Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ti nem féltek attól, hogy nem...

Ti nem féltek attól, hogy nem fogjátok tudni fizetni a lakáshiteleteket?

Figyelt kérdés
Mondjuk ha baba jön, vagy ha GYES után nem vesznek vissza a munkahelyre, vagy ha az egyik fél elveszti a munkahelyét és nem talál újat. 30 éves hiteleknél bármi előfordulhat az életben. Ti hogy élitek ezt meg, vagy mivel nyugtatjátok magatokat? Én már tiszta ideg vagyok amiatt hogy mi lesz még 25 évig, mindig fogjuk-e tudni fizetni a hitelt, vagy a felénél történik valami, és elvesztjük a házat? Mekkora esély van erre? Vagy ha államcsőd lenne akkor mi lenne? Mindenkitől csak nem vehetik el a házát olyan helyzetben.

2012. júl. 3. 17:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Pedig el fogják venni, senkit nem érdekel, hogy sokan az utcára kerülnek.

Amúgy én nem vennék fel hitelt 25 évre. Az nagyon hosszú idő, s igazából a törlesztő részlet meg nem annyival kevesebb.

Nekem is van hitelem, 6 évre.

2012. júl. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
0%
eső után köpönyeg
2012. júl. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
5 éve amikor felvettük 30 évre, akkor nem gondoltuk hogy ez lesz. Úgy gondoltuk azt a 40ezer forintot mindig tudjuk majd fizetni. Abból lett mostanra 70ezer, amit még tudunk fizetni, csak akármi történhet, ezért félek. 6 évre nem tudtunk volna felvenni, mert annyi törlesztőt nem bírtunk volna fizetni.
2012. júl. 3. 17:32
 4/22 anonim ***** válasza:
39%

Én ezért nem veszek fel hitelt! Ennyi időre legalábbis nem! Lakást nem is nagyon akarok 50-55 éves koromig, addig pedig gyűjtök tőkét, és ha kell is hitel, akkor sem 20 évre, csak mondjuk 2-4 évre.


És igen, ha nem tudod fizetni, elveszik! Ha senki nem fizeti, akkor mindenkiét! Vagy mégis hogyan gondoltad? Ha te adsz valakinek kölcsönt, és nem fizet, akkor szó nélkül hagyod? Ugye hogy nem! Én bármit akartam, dolgoztam érte és nem futottam hitelért!

2012. júl. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Ja, de akkor valszeg van hol laknod! Nekünk nincs! Akkor inkább laknánk albérletben? Az teljes mértékben ablakon kidobott pénz. Mi is dolgozunk mint egy állat, és nem tízmilliókat vettünk fel (azt én is felelőtlenségnek tartom) hanem 6-ot. De most még ki se tudunk szállni belőle mert a házat eladni nem tudjuk, és kétszer annyit kéne visszafizetni. úgy könnyű dumálni, ha valakinek a segge alá tolták a lakást, vagy tud lakni a szüleinél.
2012. júl. 3. 17:48
 6/22 anonim ***** válasza:
73%

"Ja, de akkor valszeg van hol laknod! Nekünk nincs! Akkor inkább laknánk albérletben? Az teljes mértékben ablakon kidobott pénz. Mi is dolgozunk mint egy állat, és nem tízmilliókat vettünk fel (azt én is felelőtlenségnek tartom) hanem 6-ot. De most még ki se tudunk szállni belőle mert a házat eladni nem tudjuk, és kétszer annyit kéne visszafizetni. úgy könnyű dumálni, ha valakinek a segge alá tolták a lakást, vagy tud lakni a szüleinél."


Albérletben lakom, mert mindig oda költözöm, ahol állást találok! Az albérlet mellett pedig félreteszek némi pénzt, ami majd 30-35 év múlva már szép összeg lesz, és abból majd lehet saját lakás, hitel nélkül vagy minimális hitellel! Senki nem tolt a seggem alá semmit, mindent magamnak teremtettem meg, hitelt soha nem vettem fel. Az albérlet nem kidobott pénz, sokkal könnyebb kiszállni egy albérletből, mint a saját lakásból! Ha például elvesztem a munkám, akkor mehetek olcsóbb albérletbe, de ha saját a lakás, akkor bizony a törlesztő nem lesz kisebb csak azért mert nincs munkám!

2012. júl. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van, viszont én nem tudnék albérletben lakni. Laktam 10 évig, elég volt. Hát jah, a hitelnek meg ez az ára, hogy retteghetünk, de ha végig tudjuk csinálni, akkor egyszer a ház a miénk lesz.
2012. júl. 3. 18:16
 8/22 anonim ***** válasza:
79%

nekünk még 13 év...

20 évre vettük fel, kevesebbre akartuk, csak hát örültünk, hogy 20-ra is odaadták, mert ugye van egy szabály, hogy a kereset 30 %-ánál NEM lehet több a törlesztő! Meg hát az eü-s minimálbérből ennyit lehet kiperkálni havonta.


Euro-ra vettük fel, mert NEM adták forintra, frank-ra azért nem vettük fel (hál' istennek), mert akkor még úgy volt, hogy lassan bevezetik az Eurot M.o.-n.


Albérletet mi is kidobott pénznek tartottuk, tartjuk, mert így csak havi 10 ezer körül fizetünk többet, mintha albérletben laknánk. Valamint így nyugdíjas korunkban nem kell az albérlet kifizetése miatt aggódni, meg hogy mikor mond fel a főbérlő.


Meg én is félek, hogy mi lesz ha,... nem lesz munkahely, betegek leszünk... de mi lenne ha albérletben laknánk, akkor szerintem nem tartogatna a főbérlő minket ingyen, meg nem fizetné a számlákat, nem?

Államcsőd...na, ekkor tényleg frász lesz, de sztem mindenkinek, aki M.o.n dolgozik. Nem vigasztal, egyáltalán, h másoknak is annyi lesz, de csak nem lesz csőd...nemá'...

2012. júl. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
30 éves hitel? Én jobban aggódnék amiatt, hogy meglesz-e még egyáltalán az a lakás, mintsem a törleszthetőség miatt - az már lehet, hogy a leszármazottak dolga lesz.
2012. júl. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Ház, és szerencsére jó helyen van, önmagában a telek sokat ér. Buda-környéki övezet. De tényleg hosszú a 30év.
2012. júl. 3. 20:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!