Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nagyjából jól képzelem el a...

Nagyjából jól képzelem el a paypal védelmét ebay-en?

Figyelt kérdés

Vásárolgatni szeretnék ebay-en,viszont paypalt még sose használtam,és ahogy olvasgattam,úgy veszem észre ,hogy a paypalen történő fizetés nagyjából ezen féle védelmet tesz a vásárló felé:


Ugyebár,ha én vásárolok 1 kattintással az ebayen a fizetés gombbal,én már fizettem,ezt feltüntetik az eladónak ,hogy fizetett,ő küldi a terméket,és ha megjött illetve olyan amilyennek leírta,akkor a paypales (vagy ebay-es)rendszer ténylegesen is az eladónak adja a pénzt?!

Vagyis röviden,amint fizettem ,közlik az eladóval hogy a pénz náluk van,és amint ő a részéről teljesítette a termék eljuttatását hozzám illetve az olyan amilyennek leírta akkor én közlöm ezt az ebayesekkel és akkor ténylegesen is megkapja a pénzt az eladó?!



2013. dec. 18. 17:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Rosszul gondolod. Az eladó azonnal megkapja a pénzedet (szó szerint pár másodperccel azután, hogy megnyomod a gombot) Onnantól kezdve akár ki is utalhatja a bankszámlájára magának.

A buyer protection keretében nem azonnal kapod vissza a pénzedet, hanem át kell esni egy procedúrán (dispute) aminek a végén az eBay dönt (érvelned kell, hogy mi a gond a termékkel) Ha neked adnak igazat, akkor visszakapod a pénzed és ennyi.

Ha megkaptad az árut akkor a visszajelzés (feedback) készítése opcionális, nem kötelező. Az egész arra jó, hogy más potenciális vásárlóknak támpontot adjon az eladó megbízhatóságát illetően. Neked is érdemes tájékozódnod arról az eladóról, akitől vásárolni készülsz.

2013. dec. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
52149 tranzakciója van 99.7% pozitív.
2013. dec. 18. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!