Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mik a lehetőségek a munkaügyi...

Csajos19 kérdése:

Mik a lehetőségek a munkaügyi hivatalban?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok. Tavaly februárban ott kellett hagynom a sulit, munkát kerestem. Azóta nem egy helyen voltam, mindig volt egy munkalehetőség kilátásban, ezért nem mentem a munkaügyibe bejelenteni magam álláskeresőnek, de különböző okok miatt egyik sem jött össze hosszú távon. Szeptembertől lehet hogy okj szakmára fogok járni, de addig szeretnék dolgozni. Most viszont egyre kevesebb az álláslehetőség, ha most bejelentem magam, mik a lehetőségek? Jár valamilyen segély? Előre is köszönöm a válaszokat
2013. dec. 1. 21:53
 1/3 anonim válasza:
100%
Semmi, ha nem dolgozták x napot. Munkalehetőség pedig nagyon minimális...
2013. dec. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Annyi támogatást kaphatsz, hogy ha regisztrált álláskereső vagy és jövedelmi és vagyoni helyzeted alapján rászorulónak minősülsz, akkor nem kell magad után fizetned a TB-t, hanem (kérelmedre) rendezi a járási hivatal.
2013. dec. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ahogy írták, mivel még nem dolgoztál "eleget" annyi "hasznod" lehet hogy a hivatal átvállalja a tb-d fizetését. A munkaügy nagy valószínűséggel nem fog neked munkát találni, bár azért nem is kizárt. Nyilván nagy végzettséget nincsen, ezért idénymunkára kiközvetíthet mezőgazdaságba például. De közmunka programba is kiküldhet! (igaz oda azokat küldi elsősorban akik kapnak valamilyen segélyt, támogatást, de ismerek sokat akik semmit nem kaptak, mégis ki lettek közmunkára közvetíthet.

A munkaügyön keresztül egyébként lehet képzésekre, tanfolyamokra járni, de nem könnyű bekerülni, rendszerint többszörös túljelentkezés van :(

Egyébként kb 2,-3 havonta kell megjelenni a munkaügyön, ha nem mész el vagy nem fogadod el az állásajánlatot, akkor 60 napra törölnek a nyilvántartásból, de aztán újra be lehet regisztrálni.

2013. dec. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!