Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A szülők elhalálozása esetén...

Milán1989 kérdése:

A szülők elhalálozása esetén örökölhető a jelzálog alapú hitel?

Figyelt kérdés
Svájci frank alapú hitelről van szó, az árverés megtörtént! 15. millió volt a tőke tartozás, 9 millióért elárverezték az ingatlant, ebből 7.5 milliót kapott a bank, de még mindig kér a bank 33 milliót!! És amikor megkérdeztem mennyit követelnek még, az ügyintéző szóhoz sem tudott jutni, még ő is meglepődött!!

2013. nov. 25. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a hazat mar elarvereztek akkor sajat vagyonoddal nem felelsz szuleid lejart hitele miatt.
2013. nov. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csak az örökség mértékéig.
2013. nov. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyszerűen nem kell elfogadni az örökséget és vele együtt a tartozást.
2013. nov. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A bank bepróbálkozik.

Adósságot csak a hagyaték erejéig lehet örökölni. Ha az adósság az elhunyt nevén volt, akkor csak annyi adósságot örökölsz amennyi a hagyaték volt. Mivel az ingatlant eladták, és a bank el is vette mint adósság a pénzt, így az örökség erejéig rendezted is az adósságot. A többit már nem kell. Ettől függetlenül a bank követelőik, hátha alapon.

Én a helyedben lefénymásolt ( az eredetit ne ad oda, mert többször elfogják játszani veled, hogy nem kapták meg a leveledet) szóval a lefénymásolt közjegyzői végzést elküldeném, amiben le van írva feketén-fehéren hogy mennyi volt az örökséged, és hogy igény tartottak-e a közjegyzőnél a bank az adósság követelésében. Ha igen, akkor az örökségedből levonásra került követelést rendezni kell, a többit nem..

Párszor követelni fogják, de nem tudják behajtani, ha az elhunyt öröksége nem fedezi..

(természetesen ez csak akkor érvényes ha nem voltál kezes vagy adós a svájci frank alapú hitelnél)

2013. nov. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A legutóbbi válaszolónak intézném a kérdésem (elnézést ezért Milántól)

Az összeomlás szélén állok, szintén devizahitel miatt.

A részleteket mellőzném, a lényeg (hülye voltam ,hittem a férfinek, akit szerettem) szabadfelhasználású deviza CHF hitel, én adós, ő volt az adóstárs, anyukám lakás a fedezet (mondanom se kell, hogy már olyan sokat esett az értéke, a hitel meg már nem tudom hol tart ... szerintük !!!)

A 29 eFt-os részlet jó esetben 56 eFt.

Élettársam elhagyott jó két éve, de körülményesen bírói egyezségünk van, hogy én, mint adós 65%-ot, ő, mint adóstárs 35 %-ot fizet. Eddig nem is volt gond.

Az életem most már végképp totális összeomlását (azontúl, hogy mai napig nem tudom, miért hagyott el), az az, hogy meghalt :(

Nem elég, hogy a szívem szakad meg érte, eddig vártam haza (én idióta jó két éve), de már az életben nem látom :(

Viszont .... az adósság is rámszakadt :(

Életem csodásan "egyszerű volt" ... exem nem fizetett gyerektartást, a kisebbik fiam a 6. évet (hogy szakmája legyen) csak úgy tudta befejezni, hogy további hitelt vettem fel ... ezt megbeszéltük. Se családipótlék, 6. évben se ösztöndíj.

Most már ott tartok, hogy a 98 eFt-os fizetésem ha jól számolom, kb. 120 eFt havi részlet terheli a devizahitellel együtt.

A fiam már több, mint egy éve véglegesített dolgozó, felvenne hitelt, hogy legalább a többit összevonjuk, de annyit nem kap. A devizahitel meg nyomorult hátralévő életem terheli ... bár én akkor se akartam ...csak szőke nő vagyok :(

Mindig koldusként éltem, jó, egyszerű, becsületes gyerekeim vannak, de épp ezért nehéz nekik is az élet.

Hogy eddig túléltem, azt is nekik köszönhetem !

De most már még gondolkozni se bírok !

Vagy egy jósnőt ajánljatok, aki leveszi rólam a rontást !!! Mert gőzöm sincs, kinek és mit ártottam ebben az életben ! M.helyen is csak kihasználnak, mert értem és szeretem ... az adminisztrációt .

Bocsánat, aki megterheltem gondjaimmal ..csak a kiutat keresem, amig össze nem omlok !!! És még most is siratom a volt párom :(

2013. nov. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Régi kérdés,de kérdezőtől érdeklődnék hogy csak az ingatlannal feleltél a tartozásért?Mi 3an vagyunk testvérek.De sajnos az egész ingatlan kevesebbet ér mint a tartozás,jelzálog van itt is.Mi lett az ügy vége?
2022. aug. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!