Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek, ha egy cégnél...

Lili0215 kérdése:

Szerintetek, ha egy cégnél hivatalosan 8-án van fizetés, (ha hétvégére esik, akkor előtte való munkanapon utalják) viszont e hónapban 7-én szombaton munkanap van, akkor elképzelhető, hogy már 6-án elutalják a fizetéseket, vagy majd csak 7-én?

Figyelt kérdés
utalás
2013. dec. 5. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Minek utalnék 6-án? 8-án lenne jogos, de mivel az vasárnap, ezért az előtte lévő munkanapon, azaz 7-én fogják.
2013. dec. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jó, azért nem kell egyből bekapni. Csak megkérdeztem. Nem tudom hogy utalás szempontjából mennyire lesz munkanap a szombat. Volt már hogy 7-én kaptunk fizetést 8-a helyett.
2013. dec. 5. 11:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekünk is 8-a van a szerződésben.

De mi megkaptuk ma pl.

(bár máskor is előtte 1-2 nappal el szokták)

2013. dec. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Törvény szerint meg kell kapnod az előtte levő utolsó munkanapon, ami most szombat. És ez nem azt jelenti, hogy szombaton akármikor, akár nap végén is utalhatja a melóhely, úgy kell utalnia, hogy már aznap hozzájuss a pénzhez.
2013. dec. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!