Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyire függ a sikeres üzlet...

Mennyire függ a sikeres üzlet a kialakított piaci és egyéb kapcsolatoktól?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy van egy vállalkozásom, amiben egyedi termékeket gyártok. Célszerű törekednem a széles kapcsolatmező kialakítására, vagy ha elég jó a termék, idővel magát fogja árulni? (szájhagyomány útján elterjed csodás mivolta)
2013. nov. 17. 08:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy a legnehezebb része az eladás, még akkor is, ha nagyon jó a termék. Olyannyira, hogy legtöbben még a jó termékeket sem tudják eladni, mert rossz emberismerők, illetve nincs bennük kereskedési véna. A reklám pedig drága, és ott már meg kell küzdeni alattomos érdekcsoportokkal is.


Érdemes lehet internetes közösségeket felkeresni, ha olyan jellegű a dolog.

2013. nov. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi, egyszer bejött egy ilyen internetes közösség dolog, legalábbis lekövethettem egy hozzám hasonló területen dolgozó ember modelljét.


weboldalt csináltatott grafikussal

facebook oldalt nyitott

hirdette mindkettőt mint az atomállat, persze erről az érdeklődői nem tudtak, mezei hagyományörző művészként adta elő magát.


Majd gyakorlatilag ott keresték fel befolyásos üzletfelek.

Egyszer az én termékemet is megjelenítette, de erről nagyon gyorsan le is szokott és igazából örülök is neki, hogy már nem követi a vonalamat. a lényeg, hogy akkor ott szert tettem például egy olyan komoly üzleti kapcsolatra, ami alaphangon elég nagy összeghez segített volna hozzá ráadásul komoly perspektívákhoz.


Mondjuk a dolog nálam ott bukott el, hogy még kezdő vagyok és nem tudom kiszolgálni az ügyfeleim igényeit.

2013. nov. 17. 09:16
 3/3 anonim ***** válasza:
A kapcsolatok a leges leges legfontosabbak az üzleti életben. Kutyát nem fogja érdekelni a tökéletes minőségű terméked a konkurencia árának töredékéért sem, ha nincsenek meg a kapcsolataid, hogy benyomd a kereskedelembe, sose leszel nagy. Mert egy jó kapcsolatokkal rendelkező konkurencia negyed áron tudja gyártani a silány minőségű terméket, mégis be tudja nyomni oda, ahova kell és 100x annyit tud eladni belőle dupla áron.
2013. nov. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!