Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Árverésen vissza akarom...

Árverésen vissza akarom vásárolni a házunkat, tipp?

Figyelt kérdés
2200000ft ért árverezik a szüleim házának az 1/2 részét. 1500000ft már meg van,de a többit már képtelenség belátható időn belül összeszedni.Valami megoldást tudtok javasolni?

2013. dec. 9. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Árverésen a licit lefelé is mehet. Tehát lehet hogy elég lesz rá a pénzetek, ha nincs konkrét érdeklődő a házra.
2013. dec. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De ez már a 70%-a,ez a minimum ár.Úgy tudom ettől lentebb nem mehet sajnos.Én így tudom.
2013. dec. 9. 20:31
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha ennyi pénz megvan kp-ban nem lehet a bankkal egyezkedni?
2013. dec. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja, hogy ez már a 70% :( Akkor nem tudom... akkor a lenti szöveg szerint elhalasztják az árverést.. olvasd el, hasznos dolgok vannak benne.


Az ingatlan-árverés


Az ingatlanra az árverezhet, aki a becsérték 10 %-át árverési előlegként letétbe helyezte . Az árverés lebonyolítása nagy vonalakban megegyezik az ingó árveréssel. Különbség, hogy a vételárat csak a becsérték feléig - illetőleg, ha az adósnak ez az egyetlen lakóingatlana, és lakóhelye jelenleg és ezt megelőző hat hónapon belül is ebben volt, 70 %-ig - lehet leszállítani. Az árverési vevő előlegét a vételárba be kell számítani, a többi árverező előlegét pedig haladéktalanul vissza kell fizetni. . Az árverési vevő köteles a teljes vételárat tizenöt napon belül megfizetni, ha ezt elmulasztja előlegét elveszti. A fizetésre a végrehajtó két hónapig terjedő időre halasztást adhat, ha a vételár nagysága vagy más fontos körülmény azt indokolja . Ha az első árverés sikertelen (nem tettek vételi ajánlatot, a felajánlott vételár nem érte el a becsérték felét, az árverési vevő a vételárat nem fizette meg) három hónapon belül újabb árverést kell tartani, amelyen a korábbi árverési vevő nem árverezhet .

2013. dec. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"ha az adósnak ez az egyetlen lakóingatlana, és lakóhelye jelenleg és ezt megelőző hat hónapon belül is ebben volt, 70 %-ig - lehet leszállítani. "


Ez a baj sajnos.Bárcsak lenne valami kiút, egyedül nem bírok már ennyi pénzt összekaparni, a családom többi tagja meg le se szarja az egészet.

Kölcsönt se akarok felvenni a maradék pénzre, mert csak nagyobb bajt csinálok, lehetetlen helyzet úgy tünik.

2013. dec. 9. 20:44
 6/6 A kérdező kommentje:
A becsérték felét sikerülne összeszednem, de addig nem fogják leengedni.Ha valaki tud valamit irjon
2013. dec. 9. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!