Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyire éri meg illetve...

Whiskeysdad kérdése:

Mennyire éri meg illetve mennyi idő alatt térül meg a befektetett pénz és idő az MLM rendszerekben?

Figyelt kérdés

2013. dec. 12. 22:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A tegnap 20:24-es választ finomítva (a leírtak lényegével egyetértek). Természetesen az 5 év nem álomhatár. Továbbá minden klassz cég (inc. minden klassz MLM cég) volt valamikor 5 évnél fiatalabb, és aki bennük megbízott, az jól járt. Nem feltétlenül lett sikeres, de ahhoz nem is elég, hogy a cég klassz cég legyen.


A probléma lényege, hogy sokan - általában akiknek fóbiájuk van az MLM-mel kapcsolatban - hiszik azt, hogy az elején kell kezdeni. Erre, persze sok induló cég rá is játszik, és őket valóban kerülni kell. Nem azért, mert most indultak - az csak egy kockázati tényező - hanem azért, mert ezt értéknek tartják. E tévképzet mögött az a logikusnak tűnő gondolat áll, hogy van egy csoport az emberek között, akik nyitottak lesznek az ajánlatra, őket kell megkeresni, és miután ez a kör belépett, föláll egy stuktúra (amit az MLM-fóbiások piramisnak neveznek), és ennek a struktúrának a tetején levők jól járnak, az alul maradottak meg gürcölhetnek. Egy ilyen rendszer valóban piramis lenne, valóban nem érné meg beszállni (legfeljebb az elején, de inkább ott sem), de ennek semmi köze ahhoz, ahogy az MLM üzletek valójában működnek.


Egy működő piacon, ahol a fogyasztók különböző mértékben de változtatgatják fogyasztási szokásaikat, ezek a hálózatok nem kiépült mozdulatlan struktúrák, hanem dinamikus, változásban levő valamik, amikben van pár aktív fix pont, de a döntő többség folyamatosnan ki- és bekerül. A teljes hálózat mérete is hullámzik, hát még az egyéneké. A mai napig születnek új magas szintek, amik nem jöhettek volna létre, ha az utóbbi egy-két évben (20+ évvel a piacnyitás után) nem lehetett volna új embereket tömegével megnyerni az üzleti ötletnek.


A háttércégnek inkább ott van szerepe, hogy ha bármelyikünk fölépít és növekedésben tart egy elég nagy fogyasztói hálózatot (vásárlókkal, forgalmazókkal, vezetőkkel), akkor mi a garanciája, hogy a cég 5-10-20-50 év múlva is létezni fog, versenyképes termékekkel lesz kinn a piacon, és ki fogja neked fizetni ugyanazokat a pénzeket. Egy induló cég üzletkötőjének, ha bízik a cégében, nem arról kéne besszélnie, hogy "most indultunk, az elején lehetsz", hanem arról, hogy "annak ellenére, hogy most indultunk, miért tartom megbízhatónak a céget".

Az Amwayről például bárki nyugodtan elmondhatja, hogy közel 55 éves története során még sosem vett fel hitelt, soha egy napot nem késett a pénzek kifizetésével, soha nem csökkentette a bónuszait (sőt nagy mértékben növelte), soha egyetlen országból nem vonult ki, ahol megnyitotta a piacot, és 12 Mrd USD feletti éves forgalmával toronymagasan piacvezető MLM (az egy szem Avont leszámítva a direkt értékesítő cégek egyike sem közelíti meg a forgalmát). Végigküzdötte azt az időszakot, amikor új volt, és jogi úton próbálták megakadályozni a tevékenységét. Miután megnyerte a klasszikus pert, és annak hatására sorra alakultak kis és közepes MLM-ek, a legnagyobb bírt maradni. Ellenállt, amikor fel akarták vásárolni nem kis összegért. Nyugodtan megbízhat bárki abban, hogy 10-20 év múlva is mögötted lesz, ha kell neked. Ezt egy most induló cégnél nem lehet elmondani. Erre hivatkozva, persze, azt még senkinek nem lehet ígérni, hogy biztosan te is sikeres leszel benne, csak azt, hogy ami a sikerhez kell, abból a munkából az anyacég a saját részét tutira el fogja végezni.

2013. dec. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
91%

Kedves kérdező! Én egy másik szemszögből válaszolnék a kérdésedre. Én is MLM rendszerben dolgozom az anyagiakat (nyilván ez is fontos szempont) most mellőzném.


Eddig úszómesterként dolgoztam ahol volt egy kedves igazgató úr, aki mindenféle okosságban részt vett (többek között elvárta, hogy 12 órás rendben ne üljünk le a medence melletti székre). Hozzáteszem egy percet nem állt medence mellett sosem és még a papírja sincs meg, tehát bátran állíthatom, hogy a mi szakmánkhoz nem hozzáértő. És persze tökéletesen elvárta a tiszteletet meg a "talpnyalást".


Ezt azért hoztam fel példának, mert a mostani MLM rendszeremben én azt tapasztalom, hogy az összes ember aki itt "főnök" vagy "igazgató" volt ugyanolyan kezdő, mint te. Tehát ha mondd valamit akkor tudja is hogy mit mond. És, ha te bekerülsz alájuk akkor segíteni fogja a munkádat ahogyan a munkatársaid is, mert együtt és egy csapatban dolgoztok, és még anyagi szempontból is mindenkinek érdeke, hogy a másik mit csinál. Szóval itt tuti nincs kifúrás.


A másik pedig, hogy én személy szerint a mai világban mint uszodamester elképzelni sem tudnám, hogy a ranglétrán akár igazgatóvá is előreléphetnék x év múlva, mert nem. Itt bizony alkalmazott leszek egészen addig amíg fel nem mondok. Ellenben az MLM rendszerben akkor is feljebb jutsz a ranglétrán, ha nem akarsz. Mert ha csinálod a dolgodat feljebb fogsz jutni.


Összességében én szerintem ez a legigazságosabb és legemberségesebb forma. És imádom, nekem ez szerelem lett. :) És igaz, hogy annyit keresel amennyit dolgozol, de itt legalább tuti nem zavarja az igazságérzeted az, hogy a Kissjózsi is ugyanannyit kap mint te, csak ő épp nagyívben tojik rá a dolgokra és az ő munkáját is veled csináltatják meg... :)

2014. jan. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
75%

Ha korrekt az adott cég, akkor nem sok 100 ezer a belépés feltétele, és nincs bevásároltatás. Egy jó cégénél a befektetésedért cserébe minőségi termékeket kapsz, amiket eladhatsz árréssel, vagy elhasználhatsz, és ez utóbbi szükséges is ahhoz, hogy legyen terméktapasztalatod, és hitelesen tudj beszélni a termékekről. Pénzt keresni az Árréssel azonnal tudsz, az én cégemnél 40%-os árréssel dolgozunk. Nagyobb pénzt pedig hosszú, kitartó rendszeres munkával tudsz keresni, és akkor, ha hálózatot is építesz, tehát regisztrálsz magad alá dolgozni akaró alanyokat. Egyedül nagyon nagy pénzt csak eladásból nem lehet kreálni. Nem kell beleszakadni az MLM munkába napi 2-4 óra, tehát mellékállásként végezhető, viszont ezt a napi pár órát minden nap bele kell tenni hónapokig, évekig. Érdemes megnézni, hogy mekkora csoportforgalomra mennyi bónuszt fizet a cég. Akkor jó, ha fél év alatt el lehet jutni 200-300 ezer forintos havi keresethez, egy év alatt pedig 500-600-700 ezerhez. És ezen a ponton egyet értek az előttem szólóval, hogy ilyen előrejutásra alkalmazottként nem tudsz szert tenni, vagy csak kevés helyen. Ami még jó az MLM-ben, persze csak ha nem nyúlsz mellé a cégválasztásnál, hogy nem cseszeget a főnök, nem kell attól tartanod, hogy kirúgnak, és nagyon jó képzések vannak, melyek szakmailag is és a személyiségfejlesztésben is nagyon hatékonyak.

Hogy induló vagy több éves cég-e a jó, arról mindenkinek más a véleménye, és aki tapasztalatból beszél, annak joga van a véleményéhez. A saját cégemnél nekem szempont volt, hogy múlttal rendelkező cég legyen, mert az tény, hogy vannak olyan szisztémák, amik matematikailag 5-6-7 évre vannak kitalálva, olyan bónuszleosztást nem is választanék, mert ott akik időben beléptek és megszedték magukat, azok jól jártak, a többi meg "így járt". A saját cégem 29 éve van a piacon, állandóan innovatív, így indulása óta folyamatosan növekszik, Magyarországon viszont még elég ismeretlen, szóval induló történet, de stabil múlttal.

Azt ajánlom, hogy ha bele akarsz vágni az MLM-be nagyon nézd át a céget, a termékeket, a bónuszokat, a múltját, hasonlíts össze több céget, mielőtt döntesz! Vannak ehhez szempontok, pl. Nógrádi Bence: Mikor leszel milliomos? Az üzletépítés kézikönyve 2-es kötetében. 66-69. old. Sok sikert!

2014. jan. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Valamikor sohanapján

Ha szerencséd van, nullszaldósan vagy minimális veszteséggel kimászol belőle

Ha nincs, összedől a piramis és futhatsz a pénzed után...és még örülhetsz, ha a NAV nem húz fszra feketemunka miatt...

2018. szept. 29. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!