Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Gyerek nélküli élet, ki...

Gyerek nélküli élet, ki gondolt már bele komolyabban és miért?

Figyelt kérdés
27 éves nő vagyok. Külföldön élek. Egyre többet gondolkozom azon, hogy milyenek lennének a napjaim 40-50-60 évesen gyerek nélkül. Anyagilag még nincs megalapozva az életem őszintén szólva, és 32-33 éves koromig előreláthatóan nem is lesz szerintem. Egyébként itt Németországban több olyan 20-as évei végén járó párt ismerek, akik már több éve együtt élnek és már megbeszélték egymással hogy nem akarnak gyereket egyáltalán és pont. Ti hogy vagytok ezzel?

2013. nov. 20. 11:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

25höz közeledve egyáltalán nem érzem se a gyerek se a pár hiányát. Lehet változni fog a későbbiekben (bár ismerem magam elég jól és erre kevés esélyt látok)


Bár lehet hogy az én látásmódomat az is befolyásolja (sőt biztos) hogy a környezetemben lévő gyerekeseknél egy elég sz@r családi hangulat van, avagy el vannak adósodva a következő 35 évre. Én egyiket se akarom, ennek meg a legbiztonságosabb módja hogy nincs senkim. +30 évre meg nem tervezek, mert néha azt se tudom hogy mit hoz a következő hónap.

2013. nov. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Egy ideig gondoltam rá, de 27 éves koromra már egyértelműen úgy gondolom, hogy életem legnagyobb hibája lett volna. Minden boldogság, szórakozás elmúlik egy idő után, úgyhogy a pénz nem elég. Na de egy gyerek.. az te magad vagy, illetve te magad egyesülve a szerelmeddel. Azzal végre valami igazán értékeset cselekszel.

Én mindenképpen akarok gyereket, kérdés csak az, hogy most, mert minek várjak, vagy előtte csináljak egy 2-3 éves kalandozást európában.


27F

2013. nov. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
El sem tudom képzelni. Szerintem gyerekkel teljes. Nekünk már van gyerek, az egzisztencia megalapozása pedig még folyamatban van. Egy-két év, és egyenesbe kerülünk. Mire a második is nagyobb lesz, már szeretnénk négyesben is utazni, kirándulgatni. Ha arra vártunk volna, hogy minden meglegyen, akkor még biztos várhattunk volna egy jó ideig, mert amíg az ember egyedül van, sokkal többet költ magára, szórakozásra..stb,mint amennyit félretesz. Ezzel mi is így voltunk, meg szerintem mások is. Ha jön a baba, változik az értékrend.
2013. nov. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az lehet. Viszont én még a 'semmi' közepén tartok és a semmire nem szabad gyereket vállalni.
2013. nov. 20. 14:07
 5/13 anonim ***** válasza:

Szíved joga. Viszont téged valóban szorít az idő. A nők 30 alatt alkalmasak legnkább biológiailag gyereket szülni. Főleg ha többet akarsz, akkor egyre és egyre nehezebb lesz.

Egy férfinak nyugodtan lehet még gyereke (biológiai alkalmasság alapján) 40 évesen is.


Hallottam már sok olyan véleményt, hogy nem állatok vagyunk és a gyerek megléte nélkül is lehet teljes életet élni. Szerintem ez butaság. A millió éves ösztöneink ahogy az élet minden más területén, itt is hatással vannak ránk és az emberek 95%-a, tehát a legtöbbjük sokkal elégedettebb gyerekkel, mint gyerek nélkül.


A nagy kérdés nem is a jelen, hanem a távoli jövő. Aki nem szeret előre tervezni és nem akar a jövőbe nézni, az nem tud dönteni ebben a kérdésben. Most oké, hogy nincs gyerek, de oké lesz-e 40 évesen, vagy 60, 80 évesen? Ezt kell tudnod megválaszolni.


Vagy így mondom: Képzeld el az életedet a rokonaid nélkül most. A nagyszülők, szülők, testvérek és oldalági rokonok nélkül örökre. Idős korban a legtöbb embernek a család szocializációs támaszt is jelent: Van kivel foglalkozni, beszélgetni, stb.

Nem leszel egyedül. Vagy sokkal kevésbé, mint nélkülük.

2013. nov. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kedves Előző, van sok igazság abban amit leírtál. Egyedül azzal vitatkoznék, hogy egy nő 30 alatt a legalkalmasabb biológiailag gyereket szülni.Vagyis lehet hogy így van, de közben meg tele lett a világ olyan nőkkel, akik 40 körül szülnek és semmi bonyodalom nélkül. A volt gimis angol tanárnőm 35 évesen szült, mindenki összesúgott a háta mögött, (ez 9 éve volt) hogy 'jujj ez veszélyes, ilyen korban szülni?!' Na, hát nem csak hogy egészséges gyereket szült, de még később pár évvel rá megtoldotta még kettővel :) Szóval vagy lombikkal vagy anélkül, de háromszorosan anyuka és mind jól vannak. Szóval azzal hogy engem szorítana nagyon az idő, azt egyáltalán nem hiszem.
2013. nov. 20. 16:38
 7/13 anonim ***** válasza:

"akik 40 körül szülnek és semmi bonyodalom nélkül. "


Erre azért ne fogadj. 35 felett drasztikusan lecsökken az esélye.

2013. nov. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ok. De akkor is van megoldás.
2013. nov. 20. 17:13
 9/13 anonim ***** válasza:

Igen, teherbe lehet esni csak sokkal nehezebb, veszélyesebb. Én sem azt mondom hogy 30 feletti nő már nem tud élveszülést produkálni, meg hogy szülés helyett akár tűzszerész is lehetne, olyan veszélyes. Csak hogy kisebbek az esélyei.


A mondandómat talán egy ábrán kellene szemléltetni. A következőt találtam nektek.


Az alábbi grafikon a terhesség illetve meddőség valószínűségét mutatja az élekor függvényében.

A fekete görbe a termékenységi, a zöld görbe pedig a terméketlenségi valószínűséget adja meg.


[link]

2013. nov. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
a lombikkal sem nem nehéz, sem nem veszélyes
2013. nov. 20. 18:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!