Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért gondolják azt az emberek...

Miért gondolják azt az emberek, hogy nem lehet jobb életet élni megfelelő befektetéssel?

Figyelt kérdés

Itt arra gondolok, hogy például találsz egy befektetési lehetőséget, amiben te kezelsz mindent és 100% befutó.

Hasonló eset történt meg egyik ismerősömmel. Mondták neki, hogy mekkora befektetés, megváltoztatná az életét. Nem kellene kuporgatni...stb. De erre ő egy bizonytalan módszert választott a biztos helyett. Rá 1-2 hónappal kérdeztem, hogy hogy halad. Erre a válasz: "Áh. Hagyjuk."

Tehát bukta a dolgot.


Miért gondolkodnak így az emberek? (Persze nem mindenki.)


2013. dec. 12. 22:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Befektetésben nincs biztos módszer. Illetve ami tuti biztos (bankbetét), az alig jövedelmez, ami igazán jövedelmez (pl. tőzsde), az meg mindig rizikós. Vannak persze lehetőség mindenféle portfólióra a kettő között, de mindig lesz benne lutri. Nincs elég ujjam ahhoz, hogy megszámoljam, csak az ismeretségi körömben hányan buktak be egy csomó pénzt, csak mert valahol (biztosítótársaság, brókercég stb.) tuti biztos befektetést ígértek nekik.
2013. dec. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Persze. Értem, hogy mit mondasz. De mondjuk ha van 100% biztos befektetés?

Illetve idevág egy másik kérdés is. Vannak befektetések, amik tényleg fizetnek is. Vegyük példának a bankok kínálatait. Ugye ott azért már van a PSZÁF. Meg egy rakat papír...stb. De minden ember csak a pénzt szeretné kivenni, de befektetni nem akar. Persze megértem, de így hogy várhatják a jobb életet?

2013. dec. 12. 23:20
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

Oké, vegyük a bankok kínálatait. Csináltam Família betétszámlát (takarékszámla) a Budapest Banknál. 8% kamatot adtak akkor rá. Kereken egy hónapig. Ez nagyjából két éve volt, azóta a kamat 2% alá csökkent. Van az Erste Banknál is egy hasonló konstrukcióm, ott is folyamatosan csökkentik a kamatokat. Mivel nekem nincsen egyben nagy összegem, az olyan befektetési lehetőségek jönnek csak szóba, ahol havonta tehetek hozzá, nem tudok egyszerre nagy összeget lekötni. Erre ideálisak a takarékszámlák. A mostani kamatok mellett viszont már kizárólag vagyonvédelmi szempontok miatt tartom ott a pénzem (itthon nincsen széf), meg hát kell, hogy legyen az embernek biztonsági tartaléka. Egy barátom jött még évekkel ezelőtt, hogy tegyem a pénzem a Brókernetbe, mert hogy tuti biztos, meg 20% éves kamat stb... Nem tudott meggyőzni. Szerencsémre. Akkorát bukott, hogy csak úgy nyekkent.

Hiszek abban, hogy meg lehet dolgoztatni a pénzt. Ha az ember ért valamihez, van egy jó üzleti terve, programja, akkor egy jó kis vállalkozásban tényleg fialtatni tudja. De manapság az, hogy te tétlenül üldögélsz otthon, miközben valaki a rábízott pénzedet ide-oda rakosgatja, te meg majd abból gazdag leszel, nem több szemfényvesztésnél. Nem szabad bedőlni neki.

2013. dec. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
38%

Azt kellene kiverni az emberek fejéből, hogy a banki lekötés az nem befektetés. Emiatt van az, hogy az emberek azt keresik, hogy én odaadom a pénzem, te meg adj rá x százalékot, de nekem nem kelljen semmit csinálni.


Csak pénzt akarnak befektetni, semmi mást nem. Persze, hogy könnyen a csalók áldozatává válnak...

2013. dec. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
PSZAF nem azt garantalja hogy nem fog elbukni a penzed csak azt hogy elvileg jogszeruen csinaljak amit csinalnak! Tehat ha olyan toszdei befektetesbe vagsz bele ami nagy rizikos ott siman bukhatod a befektetett penzed 50%at is... Tehat ez meg mindig jogszeru.
2013. dec. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

Megfelelő befektetés? A válaszon gondolkozz el kedves kérdező, mert amiket írtál köszönő viszonyban sincs a valósággal!


"Itt arra gondolok, hogy például találsz egy befektetési lehetőséget, amiben te kezelsz mindent és 100% befutó. "---ilyen nem létezik, aki mást mond egy tudatlan amatőr!


"Mondták neki, hogy mekkora befektetés, megváltoztatná az életét. Nem kellene kuporgatni...stb. De erre ő egy bizonytalan módszert választott a biztos helyett. Rá 1-2 hónappal kérdeztem, hogy hogy halad. Erre a válasz: "Áh. Hagyjuk." --- TIPIKUS PIRAMISJÁTÉK SZÖVEG! Nincs biztos befektetés!


Dobnál egy linket erről a biztos piramis lehetőségről? Akár privátban is jöhet, ha ide nem mered kiírni.


"Miért gondolkodnak így az emberek? (Persze nem mindenki.)"---Hogyan? Mire gondolsz?

Minden piramisos a saját piramisára mondja, hogy tuti 100%-os üzlet, neki a másik piramist ajánló szimpatikusabb volt mint te, ennyi a nagy válasz. Légy meggyőzőbb, hitelesebb és magabiztosabb, mikor szervezed a piramisodat...

De ha rám hallgatsz inkább nem vágod át a barátaidat ilyen dologgal!

2013. dec. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy ennyien hozzászóltok a témához.

5-ös: Én a bankokra gondoltam a PSZÁF-fel kapcsolatban. Mert a brókereket értem, hogy bukhatnak.


6-os: Nem piramis játék és nem akarok senkit beszervezni. Ha érdekel, akkor utána lehet olvasni. Címszó: sportarbitrázs.


Vélemények a sportarbitrázsról?

2013. dec. 13. 18:16
 8/12 anonim ***** válasza:

sportarbitrázs

100% befuto???? hahahahahahaha

2013. dec. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd, hogy miért vicc szerinted? Tényleg érdekelne.
2013. dec. 13. 21:04
 10/12 anonim ***** válasza:

Azt irtad fentebb idezem

"találsz egy befektetési lehetőséget, amiben te kezelsz mindent és 100% befutó.

mekkora befektetés, megváltoztatná az életét. Nem kellene kuporgatni...stb"

Ez a vicc baratom..... az arbitazs az hol 100% befuto???? Ugyanis ha picit is jartas lennel a dolgokban de latszik, hogy nem vagy az szoval en egy fillert se biznek RAD, hogy az igazan elismert oldalak ahol tuti van is kifizetes ott alig alig tutsz arbitazsolni valamit! Raadasul ehhez iskozel 8-10 szamlan kellene penzt tartani ide oda utalgatni stb.... Havi szinten jo ha a teljes toked 1-2% tudnad rajta keresni, es amekkora osszeg szukseges hozza nem kifizetodo. Raadasul ha nem vagy jokor a gepnel akkor ez is ugrott...

Vegul pedig meseld el nekem kerlek ez mitol jo befektetes, hogy TE szerencse jatekozol a penzemmel??? Hmm????

De forditsuk meg a dolgokat akkor. En adok neked 100ezer forintott mit kapnek erte cserebe? Hogyan tudnad megvaltoztatni az eletemet? Kivancsian varom valaszodat!

2013. dec. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!