Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fele tulajdonosa vagyok egy...

Fele tulajdonosa vagyok egy lakásnak. A másik tulaj 2 szobát bérbe adott. Jár nekem ebből valamilyen összeg?

Figyelt kérdés

Albérletbe költöztünk, mert nem lehetett együtt élni anyámmal. Ennek már 5 éve. Addig én vásároltam, újítottam fel a lakást, azóta,hogy nem lakunk ott, nem fizetek semmit.

Hónapok óta albérlőket tart, de egy fillért nem ad belőle. Ez így helyes?

60 e ft-ot kap havonta ezért.


2013. nov. 13. 14:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Gondolom nem hivatalosan van kiadva. Így ha magától nem ad, Te hogyan tudnád érvényesíteni az akaratod?
2013. nov. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
12%

Járni nem jár semmi sem.

Nincs erre törvény meg semmi. Vele beszéld meg, ha szeretnél a pénzből. Mivel ellehetetleníteni nem tudod a bérbeadást, ezért csak ez a megoldás.

2013. nov. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

mint tulajdonos nem jár nekem belőle? azonos tulajdonos vagyok. 50-50%.

és eladni sem hajlandó és miatta menekültünk el évekkel ezelőtt. és engem keresett meg a Díjbeszedő, amikor elmaradt a számlákkal. ha azt köteles lettem volna kifizetni, akkor a "haszonból" sem jár?

2013. nov. 13. 15:59
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem jár. Érted? Nincs ilyen törvény. Nincs olyan törvény, ami erre vonatkozna. Pereld be ha akarod.
2013. nov. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%

A többiek marhaságot írtak!

A törvény szerint ugyanis: "a tulajdonodnak viseled a terheit, és szeded a hasznait".


Vagyis jár a fele bevétel (levonva belőle a rezsit).


Kivétel, ha a mamának haszonélvezeti joga van rá, mert akkor csak az övé a bevétel.

2013. nov. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

71%-os totál hülye.


5-ös válaszoló megírta a tutit, maximálisan igaza van. Ha csupán 50-50 tulajdonosok vagytok téged illet a bérleti díj fele, kivétel ha a mama egyedüli haszonélvező.

2013. nov. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Tulajdoni lapon egyenlő 50-50% szerepel. Semmi haszonélvezet nincs rajta. Előbb elváltak, utána halt meg apukám 30 éve.

De anyám váltig állítja, hogy ő az "egyedüli lakáshasználó" "és ha akar, be sem enged, nemhogy pénzt adjon és hogyha sokat szórakozom vele, akkor nem fizet semmit és akkor fizethetem a rezsijét" . hogy szó szerint idézzem.

Én szeretném, ha eladná és odaadná a felét.

És még van egy telek is, amit anno csak úgy rámíratta a felét. Arra pedig azt mondta, hogy 10 év után elidegeníti tőlem.

Amikor dolgoztam és felújítottam a lakást, amikor csak én és a családom fizetett minden rezsit, az jó volt neki, most pedig van 3 pici gyerekünk, 5 éve bérlünk lakást, de hallani sem akar sem az eladásról, sem arról, hogy az albérleti pénzből adjon akármennyit is. Én 20 e ft-ot mondtam havonta, azóta eltűnt, telefont kinyomja, elérhetetlen.

Felvett kaukciót is, aminek a seggére vert. Szeptember 1-től adja ki. Rezsijét max a vízszámlát növeli meg, nem hinném, hogy a villanyszámla, fűtés radikálisan változna egy panelben, amikor a lányok alig vannak ott.

70 éves anyám. Kényszerértékesítést nem szeretnék, de úgy gondolom, hogy 30 év után már illene élnem a jogos örökségemmel. A bátyám akkor egy családi házat kapott, amit teljesen tönkretett azóta, de benne él 30 éve. A Bíróság anno így döntött. Én kisgyerek voltam, bátyám felnőtt. hol itt az igazság?

2013. nov. 13. 19:29
 8/16 anonim ***** válasza:

Az igazság sehol, anyukád meg már öreg és kicsit elhülyült ha jól látom.


A bérleti díj fele neked JÁR. Az ingatlanba amúgy akkor költözöl be amikor csak akarsz (bár érthető okokból nem teszed, megértem).


Más lehetőséged nincs a pénzhez jutáshoz, csakis a kényszerértékesítés.


Arra amúgy készülj fel, hogyha édesanyátok meghal akkor végrendelet hiányában a fél lakás - felét - a testvéred fogja örökölni, akkor is ha 30 éve ő kapott egy lakást te meg nem.

2013. nov. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

De hogy mondjam érthetőbben?


Nem jelentheted fel anyukád a rendőrségen azért mert nem fizet. Nem fizet, mert nem akar. Ha nem tetszik, akkor pereld be.

2013. nov. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
És én hogy mondjam érthetően, hogy a "nem jár semmi sem" és a "mama nem hajlandó kifizetni a jogos járandóságot" nem ugyan azt jelenti?
2013. nov. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!