Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mennyi pénzt költötök...

Ti mennyi pénzt költötök naponta élelmiszerre? Miket vesztek?

Figyelt kérdés
2013. jún. 20. 18:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
sztem mi sokat költünk, pedig csak ketten vagyunk. de minden nap megyek boltba, veszek zsemlét, felvágottat, zöldséget, és bevásárolok a főzéshez 2 naponta, mert 2 napra szoktam főzni.
2013. jún. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem járok naponta, heti kiadásban a hús ami nagyobb összeg.

Férjem vércsével van keresztezve. Gyümölcs megterem, kenyeret, zsömlét többet veszek, lefagyasztom.

Ha kiszámolom, napi 1000.ft, hússal, jégkrémmel.

Ketten vagyunk. De: a macskák és a kutyák (2) szintén egy ezres naponta. Így már nem olyan kevés.

2013. jún. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Egyedül élek, próbálok nagyon spórolni. Hétvégén bevásárolok olyan 3-4ezer forint értékben kaját, hétközben már általában csak zsemlét veszek. Olyan 5 ezer körül költök kajára egy héten. Mit ne mondjak hús ritkán kerül az asztalra, és főzni is ritkán szoktam csak.


Tudom, hogy nem táplálkozom valami egészségesen, de nem nagyon van pénzem sajnos. Gyümölcsöt azért próbálok enni.


23/N

2013. jún. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az lemaradt, zsemlét, felvágottat eszek, paprika, paradicsom (mikor mit), virsli meg olcsó leves. Ha főzök akkor az azért változatos, csak ritkán szoktam.


23/N

2013. jún. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem számolom, a hitelek és a rezsi befizetése után általában marad kb. 30 ezer/két fő a többi kiadásra havonta: kaja, tisztálkodási cuccok, stb. Próbálok spórolni, több mindent itthon termelünk meg, a tésztát is én gyúrom, amúgy az alap élelmiszereket vesszük.
2013. jún. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hétköznap ebéd munkahelyi menzán 800-1000 Ft/nap (mivel nem lenne időm minden nap főzőcskézni esténként), ez havi szinten kb. 18-20.000 Ft.

Reggelire 1 zsemle, felvágott, sajt, paradicsom (én rakom össze, így sokkal olcsóbban jön ki, mintha a büfében kész szendvicset vennék) vagy 1 gyümölcsjoghurt (kb. 100 Ft). Napi 2 vagy 3 tea.

Vacsora változó, ha meleg ételt ebédeltem, akkor mindenképpen valami egyszerűbb, pl. gyümölcs vagy valami hideg étel (szendvics, pirítós), saláta. Heti 1-2 alkalommal eszem 1 sütit vagy fagyit (kb. 400 Ft).

Étterembe ritkán járunk, 1-2 havonta, az alkalmanként legalább 4-5000 Ft/fő.

Hétvégén főzök valami húsos ételt körettel. (összetevőktől függően 3-4.000 Ft).


Férjem magának főz hétközben egyszerűbb ételeket, mert sokszor itthon dolgozik (mélyhűtött dolgokat, tésztát, zacskós levest, zacskós tésztás egytálételeket, rizses egytálételeket, konzervet, stb.)


Alkalmanként veszünk üdítőt, gyümölcslevet, ill. édességet (csoki), rágcsálnivalókat (itthoni filmnézéshez).


Ha mindent összeadok, szerintem 2 főre havi 45-50.000 Ft biztosan elmegy étkezésre.

2013. jún. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ketten vagyunk, és nem vásárolunk napi szinten. Hetente ejtünk meg 1 nagy bevásárlást.

Akkor általában olyan 5000 Ft megy el.

Van kertünk így magunk termesztjük a hagymát, sárga répát, petrezselymet, krumplit, babot, zöldborsót.

A kertünkben van 2 szilva, 2 almafa, szőlő, diófa így ezeket sem kell megvásárolni.

Párom hús "függő" de a szülők állatot tartanak így tőlük kapunk, sertés és csirke húst, tojást.

2013. jún. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 zabmester ***** válasza:

Naponta csak kenyeret szoktam venni, szóval napi szinten 200 forintot :)

Általában hét közepén megyek egyszer bevásárolni, abból eszünk hét végéig, utána pénteken bevásárolok hétvégére és a hét elejére. Egy-egy ilyen vásárlásnál átlagosan 5-6 ezer forintot szoktam a boltban hagyni, de abban nem csak élelmiszer van, hanem sokszor tisztítószer meg egyebek is. Ezen kívül még olykor elmegyek boltba, ha valami olyan kell, amiből jobb a friss, pl. húst, azt csak akkor veszek, amikor aznap el is akarom készíteni.

2013. jún. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ma vettem 2 giroszt, egy pulykás-krumlis menüt, egy görög salátát, egy nagy pohár üdítőt, ez volt asszem 2200 Ft.

Aztán külön vettem egy másfél literes ice teát és egy liter ásványvizet. Tegnapról maradt fél kiló sárgabarack és cseresznye, azt is megettük. Sok vagy nem sok, ezt akartunk enni és kész.

2013. jún. 22. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hú..ebéd kész, de most tudnék enni egy giroszt!

Falun nincs...:(

Napi 1000 ft, átlag. Néha több, néha kevesebb.

Most több, jégkrém nem olcsó. Legalábbis azt nem szertetem.

Gyümölcs megterem, dinnye az nem, pedig imádom. Idén drága lesz.:( Férjemnek a hőségben napi 1 esti sör.

Ma nem voltam vásárolni, fagyasztóból, meggyfáról főztem.

2013. jún. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!