Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van egy adósságom és ma...

Van egy adósságom és ma tegnap kaptam egy levelet Tóth B Gábor ügyvédi irodától, mit tegyek?

Figyelt kérdés
szóval telefonszámlatartozásom volt a Telenornál, és átadták a CreditExpressnek. Velük megállodtam részletfizetésben, már törlesztettem 4 részletet, 1el vagyok elmaradva és tegnap kaptam egy levelet ettől a Tóth B Gábortól, hogy 5 napon belül fizessem meg 95 helyett 120 ezer forintot és mellékelt egy csekket is:S

2013. dec. 20. 16:16
 1/4 A kérdező kommentje:
hozzáteszem hogy egyösszegben követeli az illető, különben fizetési meghagyásos eljárás keretein belül érvényesítik az én költségemre, mi ez?
2013. dec. 20. 16:23
 2/4 anonim ***** válasza:
51%

az, hogy meg a reszletfizetest sem vagy kepes idore kifizetni. ilyenkor a behajto is kisse elvesziti a turelmet. amit most kaptal, az ugyvedi meghagyas, ha nem fizetsz, egy ido utan kiadjak vegrehajtoknak.


azert az erdekelne hogy csinaltal 95 ezres mobilszamlat es hogy miert kellett megvarni, amig atadjak behajtoknak... gondolom amig nem fenyegettek, tojtal fizetni, az uj okosteloval villogni fontosabb volt.

2013. dec. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt írtad hogy a CreditExpresszel szerződést kötöttél részletfizetésre. Ahogy írtad 5 havi részletben egyeztetek meg, hogy 5 hónapon keresztül x. időben Y. összeget befizetsz.

Írtad hogy az utolsó havival elmaradtál. Ezért írt most az ügyvéd. Mivel a részletfizetési kérelem az utolsó esélyed volt, és az utolsó havi be nem fizetett számla miatt, a creditexpress úgy döntött, hogy neked nem ad több esélyt. Ezért ügyvédhez fordult, aki kiszámlázta neked az elmaradt tartozást+ a vele járó késedelmi pótlékokkal+ meg az ügyvédi ügyintézési díjjal. Ezért kell most 1 összegben kifizetned 120 ezer forintot.

A te esetedben nem tudom, hogy van-e esély új részletfizetési kérelmet beadni. Végül is egyszer már kaptál esélyt, és azt elszúrtad. Lehet nem marad más mint vagy az egy összegben kifizeted a 120 ezret vagy elviseled a vele járó következményeket..Hát így év végén nem a legjobb hír neked..

2013. dec. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
megbeszéltem velük, köszi a jótanácsot mindenkinek!
2013. dec. 20. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!