Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A munkáltató hány órában...

A munkáltató hány órában határozhatja meg a ledolgozandó órák számát egy munkanapon?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lenne egy kérdésem. Lehet, hogy rossz témakörbe raktam fel a kérdést de ez tűnt a leglogikusabb helynek.


Szóval. Nővérem egy hotelban dolgozik recepciósként és felmerült az, hogy karácsonykor is dolgoznia kéne 24(!) órában. Reggel 6:00-tól másnap reggel 6:00-ig. Van e joga a munkáltatónak ilyen hosszú munkaidőre kötelezni a dolgozót? Mennyi órában maximalizálható a ledolgozandó órák száma/nap? Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2013. dec. 13. 17:17
 1/1 anonim ***** válasza:
jogilag 12 a max, de mint tudjuk a vendéglátás-turizmus ez alól kivétel. én is többször dolgoztam napi 18-20 órát,és aludtam 4 órát és mentem vissza. ez a szakma ártalma. papíron persze ez nincs feltüntetve, el vannak simlizve az órák és a szabadnapok, de a munkavállalónak nyilván azt kell tennie amit a főnöke kér, vagy mehetsz más munkahelyre
2013. dec. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!