fénymásolatát az okmányaimnak, még mindig nem sikerült átvezetniük. (trehányság?)


-Okmányirodába dec 7-re kaptunk időpontot lakóhely változtatáshoz. (hmmm???)


-Orvoshoz bejelentkezés néhol 2 hónap várólista. (no comment)


Szóval dobd el az agyad nyugodtan, de ettől semmi sem fog változni, ugyanis ez mindenhol általános jelenség, nem csak a postánál. Megszoksz vagy megszöksz.

2012. nov. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
28%

Az, hogy a postás meg sem próbál bejutni az emeletes panelba, inkább visszaküldi a tértivevényes levelet a feladónak, hogy "nem hajlandó átvenni"! Persze itt nálunk a fél város ismeri egymást, ezek után felhív az önkormányzati dolgozó, és megkérdezi, hogy miért nem vagyok hajlandó átvenni! !!!!


Volt egy BT-m, valamelyik hivatal tértivevényes ajánlott levelet küldött, a postás az értesítőt bedobta. Este megyek érte, felszerelem magamat a személyi igazolvánnyal, hogy én vagyok a BT tulajdonosa. Azt mondják erre, hogy hol van a BT-től a meghatalmazás, hogy én átvehetem a BT nevére érkezett ajánlott és tértivevényes küldeményeket!!!!

Értitek? Először kitöltöttem egy nyomtatványt náluk, amelyben meghatalmaztam saját magamat, hogy a saját BT-m nevére érkező küldeményeket én is átvehetem, ha a BT-t személyesben nem találják!!!

Röhej!!!!

2012. nov. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
82%

Volt nálad valami BT-s papír, hogy te jogosult vagy átvenni, vagy hogy tiéd az a BT?? A neved rajta volt a borítékon?


Gondolkozz kicsit fordítva és mindjárt nem lesz röhej. Annyi erővel bemegyek a személyi igazolványommal, hogy én vagyok a Szerencsejáték Zrt alelnöke, de nincs róla papíron adják mán oda a cégnek szóló leveleket. Te odaadnád? Na ugye, hogy nem...

2012. nov. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
48%

Mondjuk az alapító okiratot nem vittem magammal, de a BT. címe, és a saját lakcímem az egyezik (házszám, emelet, ajtó), no meg a bedobott postai értesitőn is ugyanaz a cím. Őket semmi nem érdekelte, csakhogy az a kis nyomtatvány, amit a Posta-központ legyártott, és az a neve, hogy: Meghatalmazás, azt mutatssam meg, csak annak adhatják oda!

No ezt kellett ott kitöltenem, meghatalmaztam saját magamat, majd ezt hátul az irodában berakták valami számítógépes rendszerbe, utána az ablaknál már megkaptam a küldeményt.

2012. nov. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Nálam lakcímkártyát szoktak kérni, mert elvileg ugye az veheti át, aki arra a címre be van jelentve. Kivéve a "saját kézbe" szolgáltatással feladottat.
2012. nov. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Kedves 3. válaszoló! Az, hogy máshol ilyen a mentalitás, az nem mentség. Ó, az okmányiroda...Legelső személyimet a kerületi önkormányzati irodánál csináltattam, 4 órát vártam, mire sorra kerültem. Aztán legközelebb már a szomszédos kerület irodájába mentem, ott fél óra alatt mindennel kész voltam (ugyancsak személyi), pedig ott még kevesebb ügyintéző is van + nagyobb forgalom. Hogy lehet ez? (Költői kérdés...)
2012. nov. 10. 12:16
 9/21 anonim ***** válasza:
Senki sem mondta, hogy mentség. csak nem értem miért kell meglepődni azon, hogy valahol sz@rul megy valami. Mindenhol ez van. Nem tudom miért kell állandóan a postát kiemelni, hogy ott minden milyen szarul megy...
2012. nov. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Már miért ne emelném ki? A posta vezet, ennyi, punktum, már régóta érlelődött bennem, de a tegnapi eset tette fel az i-re a pontot.

Különben is bármilyen kérdést fel lehet tenni ezen az oldalon.

2012. nov. 10. 15:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!