Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Utánvétes eladás biztonságos?...

Utánvétes eladás biztonságos? Tuti hogy kifizetik és megkapom a pénzem?

Figyelt kérdés
Adtatok el igy babaruhákat?
2013. dec. 1. 12:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Utánvétnél addig nem kapja meg a vevő a csomagot, amíg a postásnak nem fizeti ki a csomag árát.
2013. dec. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%
Én nem szeretem. Neked kell saját költségeden feladni a pakkot, majd ha szerencséd van és át is veszik árával együtt visszakérni a postaköltséget. Nem sűrűn használom ezt, eddig 1x jártam pórul. De attól is függ, milyen oldalon kelt el a termék.
2013. dec. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%
Előre utalással add el.
2013. dec. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
29%

Én semmit nem adtam el utánvéttel, a vevőnek is drága, nem is kérik, pedig már több mint 4 éve adok-veszek.

Előre utalás jobb, de a legszerencsésebb a személyes átvétel.

2013. dec. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha nem veszi át a csomagot, akkor visszahozza a posta, és a visszautat is neked kell fizetni
2013. dec. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Micsoda? Ezt nem is tudtam. Nekem kell így fizetni a postaköltséget? Mit csináljak ha nekik csak igy jo és nem akarnak előre utalni
2013. dec. 1. 17:57
 7/10 anonim ***** válasza:
29%

Akkor nincs adás-vétel


Ha pl 5000 a termék és 1150 a postaköltség, akkor te feladáskor kifizeted az 1150-et és a papírra 6150-et írsz, annyit fog kérni a postás tőle.


DE!!! Ha nem veszi át, mert közben mégsem kell neki, akkor a visszautat, is neked kell fizetni, vagyis visszaviszi a postás, és elkéri az 1150-et tőled.

Az áru nálad marad, és te kifizettél 2*1150-et. Emiatt bukta.

Én sosem adok igy el

2013. dec. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
0%

4-es vagyok.

Én vaterán/teszveszen árulok. Ott meg lehet határozni, hogy milyen módon adod fel a csomagot, ha nem jelölöd be az utánvételt, akkor nem követelheti rajtad a vásárló.

Ha apród vagy ilyesmi, akkor egyszerűen megírod, hogy bocs, így nem adod fel. Majd megveszi olyan aki utal előre.

Több mint 400 üzletem volt, ebből még nem volt problémám.

2013. dec. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Micsoda? Ezt nem is tudtam. Nekem kell így fizetni a postaköltséget? Mit csináljak ha nekik csak igy jo és nem akarnak előre utalni"


Van olyan opció is a feladóvényen,


"a postaköltséget a címzett fizeti"


rendszeresen így adom fel a csomagokat.

2013. dec. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, de ha nem veszi át, akkor visszaviszik neked, és neked kell mindkét postaköltséget kifizetni, az oda meg a vissza utat is
2013. dec. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!