Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rendeltem az eBay-en. Nem...

Pappz93 kérdése:

Rendeltem az eBay-en. Nem adják fel a terméket, nem válaszol. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Múlthét előtti vasárnap (nov. 10.-én) vásároltam az ebayen egy tablet pc-t aminek ára £39.98 volt + £5.99 postaköltség!

Direkt néztem az eladót.

Top rated seller (Registered as a business seller) elég sok pozitív szavazattal. Na most az elején még írt nekem,de mióta vissza szeretném mondani (Return Item) nem válaszol,Resolution Centerbe meg nincs olyan opció,hogy felmondjam,azt írja várjam meg míg megérkezik a becsült szállítási idő lejárata után felvehetem az ebay-el a kapcsolatot.De nem válaszol az eladó így vele nem tudok kommunikálni.Kihez tudok ezzel fordulni? Nála is él a 14 napos vevői elállás szóval 14 napig nyugodtan visszakérhetem a pénzem,de nem tudom,mert nem válaszol! Mit tudok tenni ilyenkor? Kérlek segítsetek!

U.i. Eddig elég sokat vásároltam az ebayen és ha probléma volt megtudtam oldani ,de most ilyenkor teljesen tanácstalan vagyok,és azért nem kis összegről beszélünk!



2013. nov. 18. 18:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem érkezett meg azaz nem kaptad meg a terméket vagy nem adja fel postára (azaz nincs becsekkolva, hogy szállítva)? Mivel ha valóban nem adta fel, akkor követeled a refund-ot azt ha nem teljesíti akkor nyitsz egy case-t amit rövid időn belül megnyersz.
2013. nov. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a válaszod,PayPalen elvileg nyitottam egy case-t.Le tudnád írni,hogy nyissak sikeresen?Mert mihamarabb visszaszeretném kapni,sajnos ebayen nem nagyon találtam erre vonatkozó segítséget és jól jönne most a segítség azért közel 18 ezer ft-ról van szó!

2013. nov. 19. 15:56
 3/11 A kérdező kommentje:

Na az ebay eltávolította a felhasználót!Azt írja várjam meg míg megérkezik a termék!De fel se adták,ilyenkor mi van?

Ezt a levelet kaptam az ebay-től:

"We're writing to let you know that we removed the listing you won or were bidding on, and the item is no longer available:

390697343569 - New 10.1" Flytouch 7 Android 4.0 GPS tablet pc Allwinner A10 1.5GHz HDMI 20GB



We do our best to make sure listings that may not comply with our policies don't appear on eBay, but with millions of items listed every day, occasionally one may appear on our site.


The most common reasons we remove listings are:

-- The item isn't allowed on eBay or can only be listed under certain conditions.

-- The listing or item may have violated the intellectual property rights of others.


What to do now:


If you won the item and haven't paid yet:

-- This transaction is now canceled. You don't need to pay for the item.

-- If the seller offers the item outside eBay, don't accept the offer. Transactions completed off eBay are not protected by our Feedback system or eBay Money Back Guarantee programmes. For more information on transactions outside of eBay see:

[link]


If you won the item and already paid:

-- If you already received your item and you're satisfied, please disregard this notice.

-- If you haven't received the item, or if the item is significantly not as described, your purchase price plus original shipping may be covered by eBay Money Back Guarantee:

[link]

-- If you paid by a method other than PayPal, we recommend you try to stop payment. Please contact your payment provider directly.


We're sorry for the inconvenience. eBay still has lots of other great deals. Just go to [link] to shop. We hope to see you soon."


Előre is köszönöm a válaszod!

2013. nov. 19. 16:02
 4/11 anonim ***** válasza:

Itt a válasz egyértelműen:

"If you haven't received the item, or if the item is significantly not as described, your purchase price plus original shipping may be covered by eBay Money Back Guarantee:

[link]

vagyis resolution center, a probléma leírása - ennyi az egész.

2013. nov. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

De itt vevőként két dolgot enged.

-Nem kaptam meg a tételt! Ekkor azt írja várjam meg december 11(határidőt) és ha nem kaptam meg akkor írjak neki!

-A másik pedig megkaptam a tételt de nem felel meg a leírásnak!

2013. nov. 19. 16:21
 6/11 anonim ***** válasza:

Mit nem ertesz? Vard meg a datumot. Ha nem jon meg a cucc, panaszkodj.

Ha megjon a cucc de nem az ami a leirasban szerepelt panaszkodj.


"We're writing to let you know that we removed the listing" a termeket tavolitottak el nem pedig a felhasznalot. Te hol olvastal olyat, hogy az eladot toroltek???


... elég sok pozitív szavazattal... az nem eleg, minimum 98%os legyen!

2013. nov. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Te nem érted!

Az eladó fel se adta a terméket.Fizetés után "eltűnt" előtte még válaszolt pár kérdésre.

2013. nov. 22. 15:11
 8/11 anonim ***** válasza:

Fizetés után "eltűnt" - tutti kifizetted? Paypal levonta a penzt? Mert akkor meg is irtak mi a teendo:


If you won the item and already paid:

-- If you haven't received the item, or if the item is significantly not as described, your purchase price plus original shipping may be covered by eBay Money Back Guarantee:

[link]


Kaptal emailt a shippingrol, hogy fel lett adva? Nem? akkor irj az eBaynek hogy penzed levontak, item-t nem postaztak, kered vissza a penzt!

2013. nov. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen már levonták a pénzt. Ezt akarom megértetni ,hogy írjak az ebay-nek? Ha nem lehet ilyen problémával hozzájuk fordulni a Resolution Centerbe? Case-t már nyitottam paypalen!
2013. nov. 23. 18:23
 10/11 anonim ***** válasza:

Hello!


45 napod van vitát ( dispute) nyitni, ezt akár most is megteheted. Két hete van válaszolni, ezalatt te a disputét átválthatod claimra (vagy valami ilyesmi, ott van) és ennyi ha ezt lezárják akkor visszakapod a pénzt. Disputézd le hogy nem kaptad meg, ennyi.

2013. nov. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!