Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mikor igényelhetem meg az...

Mikor igényelhetem meg az önkormányzattól a szociális segélyt, ami 28ezerFt?

Figyelt kérdés

Most júliusban regisztráltam magam a munkaügyin, eddig még nem dolgoztam és semmilyen segélyt nem kaptam, 25 vagyok, most fejeztem be a nyáron a tanulmányaimat.

Azt mondták az önkormányzatnál, hogy mivel nem kaptam eddig semmilyen ellátottságot a munkaügyitől, ezért 1 év múlva azaz jövő júliusban igényelhetem meg a szocko segélyt .

:O ezt nagyon sokának tartom. Valaki van hasonló helyzetben vagy járt így?


2009. dec. 16. 15:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egy év regisztráltság és együttműködés után igényelheted. De nem a szoc.segélyt, hanem a rendelkezésre állási támogatást, aminek a feltétele, hogy elvállald az önkormányzat által felkínált közmunkát (ami minimum 90 munkanap egy évben)
2009. dec. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen,egy év után adják,ha addig nem tudnak neked munkát ajánlani.

Én is szociális segélyen vagyok,de szerencsére,vagy nem szerencsére nem kellett az idén közmunkára mennem.(egyészségügyi okból)

Nem jó móka,és elég sokára bírálják el,és sokáig "cse**egettek" úgyhogy jobb,ha találsz valami melót,mert ennek a 28500-nak is alaposan "megkérik" az árát.Mármint folyamatosan fenyegetnek,megaláznak ahol tudnak.Szóval csak akkor fordulj az önkormányzathoz,ha már éhen akarsz halni.Ja,és nem jár alapból,elég szigorú elbírálás után kaphatod meg a rendelkezésre állási státuszt,és vele azt a hatalmas öszzeget:)

2009. dec. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
64%
én is közmunkán vagyok erdészekedek de a 44510ft-os fizetés a napi 6 órás munkáért nagyon sz*r!!!!föleg hogy ha még az embert hajtják is de mi megoldjuk kjön a fönök mi dolgozunk,utána elmegy pihenünk tovább...de szoc segélyt tényleg csak egy év után kapsz
2009. dec. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!