Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan kerülhet hivatalosan...

Hogyan kerülhet hivatalosan megjelenítésre, hogy nekem tulajdonom van egy házból, ilyen esetben?

Figyelt kérdés

A párom nem a férjem, hivatalosan élettársak sem vagyunk. A páromnak volt egy telke, erre építkeztünk. Ő hitelt vett fel. Ezt fizeti is, de én is beleraktam 6 illió forintot az építkezésbe, sajnos papír nincs róla, eddig. Szeretném ha lenne.


Ő szerinte tulajdonrészem addig nem lehet hivatalosan papíron, míg 20 év múlva a hitel le nem jár. Addig csak ő és a bank szerepelhet a tulajdoni lapon. Ez igaz?


Ha igen, akkor milyen szerződést kell írni, hogy nekem ott van a pénzem? Ha véletlenül történne vele valami, akkor a gyermeke az örökös, és a pénzemet is ő kapná, ami nem jó.


Azt mondta írjunk valami papírt, ha szétválnánk, nekem ennyi járna. Ilyennel foglalkozik ügyvéd? Kb mennyit kérhet el érte?


2013. dec. 15. 09:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Abban valószínűleg igaza van a párodnak, hogy a tulajdonrész szerzése nem megoldható, amíg él a hitelszerződés a bankkal, ugyanis a bank nem fogja engedélyezni.


A párod írhat végrendeletet, hogyha bármi történne vele a ház X részét rád hagyja. Ennek semmiféle akadálya nincs.


Írhattok egy polgári kölcsönszerződést is, hogy te 6M forintot adtál neki kölcsön, aztán ha lejár a hitel (és még együtt vagytok) akkor rádírjátok a ház X részét és széttépitek a papírt.


Aztán kaphatsz haszonélvezeti jogot is az ingatlanra (bár lehet ehhez is kell a bank beleegyezése), akár életfogytig tartót vagy X évre.


Van előttetek pár lehetőség.

2013. dec. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ügyvéd előtt nyilatkozzon, hogy a 6 milliót az építkezésre átvette - de amúgy rajta lehetnél te is a tulajdoni lapon, csak hozzá kell járulj a jelzáloghoz...keress fel egy ügyvédet, mielőtt kisemmiz a kedves párod!
2013. dec. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha minden hitellel terhelt ingatlannál megvárnák a hitel futamidejének végét, egyetlen ilyen ingatlant sem lehetne értékesíteni...

Valószínű a párod inkább a hitelszerződés módosításával járó procedúrát szeretné elkerülni, azért mondott ilyen orbitális baromságot!

Írjatok kölcsönadási szerződés akár ügyvéd, akár közjegyző előtt!

2013. dec. 16. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!