Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egyedül élők, ti mennyi pénzt...

Egyedül élők, ti mennyi pénzt költötök el naponta?

Figyelt kérdés

2014. jan. 7. 23:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kajára kb. 3.000,- Ft-ot ha erre vonatkozik a kérdésed.
2014. jan. 8. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Kb 1-2000 Ft.


ebben benne van a kaja, innivaló, tisztálkodószer, tisztítószer,gyógyszer.

2014. jan. 8. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%

étkezés :

nálam ez nagyon változó.ami alap,az a napi 3000-5000 ft,ami többnyire kaját jelent,vagy ha rendelek is valamit, akkor csak pár apróságot veszek a boltban és így azért 5000-ből kellemesen kijövök naponta.


többi:

van,amikor akár 2 napig nem veszek semmit,van,amikor úgy jön ki,hogy naponta kell vennem pár dolgot,amik szintén úgy 5 ezerből megvannak,de van olyan nap is,amikor megtetszik pár Zara cipő,vagy táska és akkor simán elmegy 30-40 ezer egy nap,aztán 2 hétig semmi.

változó.

a nagy (szerény) átlag az 3-5 ezer/nap.


Amúgy valamelyik nap egy kedves pénztáros hölggyel váltottam pár szót,és épp azt taglaltuk,hogy mennyire nem lenne elég napi 1000 forint.Jó,persze vegetálni elég,de mi normális színvonalról beszéltünk.Hiába veszel CSAK egy kis krumplit mondjuk egy főzelékhez,ami megvan pár száz forintból,ha az CSAK EGY TÁL étel..az EGY étkezés...de egy nap nem ebből áll...kell reggeli,ebéd vacsora...

...meg a főzelékbe 250ért liszt,500ért olaj,tejföl 100 ért,és nem ártana a főzelék mellé vmi feltét sem...plusz 500ért...ez igy kapásból,a pár száz forintból megvásárolt krumpli MELLÉ még PLUSZ 1350ft...egy szimpla főzelék +hús kombóról beszélünk...................


példa:

reggeli :

ha veszek gyümölcslét 400ft,ha 1 tejet,250ft.

veszek fél kenyeret 200ft,de ha teljes kiörlésű kenyeret veszek,akkor a fél kilós 550ft, veszek 10 dkg JÓ MINŐSÉGŰ,SZÍNHÚS sonkafelvágottat 450ft vagy 10dkg csomagolt, szeletelt szalámit 500 ft,mellé 10 dkg sajt 200ft,zöldségek mellé 200 ft mondjuk...

egy szimpla reggeli összeadva durván 1700-2300 ft.


tízórai:

legyen csak 1 natúr joghurt meg 1 narancs 200ft.


ebéd:

legyen egy szerény,egyszerű krumplis tészta...pár hagyma 200ft,olaj 500ft,krumpli 200ft,pirospaprika mindig van 0ft,1 tészta 300 ft mondjuk.Ez így 1200ft.És még nem ittam mellé semmit.Legyen egy sima ásványvíz.100ft.

Összesen 1300 ft.


Uzsi : éhezzünk mondjuk.0ft.


Vacsora : valami csirkemell husi 400ft, plusz valami köret mellé,mondjuk sült tejfölös brokkoli:

brokkoli 500ft,2 kis tejföl 200ft,többi van itthon.

És isszuk az ásványvizet,vagy a reggelről maradt gyümölcslevet vagy tejet.

Összesen 1100ft.



Vagy .. legyen egy kis pirított dara meggyszósszal...dara nem tudom mennyi..kb 250ft lehet...1 üveg meggy 500ft,többi van itthon.

Ez összesen 750ft.


Nasi nincs pluszban.Jelen példámban.Csak egy nagyon alap,és viszonylag normális napi étkezést írtam le,ami nem "luxus" kategória,és még leves és édesség sincs benne.És ez a kis szerény szint ez kerül kb napi 4500ft-ba nagy átlagolva.


Persze biztos lesz,aki megfőz 500 ft-ból,de én azért igyekszem élhető szinten élni.Vannak napok,mikor nekem is elég 500ft,mert aznap csak 1 tál valamit kívánok,többet nem,de hogy rendszeresen napi pár száz forintból oldjam meg az egész napos táplálkozást...az nálam ki van zárva.Ha rá lennék szorulva,megoldanám,de nem vagyok.


És azért a leírt példákból lejön,hogy nem is nagy mennyiségeket írtam...10 dkg sajt,10 dkg felvágott,10 dkg hús,stb...én mindig kis adagokat vásárolok,mert egyedül élek.Egy család színvonalas ellátásához szinte egy vagyon kellene.Ezért "szeretlek" Magyarország.


Azért tűnhet soknak esetleg a napi 4500ft,mert olyan "olcsónak"hangzik mondjuk egy főzelék +husi dolog...csak amikor az ember részleteire bontja a dolgot,és rájön hogy mennyi kis apróság össze tud jönni pénzben,és mennyire nem elég 1 tál étel egész napra...akkor már nem tűnik olyan olcsónak..ez tipikusan olyan,mint mikor azt mondja nővérem,hogy 5 perc alatt lezuhanyzik....aha..csak 5 PERCNEK ÉRZI....de pontosan,lemérve volt az vagy 23 perc is....le id döbbent..ez egy buta példa,nem idevág,de sztem körülírja,hogy mit szerettem volna érzékeltetni.

2014. jan. 8. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Teljesen változó. Kajára nem sokat költök, mert szinte mindig fogyózom, de kb. 1000-1500 ft naponta. Főtt ételt csak hétvégén eszem. Amúgy nem szórom ész nélkül a pénzt, van tartalék, tehát ha megtetszik valami gond nélkül megveszem.
2014. jan. 8. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

# 3


Úr isten te ezeket a számokat honnan veszed?!


Nincs időm végigmenni az egészen, de csak párat had javítsak már....


ha veszek gyümölcslét 400ft,ha 1 tejet,250ft. - Ja, egy LITER mindkettőből. Te benyomsz reggelire egy liter tejet meg egy liter 100%-os narancslevet? Mert akkor jó huzatod van....


veszek fél kenyeret 200ft,de ha teljes kiörlésű kenyeret veszek,akkor a fél kilós 550ft, - Milyen kenyér az, aminek 1100 ft kilója?!


veszek 10 dkg JÓ MINŐSÉGŰ,SZÍNHÚS sonkafelvágottat 450ft - 320 ft 10 dkg színpulykamell sonka


tízórai:

legyen csak 1 natúr joghurt meg 1 narancs 200ft. - Egy natúr joghurt 69 ft. Ergo te megint megeszel tízóraira egy FÉL KILÓ narancsot?


ebéd:

legyen egy szerény,egyszerű krumplis tészta...pár hagyma 200ft, - Úgy érted, hogy egy KILÓ? Mert 179 most épp a vöröshagyma kilója a Tescoban.


olaj 500ft, - Igen, ez egy LITER Floriol étolaj, ami messze nem a legolcsóbb. Már 298-ért is van napraforgóolaj litere... Abból majdnem 2 liter.


krumpli 200ft - szintén EGY KILÓ


,pirospaprika mindig van 0ft,1 tészta 300 ft mondjuk.Ez így 1200ft.És még nem ittam mellé semmit.Legyen egy sima ásványvíz.100ft.

Összesen 1300 ft.



Vacsora : valami csirkemell husi 400ft, plusz valami köret mellé,mondjuk sült tejfölös brokkoli:


brokkoli 500ft, - szintén FÉL KILÓ ára


2 kis tejföl 200ft,többi van itthon.

És isszuk az ásványvizet,vagy a reggelről maradt gyümölcslevet vagy tejet.

Összesen 1100ft.


-------------------------------------------------------------------


Tehát alapvető baj, hogy te most vagy személyesen Fekete Laci vagy aki 4,5 kiló kaját nyomat be egy nap leöblítve 2 liter olajjal vagy halvány lila gőzöd sincs az árakról. Amit leírtál itt alapanyag mennyiségeket abból egy 6 tagú családot lehetne kis túlzással etetni, nem egy főt. De az olaj, hagyma, stb.. még egy 6 tagú családnak is sok.


Azt a nagyon fontos tényt pedig, hogy akinek NINCS PÉNZE az nem a prémium csirkemell sonkát fogja megvenni és nem fog 100%-os frissen facsart narancslevet reggelizni 400-ért literét, sőt, jó neki a csapvíz is simán ignorálod, ami nem jó. Értem én, hogy te még sosem éltél így és nem tudod, hogy ilyen is van, de attól még megérthetnéd...

2014. jan. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hú a 3-as rendesen elszámolta magát, nem igazán van képben, sebaj. ;-)


Én a magam részéről főtt kaját eszek általában napi 200-300 forintért. Reggeli és vacsora változó, pl zsömle felvágott, joghurt. Átlagosan szerintem 500-800 körül lehet.

2014. jan. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja, a legszebb kimaradt:



"És azért a leírt példákból lejön,hogy nem is nagy mennyiségeket írtam...10 dkg sajt,10 dkg felvágott,10 dkg hús,"


"valami csirkemell husi 400ft"


Felétek 4,000 kilója a "valami csirkemell husinak"? Mert akkor szívesen beszállítok nektek csirkemellett!

2014. jan. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Tisztán látszik, hogy se az árakkal, se a mennyiségekkel nincs tisztában a 3-as. :-D Gondolom elé rakják vagy rendeli a kaját és elképzelése sincs, hogy miből mennyi kell egy adott ételbe.

Már az fel kellett volna tűnjön, hogy drágább összeg jön ki mint egy étteremben.

2014. jan. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

3as: Napi 4500Ft??????


30x4500= 135 000Ft 1 hónapban csak a kajára?


Megkérdezhetem, hogy mit dolgozol, hogy ezt megengedheted magadnak???

2014. jan. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Étterem minőségi ellenőr;)
2014. jan. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!