Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ebay-en vásároltam FREE...

Ebay-en vásároltam FREE shipping-ges terméket. Ilyenkor a postaköltség házhoz szállítás részét nekem kell fizetni, avagy semmit sem?

Figyelt kérdés
Rendeltem, és most várok. Free shipping-es termékről van szó. Arra gondoltam, hogy ez pénzbe kerülhet-e, hogyha a postás házhoz hozza, vagy benne van minden a free shippingben. válaszokat várom, köszönöm

2013. dec. 5. 22:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Free shipping általában csak az adott ország területére érvényes, a nemzetközi postáért majdnem minden esetben fizetni kell.
2013. dec. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Eddig piti dolgokat rendeltem (nyaklánc , karkötő és telefontok). Ezek közül egyik sem éri el az ezer forintot magyar viszonylatban nézve. Kínából rendeltem. Mindegyikhez számolja valamennyi postaköltséget?
2013. dec. 5. 22:54
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszolóval nem értek egyet. Kínából a legtöbb ilyrn olcsó cucc ingyen postával van, ami yényleg ingyenest jelent, a postás be fogja dobni a postaládádba.
2013. dec. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
100%

FREE shipping az az jelenti.... FREE shipping


ha a FREE shipping korlatozott, akkor az fel van tuntetve..

2013. dec. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

oh. értem. hm. eléggé rákaptam az ebay-es rendelésre, teljesen magába szívott a rendszer...picit úgy érzem , hogy felesleges dolgokat kezdtem el rendelgetni.... :S még nem érzem a pénz súlyát, eddig mindig készpénzzel fizettem, és akkor igen.

még egy olyan kérdésem lenne, hogy 12.826 forint volt a kártyámon, most beléptem, és csak 530 forintos vásárlást vonta le eddig (nyaklánc), viszont eltűnt 2076 forintom.

Összesen eddig sok "apróságot" rendeltem, 340-ért, 680ért stb... ezek kb 2128 forintot érik el összesen.

- hova tűnt a pénzem, ha csak egy terméket vontak le

- mindegyik termék levonásánál számíthatok efajta meglepetésekre?


otp-s vagyok, paypallal fizettem.

2013. dec. 5. 23:49
 6/17 anonim ***** válasza:

Kártyás vásárlás így működik...

Amikor fizetsz akkor zaroljak a számládon a pénzt (ezt hívod te eltűnésnek) és pár nappal később könyvelik le, ekkor látod a számla történetben, hogy pontosan mikor mit fizettél.

Ha az "eltűnt" összeg nagyjából annyi mint amiket fizettél akkor ne aggodj az úgy teljesen rendben van.


Amúgy otp netbanknal is meg lehet nézni a számla infóknál hogy épp mennyi pénz van zárolás alatt. Az a pénz nincs eltűntetve csak épp nem férhetsz hozzá.

2013. dec. 6. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Amúgy nálad a két összeg nagyjából stimmel is. A differencia árfolyam elteresbol adódik, nyilván nem tudtad pontosan milyen árfolyamon számol a bank. Mondjuk könyvelés után fogod csak tudni pontosan, mert zarolaskor még nem tuti az árfolyam ;-) szóval picit több vagy kevesebb is lehet de azért nagyjából biztosan 2100 körül lesz.
2013. dec. 6. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

De amúgy te sose vásároltál még kártyával hogy ezen fennakadsz??? Ha fizetek a Tescóban kártyával azt is napokkal később könyvelik le, addig csak zárolás van... Sose vettél még semmit kártyával? :O

Igaz, ha jól emlékszem első kártyás vásárlásom szerintem nekem is ebay volt, úgy tíz éve kb :-$

2013. dec. 6. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. nagyon ciki, közelítek a húszhoz, de a banki ügyekben nagyon nem vagyok toppon, viszont deriválni és integrálni már tudok. :D két éve vettem egy üveg bort kártyával, és egyszer levettem pénzt sziget fesztiválra, de akkor különösebben nem figyeltem hogy mennyi pénz van rajta és mit miért vonnak le.

most viszont szemet szúrt :D

2013. dec. 6. 16:22
 10/17 anonim ***** válasza:
a paypalba belépve utána tudsz nézni, hogy miért mennyit vontak le.
2013. dec. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!