Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ebayről rendeltem. Nem érkezet...

Ebayről rendeltem. Nem érkezett meg. Paypal-on nyitottam vitát 44. napon. Az eladó kis türelmet kért majd írta hogy újra küldi a terméket, zárjuk le a vitát. Mi van ha mégsem jön meg az újra küldött csomag sem. Esetleg kérjem vissza a pénzem?

Figyelt kérdés
2013. nov. 13. 15:39
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Nem esetleg, hanem MINDENKÉPPEN kérd vissza a pénzedet!!!
2013. nov. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2013. nov. 14. 09:18
 3/10 anonim ***** válasza:

44. napon - miert a 44 napon???


Mi volt a cucc estimated delivery-hez irva? Mikorra volt varhato?

2013. nov. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Szia, nekem is hasonló problémám van. Te nem Ebay-en nyitottál egy "case"-t az ügy miatt? Én is Paypallon fizettem, ott reklamáljak, ne az Ebayen keresztül? Az Ebayen jól értelmeztem, hogy a várható szállítási idő letelte után, 30 napon belül lehet reklamálni?
2013. nov. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az Ebayen jól értelmeztem, hogy a várható szállítási idő letelte után, 30 napon belül lehet reklamálni? -- Igen, van 30 napod hogy reklamalj, de ne varj 30 napot, hanem a varhato szallitasi ido lejarata utan 1! (EGY) nappal mar irhatsz az eladonak, hogy hol a cucc. Ha a varhato szallitasi datum Nov 10, akkor 11en mar kuldod az emailt, hogy hol a cucc. Adsz az eladonak 72 orat, hogy valaszoljon.


Ha nem valaszol, nyitsz egy ugyet az eBaynel.

Ha valaszol de nem tettszik amit ir, nyitsz egy ugyet az eBaynel.

Ha valaszol es elfogadhato amit ir, akkor orulsz.

2013. nov. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Az eladóval már nem tudok kommunikálni mert törölte magát, vagy törölve lett az ebay által, lényeg h már nem elérhető. Egy másik fórumon azt ajánlották, hogy ilyen esetben nem kell megvárnom, hogy leteljen a várható szállítási idő, nyissak egy case-t most és vissza is fogom kapni a pénzem egyből. Szerinted is?
2013. nov. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen. Ha torolte magat akkor rogton nyiss case-t es jo esellyel 24-48 oran belul visszakapod a penzt.
2013. nov. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Az Ebay szabályai szerint, ha nem érkezik meg a termék azt a várható szállítási idő utolsó napjától számított 30 napon belül lehet jelezni az Ebay felé (Case-t nyitni). Viszont most,hogy törölte magát az eladó ezt írta az Ebay: "This listing was removed by eBay. If you already paid for the item, we recommend that you wait 10 days from the expected delivery date to see if the item arrives. If you did not pay,you are no longer obligated to pay for this item. If you have a problem with the purchase, you can resolve the problem by filing a claim through our resolution center."


Tehát elvileg meg kell várnom egy 10 napos határidőt, csak nem tudtam belőle kihámozni, hogy honnan számított 10 napot. Egy másik fórumon azt javasolták, hogy amíg ez a 10 nap le nem telik ne nyissak case-t mert ha azt írják, hogy még megérkezhet a termék, magyarán nem ítélik meg az árának a visszafizetését, akkor arra a termékre már többé nem nyithatok új case-t és elesek a visszafizetéstől.


Szerinted?

2013. nov. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Paypal már vissza is utalta a pénzt a számlámra.
2013. nov. 18. 08:37
 10/10 anonim ***** válasza:
wait 10 days from the expected delivery date - ha a varhato szallitasnak Nov 10 volt megadva, akkor onnan szamitott 10 nap, vagyis Nov 20-an nyithatod az ugyet!
2013. nov. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!