Eladjam a bitcoinom?

Figyelt kérdés

Tavaly az egyik haveromtól a születésnapomra 20 bitcoint kaptam ajándékba. Mondta hogy próbáljam ki, használjam vásárlásra, meg ilyenek, de elsikkadt akkor a dolog, viszont a számlám megmaradt rajta velük.

Valami darabját 3 dollárért vette, azt mondta, vagyis az a 20 darab neki kb. 12 ezer forintba (60 dollárba) került.


Most felment a bitcoin árfolyama DARABONKÉNT valami 800 dollárra (3 dollár -> 800 dollár).


Vagyis lett a semmiből 16 000 dollárom! (3 millió 500 ezer forint!)


Most szólt a haver, hogy ő meg szó szerint meggazdagodott belőle egyik napról a másikra és már realizálta is (több tízmillió forintos vagyonú, gazdag ember lett, a bitcoint eladta és dollárt kapott érte), nekem is ezt tanácsolta.


De mi van ha mehet még feljebb? Vagy inkább arassam le most a könnyen jött pénzt? Úgy is a semmiből nyertem, nem? Nem tudom.


18/F


2013. nov. 19. 11:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
18%
En a helyedben eladnam, amig magas az arfolyam. Mostanaban a hatalmas arfolyamnovekedes miatt rengetegen vesznek BC-t, meg a net is tele van cikkekkel a hatalmas nyeresegekrol, de attol tartok, hogy ez a lufi hamarosan kipukkad. Meg nem tul stabil a platform, rengeteg a sikkasztas...
2013. nov. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
10%
A bitcon a kábszerkereskedők fizetőeszköze, mert lenyomozhatatlan, és követhetetlen. Ez elvileg az "eredeti" rendeltetése. Egyre jobban elterjedt és egyre jobban rákaptak, mint fizetőeszközre egyéb helyeken is a fent említett okok miatt. Olvastam sokat a napokba a témáról meg még év első felében is követtem mikor a csóka valami 2009-ben számlát nyitott rátett 26.60$ és kivett 2013 áprilisában aszem majdnem 1.000.000$-t. Hát nemtom, nekem egy hatalmas nagy gazdasági anomáliának tűnik az egész. Nem reális, de szerintem minél előbb add el, mert ha ez a lufi kipukkad, akkor semmit nem fog érni az egész. Nézve a híreket meg a kereskedelmi infokat, már csak jobb esetben is napjai vannak hátra a bitcoinak, rosszabb esetben órái. Aztán jön egy eddig nem látott hatalmas gazdasági válság, amelyhez képest a kicsit több mint fél évtizeddel ezelőtti csupán nevetséges bakfitty lesz. De ez csak szerény véleményem és következtetésem. Megjegyezném, hogy statisztikák szerint a bitcoin kassza jelenleg a föld össz. vagyonának kb. elég jelentős részét alkotja. 5 év alatt 300 000%-os értéknövekedés... mondjuk ez miatt, megint szívni fog a világ.
2013. nov. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
2013. nov. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
[link] itt el is tudod adni
2013. nov. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%

Ugye vágod hogy a bitcoin illegálisnak minősülő, engedély nélküli pénzügyi tevékenység. pl. [link]

A jelenleg Magyarországon érvényben lévő jogszabály alapján, maga a kereskedelem (bitcoin vásárlás / eladás) is súlyos pénzbírsággal és akár szabadságvesztéssel is büntethető. Sokan a paypal hoz hasonlítják, de közel sem azonos a kettő. ez egyik létező alapon számol (Dollárhoz, vagy Euhoz viszonyít), míg a másik egy kitalált virtuális egység (egy merevlemezen lévő sok-sok O és I es). A gazdaság manipulációval pedig szerintem csak magának árt az ember.

2013. nov. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Jaj még egy. :)

Amúgy 2-től én vagyok egész eddig :) ezt reggel olvastam

[link]

Ez a cikk elgondolkoztatott, hogy ha lenne ilyenem, megondolnám hogy kiveszem-e, vagy a közjó érdekében eladományoznám Assassination Marketen.

2013. nov. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 szukits123 válasza:
Add el! én pont lecsusztam rola. ne várd meg mert rohadtul ingadozik a piacc egyik pillanatban 600euro a kovetkezo 30percben lezuhan 300ra és ekkora inflácio mellett kevés az esély jol eladni szoval add el a leheto legmagasabb áron ahogy tudod amint tudod sok szerencsét :)
2013. nov. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Mázlista
2013. nov. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:

Szerencsés vagy. A Bitcoin már 1000 dollár felett jár. Lényegében van 4-5 millád a semmiből :P

Köszönd meg a haverodnak, aztán adjad el.

2013. nov. 28. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:

Jah és nem illegális, és aki ezt mondja annak ne higgyél mert nem ért hozzá, vagy csak egyszerűen hülye.

Teljesen legális, Németországban már törvényes fizetőeszköznek nyilvánították, de Magyarországon sincs semmilyen törvény ellene.

2013. nov. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!