Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha nem akarják kifizetni az...

Ha nem akarják kifizetni az utolsó havi számlákat az albérlők, milyen lehetőségeink vannak ezt kifizettetni velük?

Figyelt kérdés

A történet a következő:

édesanyám kiadott egy összkomfortos, felújított lakást egy családnak (5-en lakták).

A szerződést 1 évre megírták (ez történt szeptemberben), és közölték anyukámmal november közepén, hogy december 1-én már nem lesz senki sem a lakásban.

Mivel anyukám nagyon engedékeny, így azt mondta jó menjenek (külföldre költöznek, rokonhoz, örökre állítólag).

Nos azóta már jött a kikötési számla is, amit persze ők használtak el, mert mi nem használjuk a lakást.. közel 70.000 ft csak a gáz + jön majd a víz és a többi...

próbáljuk folyamatosan elérni őket, semmire sem reagálnak, már a lakásban sincs semmi (amit persze penészesen, széthasználva hagytak, pedig a szerződésben levan írva, hogy kitakarítva hagyhatják el)..


A probléma most jön: anyukám nem fizette (nem tudom ez hogy van a törvényben előírva) a bérletidíjból azt az összeget amit adóként levonnak. Sajnos ezt nem tudom hogy hívják. De azt tudom, amiért kiadta a házat albérletbe azért adóznia kellett volna, aki ezt konkrétan tudja legyen szíves leírni, mert fogalmam sincs milyen kereső szavak vannak erre.


A lényeg, hogy a lakók eltűntek, a számlák gyarapodnak, és nincs miből kifizetnie anyukámnak...


Valami ötlet, hogyan lehetne behajtani rajtuk a fennmaradt összegeket?


mivel már december 1-től jön a következő család lakni, így nem köthetik ki a vizet, gázt... valahogy megkéne oldani.


sajnálom, ha túl zavaros, de szeretnék neki segíteni. teljesen kétségbe van esve...


2013. nov. 22. 21:15
 1/8 A kérdező kommentje:

"A probléma most jön: anyukám nem fizette (nem tudom ez hogy van a törvényben előírva) a bérletidíjból azt az összeget amit adóként levonnak. Sajnos ezt nem tudom hogy hívják. De azt tudom, amiért kiadta a házat albérletbe azért adóznia kellett volna, aki ezt konkrétan tudja legyen szíves leírni, mert fogalmam sincs milyen kereső szavak vannak erre."


ez azért probléma, mert ha jogi útra terelnénk a dolgot, anyukámat vennék elő, miért nem fizette az adót?


így talán érthető.

2013. nov. 22. 21:19
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A kauciót vissza kell tartani - ez a funkciója, hogy ilyen esetleges, bérlők által előidézett pluszkiadáokat fedezzen.
2013. nov. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

anyukám nem szokott kérni kaukciót.

vidéken van a ház

2013. nov. 22. 21:23
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Ha rendesen leadózzátok és van jogotok ezt a tevékenységet folytatni és bejelentettétek, akkor feljelenthetitek, he nem, akkor így jártatok. Tanulópénz !


Gondoljatok arra, ők sokkal szegényebbek. Nektek több lakásotok van, nekik meg egysem :S Az önzetlen segítség keresztényi erény ! Mennyekben kárpótólva lesztek.

2013. nov. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Legközelebb kérjen kauciót! Pont az ilyen problémára találták ki!

Amúgy meg az adocsalas miatt lehet többet nyert mint amit most veszít, nem?

2013. nov. 23. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
16%-os SZJA terhelné, hozzá lehet csapni a főállásból befolyó jövedelemhez, DE amortizációt is el lehet számolni és azzal csökkenteni a befizetendő adót. Sőt, ha számlával igazolható, hogy költött a lakásra (felújítás, stb), akkor az is csökkenti a költséget.
2013. nov. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha van szerződésetek, akkor az SZJA bevallásban, akkor kellett volna beírni a bérbeadásból származó jövedelmet, amikor az keletkezett.


Ha van szerződés, célszerű kérni egy adószámot is (nem kerül semmibe és bére adásnál járulékmentes is lehet)és azzal számlázhatsz. Ha van számla, van mire követelned a ki nem fizetést, amit követelésként, fizetési meghagyással behajthatsz, nem kell hozzá hónapokig pereskedni.


Így viszont maximum csak feljelentheted, vállalva azt, hogy akkor visszamenőleg önrevízió kell az elmúlt időszak SZJA bevallására, beírva a bérbeadásból származó jövedelmet. Kérdés melyik mekkora összeg?Mi éri meg jobban?

2013. nov. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

a lakás anyukám nevén van, de alig bírják kifizetni a lakás felújításának részleteit (Nővérem erőltette rájuk a külső szigetelést + a cserépkályhát) amit azóta is alig bírnak fizetni, és amiben most laknak az fa tüzelésű, ami a kutyának se kéne, főleg, hogy 5 szobás (régi, csúnya paraszt ház), és inkább abban laknak, így fizethetik a 100 ezreket fára, már ha lenne pénzük, mert az albérletpénz volt nekik az egyetlen bejövő anyagi forrás, a kevés nyugdíjon kívül.

Én anyagilag sajnos nem tudom őket támogatni, mert nem állok még úgy sem mint ők.

2013. nov. 23. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!