Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Középiskolás diákként vállalha...

Középiskolás diákként vállalhatok gyermek felügyeletet, és alsó tagozatos diákok korrepetálását?

Figyelt kérdés

Szükségem volna a pénzre, és imádom a gyerekeket, ezért gondoltam, hogy alsó tagozatosokat korrepetálnék angolból, magyarból, matekból, és vigyáznék gyermekekre. Középiskolásként csinálhatom ezt?

És ha igen, milyen órabért illik kérni?

Köszönöm a válaszokat ! :)



2013. dec. 14. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Nyilván nem hivatalosan szándékozol ilyeneket végezni.

Így minden csak személyes megállapodás kérdése:


- megbíznak-e benned

- rád bízzák-e a gyereket

- elhiszik-e, jól tanítasz?

- mennyi pénzt ér meg a megbízónak?


Szóval nyilván csinálhatod ezt, és megállapodsz egy összegben. Ha van megbízó fél...

2013. dec. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Úgy gondoltam, hogy feladok egy hirdetést az újságban, és beleírom, hogy középiskolás vagyok, nehogy félreértés legyen. Bíztak már rám sokszor gyereket, de csak szomszédok, meg rokon, nyilván nem pénzért. Mindig szeretnek a gyerekek, nem is jut eszembe olyan gyerek, aki eddig ne szeretett volna, és felelősségtudatos vagyok, megbízható, én úgy gondolom rám lehetne hagyni gyerekeket :)

Kis gyakorlatom van korrepetálásban, bátyámnak mindig magyarázni kellett :)

Nem tudom mennyi lenne az a reális ár, amit el lehetne kérni ezekért.

2013. dec. 14. 13:21
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

az újság.és minden nyilvános hirdetés nem jó ötlet, hiszen ez után adóznod kéne, végzettség kell a tanításhoz stb. szóval megbüntethetnek ha ez kiderül.

én azt ajánlom,hogy ismerősökön keresztül próbálj meg tanítványokat találni

2013. dec. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, mondjuk a kérdést erre föl írtam ki, hogy meg büntethetnek-e a érte. Azért volna jó valami ilyesmi munka, mert a suli mellett nem tudok dolgozni valahol, ahol időhöz vagyok kötve. Sajnos rengeteget kell tanulnom. Ha hétköznap délután akarnék dolgozni, akkor lenne kb. fél 9 mire hazaérnék, és még neki kéne állni tanulni is.

De ha ezért meg tudnak büntetni, akkor valami mást kell kitalálnom :S Sajnos nincs túl sok ismerősöm, akiknek lenne gyerekük, sőt mondhatnám egy sincs.

2013. dec. 14. 16:07
 5/6 Tom Benko ***** válasza:
Én is így kezdtem. Lehet feladni, de csak helyi újságban, és ne írd bele, hogy pénzért csinálod. Még jobb, ha fekventált pontokon (fodrász, templom, kocsma) teszel ki falragaszt.
2013. dec. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Háztartási munkaként törvényesen, adó és járulék fizetési kötelezettség nélkül megteheted. A foglalkoztatódnak be kell jelentenie háztartási munkásként a munka megkezdése előtt és mindösszesen havi 1000 forint regisztrációs díjat kell fizetnie (akkor is, ha csak 1 napot dolgozol nála és akkor is, ha 31-et 1 hónapban)

"1. Adórendszeren kívüli keresettel járó foglalkoztatásnak minősül a természetes személyek között háztartási munkára létesített jogviszony.

Háztartási munka: a kizárólag a természetes személy és háztartásában vele együtt élő személyek, továbbá közeli hozzátartozói mindennapi életéhez szükséges feltételek biztosítását szolgáló következő tevékenységek: lakás takarítása, főzés, mosás, vasalás, gyermekek felügyelete, házi tanítása, otthoni gondozás és ápolás, házvezetés, kertgondozás."

[link]

47. füzet.

Megtalálod benne a bejelentéssel kapcsolatos tudnivalókat is.

2013. dec. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!