Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egyben vagy két külön csomagba...

Egyben vagy két külön csomagban érdemesebb feladnom?

Figyelt kérdés

Szeretnék feladni egy majdnem 1500 gramm súlyú karácsonyi ajándékpakkot, ajánlva és elsőbbségivel. Viszont nem fér bele a sok cucc egy borítékba, így egyben már csak dobozban tudnám feladni.


Viszont úgy tudom, hogy ha dobozban küldöm, akkor csak csomagként tudom már csak feladni, levélként nem.


Ezért volna egy olyan ötletem, hogy két külön borítékban adnám fel (azonos címre menne egyben is, külön is, csak két külön embernek - rokonok, tehát nekik mindegy lenne, hogy egy csomagban vagy külön-külön adnám fel).


Viszont lehet, így nekem olcsóbb volna, még akkor is, ha így két ajánlásra lesz szükségem, nem egyre. Vagy mégis érdemesebb volna egy csomagban feladnom mindkét embernek szánt kis csomagomat?


Megkérdeztem a postán, mennyi lenne, ha egy csomagban adnám fel, és azt mondták, úgy lenne vagy 9000 Ft a feladása, ami számomra hihetetlen, hogy létezne,hogy ennyire drága lenne. Vagy mégis?


Kérdésem volna az is,hogy ha csak dobozban tudnám feladni, akkor már tényleg csak csomagként adhatnám-e fel, vagy levélként is? Mert valakitől azt is hallottam,hogy bármilyen hihetetlen, a nem levélformájú csomagokat is lehet levélként postáztatni?


Illetve valakinek van-e tapasztalata az úgynevezett MPL-vel kapcsolatban?



2013. nov. 29. 20:34
 1/7 anonim ***** válasza:
A csomagfeladás díja 20 kg-ig 1490 ft. Tehát így jobban jársz. De nézd meg a Magyar Posta honlapján.
2013. nov. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De ha 20 kilóig 2000 Ft alatti a költsége, akkor hogy mondhatott nekem egy postai alkalmazott 9000 Ft-os postaköltséget?
2013. nov. 29. 21:38
 3/7 A kérdező kommentje:
Jaj, azt elfelejtettem megírni, hogy EU-n belüli országba megy. Na de még így is gyanús az a 9000 Ft, nem? :(
2013. nov. 29. 21:41
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, ja nem Mo.-ra küldöd akkor elképzelhető, ha több.
2013. nov. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Belföldi és nemzetközi díjak::

[link]


Részletesebben Országlapok:

[link]

2013. nov. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2 kg-ig dobozt is fel lehet adni ajánlott levélként.
2013. nov. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Feladtam, és csomagban olcsóbb lett, mint buborékos borítékban :)
2013. nov. 30. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!