Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Külföldre költözés kisgyermekk...

Külföldre költözés kisgyermekkel? Van olyan, aki ovis kisgyerekkel költözött ki?

Figyelt kérdés
Gondolkozunk, hogy kiköltözünk külföldre. Lányunk majdnem 5 éves. Kicsit aggódom, hogy viselné a környezetváltozást, nyelvi akadályokat.
2013. dec. 11. 16:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmi gondja nem lenne, és előbb beszélné a nyelvet, mint ti.
2013. dec. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A gyerek az, akit a legkevésbé viselne meg a költözés és ö tanulná meg leghamarébb a nyelvet.


De csak akkor szabad költözni, ha egész biztos állásotok van, a vakvilágba nem.

2013. dec. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

kisiskolasokkal jottem ki, a gyerekek nagyon hamar alkalmazkodnak. Majd reszletesen valaszolok geprol, mobilon nincs kedvem bepotyogni.


Ha a kikoltozes a tervetek, a gyerek szempontjabol sokkal jobb elobb, amikor egyutt kezdi a sulit a helyiekkel mint iskolasnak magyarazni hogy mi a fosszilis energiahordozo egy olyan nyelven amit alig ert.

2013. dec. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3. vagyok.


Sokan aggódnak, hogy jaj a gyerek, meg majd ha nagyobb lesz, de saját és más kiköltöző családok/barátok tapasztalatai alapján minél előbb kerül ki a gyerek, annál jobb és sokkal hamarabb beilleszkedik. Simán előfordul, hogy a gyerekek régen csacsognak, haverkodnak, míg anyuka még mindig szerencsétlenkedik, hogy hogy szólaljon meg és egyedül üldögél a játszótéri padon, mert oda sem mer menni máshoz, sem az ő társaságát nem nagyon keresik, hiszen beszélni se lehet vele rendesen...


A nyelvi akadályokat is hamarabb leküzdi. Egyébként jó is, ha iskolát a helyiekkel kezdené, és együtt vennék pl. a számokat, az olvasást. Az enyémek meg belecsöppentek egy olyan helyzetbe, hogy nyelvtudás nélkül kellett helyt állni. Pl az osztást ebben a formában fel sem ismerték, a szorzást sem úgy írják ahogy mi... emellett környezetből úgy kellett tanulniuk, hogy még alapszinten se tudtak kommunikálni. Most hogy magyaráztam volna el, hogy mi az a fosszilis energiahordozó, hogy a gyerek utána legalább leírja a saját szavaival...

Viszont nyelvtanból fél év után eljutottunk oda, hogy a házit ők meg tudták csinálni, én meg a fejem vakartam, hogy ez most mi.... fél év iskola vs. 20 év, benne nyelviskola... Még egy tanév, és lehagynak egy csomó dologban.


Úgyhogy ha menni akartok, akkor a gyerek miatt pont nem kell aggódni és épp miatta nem szabad elhalasztani. Ha megvan a döntés már, akkor ésszel csináljátok, jól meggondolni, hogy hová mentek, nehogy átverjenek, stb - de egy percig sem kell azon agyalni, hogy vajon a gyerek beilleszkedik, mi lesz. Ő tök jól lesz. Lehet, hogy első hetekben kicsit nehezen veszi, hogy nem tudja a gondolatait elmondani az oviban, de nagyon hamar túl teszi magát ezen.

2013. dec. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!