Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Igényelhetem így a segélyt?...

Igényelhetem így a segélyt? (Bővebben lenn)

Figyelt kérdés

Idáig jogosult voltam segélyre (aktív korúak ellátása) és mivel most 30 napos közmunkán voltam, így újra be kell nyújtanom az igénylőlapot rá, hogy tovább kaphassam.

Ezidáig egyedül neveltem a gyermekem, viszont ezen időközben hozzám költözött a párom és az ő keresetéz beleszámítva valószínű már nem kapnám meg a segélyt.

Mert ugye azt beleszámítják, ha jól tudom.

Köteles vagyok beleírni, hogy ő is itt lakik?

Vagy ez hogy működik?

Hozzáteszem ő sem keres sokat és így hárman elég nehézkesen jövünk ki így is úgy is, szóval ha ezt a pénzt sem kapnám, akkor az elég necces lenne a havi megélhetésünket tekintően.



2013. dec. 12. 17:50
 1/4 anonim ***** válasza:
bizony köteles vagy beírni, és nem csak akkor, ha oda van bejelentve. Egyre többször mennek ki szúrópróbaszerűen ellőrizni, és pillanatok alatt kiderül, ha ott lakik még egy ember
2013. dec. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

És ha úgy írom be hogy bár itt lakik,de külön háztartásban vagyunk?

Őszintén szólva 80-90 körül keres ő is, ebből 50 elmegy albérletre, aztán kaja, egyéb csekkek és a többi... és 3-an ez így elég necces :S

2013. dec. 12. 18:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen szólnod kell,mivel az összeköltözés pillanatától nem vagy egyedülálló. Még a családit is jelentened kell,és az is kevesebb lesz 1000Ft-tal.
2013. dec. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha albérlet, akkor lehettek akár lakótársak is, ahhoz már semmi közük, tied az egyik, ővé a másik szoba.
2013. dec. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!