Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vaterás garanciánál csereárú...

Vaterás garanciánál csereárú v pénz jár vissza?

Figyelt kérdés

Vaterán vásároltam egy winchestert, amire az eladó 1 hónap garanciát jelölt meg. A készülék 1 napig működött, utána elromlott, ezt jeleztem neki, és most cserélni akarja, nem pénzt visszaadni.

Mivel _használt_ terméket vettem _magánembertől_, egyértelműnek vettem, hogy hiba esetén a pénzemet kapom vissza. Eszembe nem jutott volna, hogy neki _pontosan ugyanilyen tipusból_ egész készletei vannak.

Sajnos mivel sürgös volt pótolnom, azóta már vettem másikat, ezért nekem a pénz kéne vissza - így is bukom a szállítási ktg-et.

Kinek van igaza, vagy mi a jogszerű ilyenkor?



2013. nov. 18. 13:22
 1/1 anonim ***** válasza:

vagy-vagy megállapodás kérdése.


Mond meg neki, hogy azóta vettél újat és a pénzvisszafizetést kéred. Ha nem megy bele, akkor adja a vinyót, azt meg add el. Vaterán gyorsan elmennek.

2013. nov. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!