Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit ajánlotok egy céltalan 19...

Mit ajánlotok egy céltalan 19 (lassan 20) éves férfinak?

Figyelt kérdés

Itt vagyok 19 évesen és jelenleg egy szoftverfejlesztő OKJ képzésre vagyok beiratkozva, tehát nem járok be. Sosem voltam semmiből kiemelkedően jó, sőt kimondottan rossz tanuló voltam, az érettségim is nagyon rossz lett (nem értem el a minimális pontszámot sem amelyet elvárnak felsőoktatásba való jelentkezésnél).

A jelenlegi képzés amin vagyok egyrészről nem érdekel, másrészről pedig ilyen képzési formában semmit sem ér. Februárban indulnak keresztfelvételi OKJ képzések, ezért átjelentkezem egy másik szakképzésre (vendéglátás irányba). Igazat megvallva ez sem érdekel, de ezt eltudnám végezni, tehát valamennyire látok benne fantáziát.

Viszont úgy igazán nem tudom, hogy merre kellene lépnem. Azért ide írtam, mert nem önismereti felvilágosításra vágyom. Gondolom nem én vagyok az egyedüli ilyen, ezért igazából tanácsokra lennék kíváncsi, olyanoktól akik már benne vannak a való életben. Mit érdemes-, merre érdemes lépni? Mit tennétek, ha jelenleg ti lennétek ebben a helyzetben? Illetve ehhez hasonló válaszokra vágyom, kérlek ne írjátok, hogy találjam meg önmagam.


Előre is köszönöm a válaszokat.


2013. dec. 10. 14:14
 1/1 Kiss Béla04016 válasza:
Érdemes lehet megtanulni egy nyelvet, ki menni külföldre akár vendéglátózni. Ha ügyes vagy 2000-2500 eurót meg tudsz keresni. Tűzz ki magad elé hosszútávú,rövidtávú célokat, és menj utánuk!
2020. nov. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!