Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez nem tartozik bele a munkakö...

Ez nem tartozik bele a munkakörébe?

Figyelt kérdés
Ma megállított a lépcsőházat takarító nő ,hogy a cipőmről a sarat ne szórjam el a lépcsőn -mivel kutyát sétáltatok biztos én voltam és ,hogy szóljak a másik kutyásnak is. Én most ezen kicsit kiakadtam. Persze előfordult ,hogy az én lábamról esett le pár darabka, de most nem fogok kis seprűvel mászkálni. A másik ,hogy én is voltam takarítónő és eszembe nem jutott volna szólni, hiszen azért kapom a fizetésem. Ha látom ,hogy épp vizes a lépcsőház inkább a másikon megyek ,hogy ne mászkáljam össze. Múltkor is ölben vittem le a 30 kilós kutyát mert ő nem mert lemenni a másik lépcsőn. Nem direkt hagyom ott a sárdarabot - és nem is csak én hiszen esős idő van meg sár - figyelek erre és tisztelem a munkáját csak ez egy kicsit sok volt. Jó hogy azt nem mondja ,hogy én mossam fel éjszakás 12 óra műszak után. Én is mondtam volna a vendégeknek ,hogy ne koszoljanak a szobában vagy ne is feküdjenek az ágyra és lehetőleg ágyazzanak meg maguk után mikor még szobalány voltam??
2013. dec. 30. 09:22
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Ő csak kényelmesebbé szeretné tenni a munkáját, hogy kevesebb dolga legyen. Biztos ismerős a helyzet: a szobalányok között is van olyan, aki az 1 emelettel feljebb lévő raktárból mással viteti le a neki szükséges, 2 db. lepedőt. Aki nem teljesíti a kérését, hisztizik, és sikít, mint egy állat. Kiszolgáltatja magát, mert neki ez áll érdekében (keveset gyalogoljon, előbb haza tudjon menni stb). Az ilyen egy lusta disznó...


Üdv.:

Egy volt szállódai dolgozó.

2013. dec. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%
Ne vedd magadra, szimplán kiérződik belőle, hogy gyűlöli a kutyásokat... mint nálunk az öreg asszony, aki anno azért mászta meg a lépcsőházat a peticiójával hogy az akkor egyetlen kutyát kipaterolhassa, mert hogy - kutyaszőrös a lábtörlője... anyám a képébe röhögött és rácsapta az ajtót (és tette ezt az összes többi lakó is)
2013. dec. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyszerű, de talán mégis egy kicsit nehéz kérdés...


Természetesen igaza van a takarítónőnek abban, hogy becsülhetnék a munkáját és szándékosan(!) ne tegyük tönkre, amivel ő órákon keresztül foglalkozott!


Másik oldalról, meg neki éppen az a dolga, hogy tisztán tartsa a lépcsőházat!


Én pl. nem megyek kerülővel, amikor mondjuk egy bevásárló központban éppen az orrom előtt megy el a takarítógéppel a munkás. Én nem azért, mert nem tisztelem amit csinál, hanem, mert ott én vagyok akit kvázi ki kell szolgálni.


Továbbá felmerül a kérdés, hogy ha pici seprűvel mászkálna mindenki, ahogy mondtad is, és senki nem hagyna maga után feltakarítandó nyomokat, akkor mi lenne a takarító feladata?

2013. dec. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nézd, mielőtt bemész a lakásodba, letörlöd a lábadat a lábtörlőben. Miért? Mert nem nagy feladat, és kímélni akarod a lakásodban takarító embert, azaz magadat.


Ugyanilyen alapon, ha nem nagy feladat, kíméld a másikat is: ha más lakásába mész be, ott ugyan más takarít, de ott is töröld le a lábadat. És szintén ugyanilyen alapon ne szórd el a sarat a lépcsőn a cipődről, ha nem nagy gond.


Ne vedd magadra, ő csak egyszerűen nem tudta a *kérését* jól kommunikálni. Ő nem értékesítő, nem politikus, hanem fizikai munkás. A kommunikáció nem az erőssége. Legyél nagyvonalú és megértő, és ha teheted, ne szórd szét a sarat a cipődről a lépcsőn...


BÚÉK!

2013. dec. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ket labtorlo is van a lepcsohazbam, percekig csoszogok rajta... oke, egyetertek veled is utolso, csak egy kicsit faradt voltam mar melo utan.
2013. dec. 30. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!