Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudtok ellenállni a...

Hogyan tudtok ellenállni a bevásárlóközpontok, plázák csábításának?

Figyelt kérdés

Én most kerültem Budapestre. Azért jöttem, hogy pénzt gyűjtsek. Úgy érzem, hogy nagyon nehéz dolgom lesz. Vidéken egyszerűbb az élet, itt jobban kell adnod magadra. Mintha sodorna magával az áradat: ruhák, táskák, bizsuk, tengere, csábító illatok a plázákban. Lehet az lenne a legjobb, ha ezeket messze elkerülném, mert ez nem az én világom és nem is a pénztárcámé...Vagy egyszerűen közlekedjek szemellenzős lóként?

Praktikus tanácsokat kérek!



2013. nov. 30. 16:53
 1/8 anonim válasza:
Nekem két dolog miatt könnyű az ilyesmi: 1. utálok vásárolni, ( pedig nő vagyok! ) 2. szinte soha nincs elég pénzem. :D
2013. nov. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hogyan? Egyszerűen nem megyek be, ha nincs ott dolgom. Önuralom kérdése. Nekem nyomathatnak reklámokat orrba-szájba, csak akkor veszek valamit, ha arra szükségem van.
2013. nov. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
0%
Hát engem nem érdekelnek pedig napontabjarok oda de sose veszek semmit caak kajat ha megis nagyon kell valami pl karacsonyra ruha 1 x felveszem és visszaviszem.nem latni rajta. Pimkieben 2 hetig visszaviheted javaslom
2013. nov. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mikor megjön a fizud hó elején lekötsz belőle X összeget. A maradékot meg elköltöd belátásod szerint. Vagy szintén hó elején különteszel mondjuk 10-20 ezret! Ezt elköltheted az adott hónapban ruhára/táskára/bizsura/lóf&szra. :D


Én sokáig rongyokban jártam, mert sajnáltam a pénzt ruhákra. Utána ezt meguntam elnyomtam 80K-t göncökre. Persze ez se volt jó! Most olyan rendszeren vagyok, hogy minden hónapban veszek 1db új ruhadarabot. Meg kell találni a középutat!


Egyébként Pest tényleg egy másik világ, ott a 15-40 évesek 80%-a ad magára.

2013. nov. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4%
"csábító illatok a plázákban"---bocsi babot ettem, jah félreértettelek te erre gerjedsz :)
2013. nov. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én fóbiás vagyok, mindig úgy érzem, hogy olcsó gagyi vackokat akarnak rám sózni jó nagy haszonnal, drágán és hogy át akarnak verni. Ezért sokszor még azt sem veszem meg, amire szükségem volna. Szóval utálok vásárolni és addig hordok mindent, míg le nem szakad rólam. Amúgy imádok nézelődni, kirakatokat bámulni, de simán megállom, hogy nem veszek semmit.
2013. dec. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én vidéki vagyok úgyhogy én csak néha vetődök el egy-egy plázába.Akkor is inkább csak moziba,vagy kajálni.nem szeretem az ottani butikokat,főleg az eladók miatt.Tényleg tisztelet a kivételnek,de inkább a körmüket reszelik,meg pletykálnak,minthogy a vevővel foglalkoznának.Sokszor még vissza se köszönnek.:S Mikor megnyitott az Ázsia center,az egy egész más világ volt,ott nagyon szerettem vásárolni,kedves ,segítőkész eladók dolgoztak ott.Nem tudom most milyen,mert évek óta nem voltam ott.Ha Pesten járok főleg az antikváriumokat szeretem,meg a bolha piacokat.Itt vidéken biztos,hogy nem talál olyan gazdag árukészletet,mint a fővárosban.Ajánlanám esetleg a turikat(Háda)ezek is nagyon jók.
2013. dec. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

1. Csak tudatosan hozzaallassal kerulheted el hogy megvedd ami rad akarnak sozni.

2. Fel kell vallalnod hogy nem vagy trendi

3. Mindig legyen nalad egy alma es fel liter viz a csabito illatok ellen.

4. Ezt ne restelld elovenni a plazaban sem.

5. Tudatositsd hogy sajat akaratodbol valasztod ezt az utat mert teged ez tesz elegedette

2014. jan. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!