Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkanélküliek, ti hogy...

Munkanélküliek, ti hogy viselitek a pénztelenség és kilátástalanság miatti depressziót?

Figyelt kérdés
2013. nov. 26. 18:55
 1/10 anonim ***** válasza:
14%
Aki akar az talál. Ne mondja senki, hogy magyar ország jahjj itt nincs munka. Az egyik ismerősöm tavaly érettségizett azóta a 2. munkahelyén dolgozik (az első kevesebbet fizetett, nem kirúgták..) Tény, hogy ismeretség kell hozzá, de az minden olyan embernek van aki nem a könyvek felett töltötte minden óráját. Emellett aki itt nem tud elhelyezkedni az még mindig ki tud menni külföldre, csak az a baj, hogy nem mernek.
2013. nov. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Kedves első, én gazdasági diplomával, szakmai gyakorlattal és 3(!) nyelvtudással nem találok munkát a keleti régióban. Nyilván nagyon szívesen mennék már külföldre vagy legalább nyugatra, ha lenne miből, de nulla bevételből, nulla tartalékból még nekivágni sem lehet a dolognak, minden nagy nehezen megszerzett forintom elmegy a bérletre, telefonszámlára meg az itthoni rezsire, amibe bele kell adnom.


Az ismerősöket már végigkérdeztem, de mikor ők is mindannyian munkanélküliek, vagy már külföldön vannak, esetleg egy ismerős ismerőse által találtak munkát, akkor nem nagyon lehet mit kezdeni a dologgal...

2013. nov. 26. 19:04
 3/10 intrepid ***** válasza:
71%
Igazad van kérdező, én is sokáig kerestem munkát, egy fillért nem kaptam sehonnan, a tajparaszt munkaügyesek még válaszra sem méltatták a jelentkezéseimet, és első válaszolónak javaslom, hogy mielőtt ilyen prosztó véleményt leír, tapasztalja már meg a munkanélküliséget.
2013. nov. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
pont így gondoltam mint az első válaszoló.....Aztán a biztosnak hitt munkahelyem egyik napról a másikra megszűnt. Három éve nem találok állandó, bejelentett állást, alkalmi és feketemunkából tartom fent magam.
2013. nov. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
én se találok miskolcon :( és azzal biztatom magam egyszer hátha összejön
2013. nov. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben miért nem mész el akármilyen munkára, teszel félre néhány hónapig, majd befektetésnek használva a félretett pénzt elmozdulsz a jelenlegi helyedről?
2013. nov. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én már bármilyen munkára elmennék, végigkilincseltem a fél várost, de komolyan mondom, nevetségesnek találom, hogy semmit nem találok.


Olyan elkeserítő, hogy tanult emberként sehova nem jutok..

2013. nov. 26. 20:27
 8/10 anonim ***** válasza:

19:00


Igen, és az akinek nincs semmije, napról napra él, az miből veszi meg a 40+ezres repjegyet/buszjegyet külföldre, miből bérel szobát, miből vesz magának külföldi áron kaját??? Áruld már el nekem, ha ennyire okos vagy és vágod a témát.

2013. nov. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jók ezek a vállaljon el bármit hozzászólások is. Próbáltam, 2 diplomával beálltam válogatni, csomagolni, alja munka, de iszonyat sor állt érte, és nem a tanulatlan emberekből, végül nem sokáig tartott a karrierem, nem miattam, én csináltam volna, de már ott is feltétel a megváltozott munkaképesség, így ismét munka nélkül maradtam. Egyenlőre külföldre vagy az ország másik végébe nem szándékozom költözni, mivel a páromnak itt van jól fizető munkája, a gyerek meg itt jár oviba.
2013. nov. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kell egy normális önéletrajz, motivációs + bemutatkozó levél. És szórni minden hirdetésre. Emellett kigyűjteni a környéketeken lévő cégeket, amik kapcsolódnak a szakmádhoz, és küldeni nekik is levelet.
2014. jan. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!