Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Eurót váltottam be egy pénzvál...

Eurót váltottam be egy pénzváltónál, és mivel 700e ft felett jött ki forintban az összeg, ezért elkérték az igazolványomat és a lakcímkártyámat. Most akkor elkezd utánam kutakodni a NAV?

Figyelt kérdés

2013. nov. 30. 22:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül, de 500 ezer Ft felett kötelező eljárás.
2013. nov. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
tavalyelott meg 400 volt a hatar... amugy penzmosas-ellenes EU-s szabalyok miatt bejelentesi kotelezettseguk van. ha adobevallaskor nem tudsz elszamolni vele honnan volt a 700k-nyi eurod, szamithatsz kellemetlensegekre.
2013. nov. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%
500 000 Ft felett a NAV-nak le kell jelenteni a pénzmozgást és az adóhivatal uánanézhet, honnan van neked annyi pénzed. A jövedelmedből, amit bevallasz abból összegyűjthetted-e
2013. nov. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Az a helyzet, hogy elszámolni nem igazán tudnék vele, mivel kölcsön kértem egy barátomtól hiteltörlesztésre egy nagyobb összeget. Ő Németországban dolgozik, és nem tudott forintot adni (vagy neki is így volt kényelmesebb) és ezért volt az Euro...

Azt sem szeretném, ha ez miatt Ő kerülne kellemetlen helyzetbe, és még Ő segített nekem. Persze ha ezt tudom, akkor két részletbe váltom be...

2013. nov. 30. 23:09
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Adott esetbe, amikor rákérdeznek megnevezed a barátodat, akkor nála is megnézik, hogy valóban lehetett-e annyi pénze. Németben ez alig több,mint 1-1,5 havi alap fizetés, így ez lehet reális.
2013. nov. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
en talaltam olyan hivatalos penzvaltot ahol nem kernek igazolvanyokat, ezert en oda jarok.
2013. dec. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
10%

A probléma az, hogy a magánszemélyek egymás közti kölcsönzését és ajándékozását is le kell adózni !


Mond azt, hogy nála találtad a lakásán, és mert nem kellett neki meked meg igen, így elvitted. Ebbe nem köthetnek bele...talán

2013. dec. 1. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ezt figyeljétek !


[link]


[link]


[link]

2013. dec. 1. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

...de jó, hogy mindig a csórót adóztatják és büntetik!

Az ismerősöm elmondása szerint, ő lassan 2 éve váltja be a kint keresett euróját, több alkalommal jegyezték fel az adatait a pénzváltókban. Az adóbevallásában soha nem szerepel az összeg, mert erről nem is tudott. Azt mondta, ha tudta volna sem írná bele, mert a munkát egy magyar cég biztosítja, és itthon csak 4 órára van bejelentve.

Szerinte feleslegesen aggódok ilyen hülyeségen! Mondom: szerinte :)

2013. dec. 1. 01:00
 10/12 anonim ***** válasza:
85%
Ez az 500e Ft-os értékhatár csak az azonosítási kötelezettségre vonatkozik. A bejelentési kötelezettség pénzmosás vagy terrorizmus finanszírozás gyanúja esetben áll fenn értékhatártól függetlenül.
2013. dec. 1. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!