Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen brókercéget ajánlanátok...

Milyen brókercéget ajánlanátok, amellyel online, költséghatékonyan tudok a főbb amerikai ETF-ekkel és részvényekkel kereskedni? Van értelme magyarországi brókercéget keresni vagy a legnagyobb piacok cégei lesznek a nyerők (USA pl. )?

Figyelt kérdés
Mindenképpen olyat szeretnék, akik régóta a piacon vannak és lehetséges demo számlát is nyitni náluk, hogy ki tudjam próbálni a szoftver eszközeiket.

2013. nov. 22. 07:29
 1/7 anonim ***** válasza:
43%

A közismertek közül a KBC Equitas kínál egyedül amerikai részvényeket és ETF-eket, ráadásul olcsón.


A jutaléka ezeknek 0,3-0,35% számlacsomagtól függően, valamint minimum 7 dollár.


Tulajdonképpen minden kritériumnak, amit leírtál, a KBC felel meg.

2013. nov. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Mennyit kapsz az állandó hírdetésért???
2013. nov. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%

Ha tudsz jobbat, ami olcsóbb, biztonságosabb és hasonló, akkor mondd.


Ugyanúgy reklámozom az Erste diákszámlát az ismerőseim között, mert az a legjobb diákszámla jelenleg. Ezek nem relatív dolgok (pl. nem azt mondom, hogy a részvény most a jó befektetés), hanem kézzelfoghatóan, számokkal alátámasztható, hogy az Erste diákszámla a legolcsóbb diákszámla Magyarországon most.

Vagy a KBC Equitas alap számlacsomagja a legolcsóbb, legközismertebb és legbiztonságosabb.


A jutaléka pedig nagyon is baráti.


Egyébként három helyen van értékpapírszámlám. A KBC-nél vannak az amerikai dolgaim, az Ersténél főleg az európaiak, a Random Capital nevű cégnél pedig a magyarok.


Ha tudsz jobb helyet amerikai és összeurópai kereskedésre, mint a KBC, akkor hallgatom. Mondd már el nekem, nekünk, mert ha tényleg tudsz, szívesen átmegyek oda én is. De ha nincs, akkor pedig ezután is megosztom másokkal, hogy mi az én ajánlatom.

2013. nov. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Az USA brókercégek cent/részvény darabban állapítják meg a jutalékot, és nem százalékban.


Pl interactivebrokers-nél USD 0,005 részvényenként, és minimum 1 dollár megbízásonként.


Ez pl. azt jelenti, hogy 1,67 dollár alatti árfolyam esetén a KBC-nél jobban jársz pl. (bár a minimum díjuk brutálisan magas). Egy 40 dolláros részvényre már csak pl. 0,01% a jutalékod, ha eléred a minimumdíjat.


Az IB egyébként elég olcsó, legtöbbször 1-2 centet elkérnek részvényenként az USA brókercégek.

2013. nov. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Kovács János Szal. ***** válasza:
76%

Az ETF-ek kereskedése milyen jutalékok mellett zajlik? Például az SPY szimbólumú, S&P 500 indexet követő ETF-é?


A KBC-vel az a bajom, hogy nem lehet demo számlát nyitni náluk, így nem teljesen felelnek meg a keresésemnek.


Egy amerikai brókercégnél (pl. Interactive Brokers) számlát nyitni kevésbé bürokratikus, mint a KBC-nél?

2013. nov. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
ETF-ekre ugyanaz vonatkozik, mint a részvényekre az IB-nél. Nem nehéz számlát nyitni náluk, de nem tudom, nehezebb-e vagy könnyebb mint a KBC-nél :)
2013. nov. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
67%

A KBC-nél is ugyanaz vonatkozik az ETF-ekre, mint a részvényekre. Meg szerintem mindenhol a világon, mivel velük pont ugyanúgy kereskednek, mint a részvényekkel. Ott állnak szinte egymás mellett.


Igen, ha kiszélesítjük a látókörünket és elhagyjuk az országhatárokat, akkor rengeteg külföldi brókercéget találunk, ami olcsó. De pont ilyen ez is, hogy egyre terjednek kelet felé a szolgáltatások és az árak csökkenése ezen a téren is.


Egy ismerősömnek egy horvát székhelyű brókercégnél volt számlája. Azt mondta mindent intézhetett az interneten keresztül. Nagyon durva lenne, ha kiderülne, hogy tényleg így történt.


Csak ugye sokan összekeverik a valódi értékpapírszámlát az olyanokkal, mint a Saxo, Plus 500 és társai, ahol nem valódi részvénykereskedelem zajlik. Lehet hogy neki is ilyen volt.


A KBC (meg a többi) szerintem nem bürokratikus. Egyszer be kellett mennem az életben a K&H Bankba, ahonnan fél óra után távoztam is a számlanyitás után. Nekem ez is elég baráti.


A demózásról már biztos próbáltak lebeszélni. Ehhez én is csatlakozom. Szerintem nincsenek meghackelve a demószámlák és a demóprogramok, hogy mindenki csak nyerjen, mint ahogy sokan állítják. Egyszerűen csak könnyebben játszanak a demózók nem valódi pénzzel. De amikor éles számlát nyitnak, akkor meg hirtelen megjelenik az a rejtett 70-80-90%-a a dolognak, amit addig nem tapasztaltak a demózásnál: A pszichológia. És a valódi pénzt már hamar elbukják.

2013. nov. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!