Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyit lehetne alkudni egy...

Mennyit lehetne alkudni egy 9800000 Ft-os lakás árából, ha készpénzzel fizetnék? A környéken több hasonló kategóriájú lakás van eladó.

Figyelt kérdés

2013. dec. 9. 14:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
ez csak az eladótól függ
2013. dec. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
amennyit nem szégyellsz! a vevők óriási előnyben vannak most, sokan bagóért eladják a lakásukat, annyira kell nekik a pénz. én 2 lakást vettem idáig, mélyen áron alul, készpénzért. egyiket 12 millió helyett 7,9 millióért vettem meg, másikat 8 helyett 6,4 millióért. mindkét tulaj nagy sza*ban volt, és egyetlen komoly, készpénzes vevőként kihasználtam az erőfölényem. A válságnak számomra ez az ingatlanpiac bukása a pozítív hozadéka.
2013. dec. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Vannak extrém esetek, az igaz, de reálisan 2- max 300e Ft-ot.
2013. dec. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
én pont a napokban olvasgattam erről több helyen! szerintem ilyen esetben 20 %-ot simán.
2013. dec. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtatok!

Én is 20 százalék körül saccoltam, majd meglátjuk, mi lesz.

Második, Te profi vagy, nagyon ügyesen csináltad!:)

2013. dec. 10. 10:15
 6/10 anonim ***** válasza:

9-nél többet ne adj érte, de 8.5 is elképzelhető, ha meg van szorulva, és sürgős neki

taktikázz "okosan"

2013. dec. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tegyél 6 millióról ajánlatot, mond ez az összes pénzed. Erre fog egy kisebb árat mondani az eladó, kb 9,5 és 9 millió között. Mond, hogy a család összekaparta az összes pénzét és tegyél ajánlatot ha 9,5 akkor 7 millió ha 9 akkor 6,5 m-ról. A következő körben ne engedj inkább várj másfél hetet és ismételd meg a 7 m-os vagy 6,5 m-os ajánlatot azzal a körítéssel, hogy hasonló lakást találtál ennyiért, de az övék jobban tetszik egy apróság miatt. Ha eladják ennyi pénzért akkor inkább az övéket vennéd meg, ha nem megveszed azt. El fogják fogadni az ajánlatod 90%.
2013. dec. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
elöször kérdezd meg, hogy tehermentes e a lakás, ha azt mondja , hogy nem akkor lehet próbálni alkudni, de ha nincs rajta hitel akkor biztos nem fog sokat engedni
2013. dec. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet próbálkozni 20-30%-kal, de ha nincs megszorulva, kb elhajt. És nincs mindenki megszorulva. Beárazzák az emberek a lakásukat, nem hülyék. Ha 6-7-ért is eladná, ráadásul sürgős neki nem tenné fel 10-ért. Két hete adtunk el egy lakást 6,9-ért, 7-ért hirdettük. Árulunk egy másikat is 25-ért, még abból se engednék 2-3-at. Úgy van beárazva, hogy annyit ér, ha nem tetszik lehet továbbmenni.
2013. dec. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Előzőnek: a közgazdaságtani törvények itt is érvényesek

"beárazhatod" te a lakásodat 25 millióra, sőt, szerintem még 30 millióra is, de tudod, mit? "Árazd be" 50 millióra, az már szép summa.

Egy ingatlan annyit ér, amennyiért el lehet adni. Ha valaki megveszi 25 / 30 / 50 millióért, akkor neked jó. Ha nem adnak érte csak húszat, akkor vagy eladod annyiért, vagy nem adod el.

2013. dec. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!